Ducati 996 (2001)

Vlastník wil
Vloženo 30.11.2018
Aktualizováno 1.12.2018

Superbiková legenda a jedna z nejkrásnějších motorek vůbec.

Ducati 998: důvod neuveden

První dojmy - Očekával jsem nepoddajné sportovní prkno, ale opak je pravdou.

Doplňky na motorce - Laďáky Marving(do téhle doby jsem neměl o této značce tušení, ale jsou italské a celkem slušně zpracované, tak je tam nechám, i když na Ducati patří Termignoni), antihopingová otevřená spojka.

Jako si někdo domů koupí starý obraz nebo nějaký umělecký předmět, tak já si koupil tuhle Ducati. Na ty krásné tvary se dá koukat do nekonečna a navíc, oproti nějakým uměleckým cetkám, si na ní můžu úžasně zajezdit. Vždycky se mi líbila a teď už je asi poslední šance, kdy ji ještě koupit za rozumnou cenu. Nebudou:)
Na to, že je to motorka stará skoro dvacet let, tak se na ní dá pěkně povozit. Ze zrychlení a brzd si dneska už na prdel nikdo nesedne, ale podvozek je super. Chování a stabilita v zatáčce je možná lepší než u některých novějších motorek. Čím ale strčí všechny do kapsy, je charisma. Design, závodní minulost korunovaná tituly z WSBK a celkové chování. Už jenom nastartování Ducati se suchou spojkou je pro mě krásný rituál. Startér sotva otočí motorem, spojka chrastí, výfuky duní, mašina se klepe jak drahej pes, ale jakmile zařadím a vyjedu, tak to všechno přestane a Ducati funguje krásně jemně a poslušně. Za jízdy je to klasický starý superbike, musíte ho řídit. Když chce člověk zatočit, tak ten zadek holt musíte vystrčit z motorky ven. Jinak to nejde, a v tom je to kouzlo. Musí se řídit a ne se jen vozit. Oproti 999 se mi na ní líp sedí a připadá mi i taková kompaktnější. Proto se mi i lépe řídí a mám z ní jistější pocit, i když je o generaci starší.
Není to motorka, na které bych chtěl jezdit každý den do práce, ale je to přesně ten typ motorky, která vám vyčistí hlavu při slunečném nedělním odpoledni. Volat kamarádům na vyjížďku už je pozdě, tak na ní vyrazím sám. Vezmu jí do Rakouska kousek za hranice na kvalitní bundesky s minimálním provozem. Jedu si podle sebe. Rychle, ale žádný stres. A když se po dvou hodinách vrátím, tak z té motorky mám ukrutnou radost. Umyju jí a než oschne, tak si udělám espreso a kochám se tou nádhernou. A jsem rád, že jsem jí pořídil, i když jsem jí vůbec nepotřeboval.

jan.sablatura
jan.sablatura napsal 07.12.18 v 11:12 10b.

Nejkrásnější motorka, co kdy kdo vyrobil!!!

Milanek13
Milanek13 napsal 07.12.18 v 09:06 10b.

Tohle by se mělo zakázat ukazovat . Od zhlédnutí těchto fotek neustále projíždím inzerci s myšlenkou na pořízení podobného stroje v takto hezkém stavu. 3 motorka v garáži , to bude mít manželka radost
Žlutá je fakt krásná .

Mario81
Mario81 napsal 07.12.18 v 07:05 10b.

Krása