renocar_unor

Ducati 996 (2001)

Vlastník wil
Vloženo 30.11.2018
Aktualizováno 1.12.2018

Superbiková legenda a jedna z nejkrásnějších motorek vůbec.

Ducati 998: důvod neuveden

První dojmy - Očekával jsem nepoddajné sportovní prkno, ale opak je pravdou.

Doplňky na motorce - Laďáky Marving(do téhle doby jsem neměl o této značce tušení, ale jsou italské a celkem slušně zpracované, tak je tam nechám, i když na Ducati patří Termignoni), antihopingová otevřená spojka.

Jako si někdo domů koupí starý obraz nebo nějaký umělecký předmět, tak já si koupil tuhle Ducati. Na ty krásné tvary se dá koukat do nekonečna a navíc, oproti nějakým uměleckým cetkám, si na ní můžu úžasně zajezdit. Vždycky se mi líbila a teď už je asi poslední šance, kdy ji ještě koupit za rozumnou cenu. Nebudou:)
Na to, že je to motorka stará skoro dvacet let, tak se na ní dá pěkně povozit. Ze zrychlení a brzd si dneska už na prdel nikdo nesedne, ale podvozek je super. Chování a stabilita v zatáčce je možná lepší než u některých novějších motorek. Čím ale strčí všechny do kapsy, je charisma. Design, závodní minulost korunovaná tituly z WSBK a celkové chování. Už jenom nastartování Ducati se suchou spojkou je pro mě krásný rituál. Startér sotva otočí motorem, spojka chrastí, výfuky duní, mašina se klepe jak drahej pes, ale jakmile zařadím a vyjedu, tak to všechno přestane a Ducati funguje krásně jemně a poslušně. Za jízdy je to klasický starý superbike, musíte ho řídit. Když chce člověk zatočit, tak ten zadek holt musíte vystrčit z motorky ven. Jinak to nejde, a v tom je to kouzlo. Musí se řídit a ne se jen vozit. Oproti 999 se mi na ní líp sedí a připadá mi i taková kompaktnější. Proto se mi i lépe řídí a mám z ní jistější pocit, i když je o generaci starší.
Není to motorka, na které bych chtěl jezdit každý den do práce, ale je to přesně ten typ motorky, která vám vyčistí hlavu při slunečném nedělním odpoledni. Volat kamarádům na vyjížďku už je pozdě, tak na ní vyrazím sám. Vezmu jí do Rakouska kousek za hranice na kvalitní bundesky s minimálním provozem. Jedu si podle sebe. Rychle, ale žádný stres. A když se po dvou hodinách vrátím, tak z té motorky mám ukrutnou radost. Umyju jí a než oschne, tak si udělám espreso a kochám se tou nádhernou. A jsem rád, že jsem jí pořídil, i když jsem jí vůbec nepotřeboval.

NXram
NXram napsal 11.07.22 v 15:20

jak ti rozumím, je prostě nádherná u mě to začalo s modelem 916, 748 a pak 996, jen jsem jebohuýel nikdy nepořídil a teď už to asi nedohoním ... jak říkáš sehnat pěknou za rozumné peníze, to už je problém ...
Užívej ji přesně tak jak píšeš

Figi25
Figi25 napsal 08.07.19 v 08:51 10b.

Bože ta žluta ji tak sekne

prodrive
prodrive napsal 06.07.19 v 18:02

presne popísané pocity

Bothrops
Bothrops napsal 06.04.19 v 10:45

prekrasna motorka, neprekonany design.

Seri34
Seri34 napsal 18.12.18 v 23:06 9b.

krasny kusok