AJP PR3 240 Enduro (2016)

Vlastník kristine
Vloženo 28.11.2018
Aktualizováno 28.11.2018

Hledala jsem malou, lehkou motorku na začátky v terénu a tahle mě zaujala..

Honda CRF 250L: Větší, těžká a nakonec jsem se zaměřila více na terén
Beta ALP 200: Žádná ojetá nebyla a novou jsem nechtěla, AJP lepší vzhled i technicky se mi víc líbila
KTM Freeride 250F: Příliš velká a zbytečně drahá, i když velmi sympatická motorka

První dojmy - Na první dojem sympatická malá a lehounká motorka do terénu, naprosto jednoduchá a tak nějak svá.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je podle mě vhodná pro lidi menšího vzrůstu a zejména pak ženy a dívky, které chtějí začít v terénu.. Střelci, kteří hledají ostrý výkon nebo mají závodní ambice, ať se podívají po jiném stroji..

Po první sezóně na silnici na Hondě, jsem po absolvování offroad kurzíku propadla touze po nějakém tom "bahně"...
Vybírala jsem tedy motorku pro začátky v terénu, s ohledem na mou výšku a (ne)zkušenosti jsem hledala něco menšího (ať dosáhnu bezpečně alespoň na jednu nohu), lehkého (kolem 100 kg), nezáludného, žádného ostrého dravce (takže cca 250 ccm, 4T) a co nejjednodušší stroj.
Nechtěla jsem novou motorku, ale zároveň ne nějakou předraženou vylítanou vránu, tak jsem šla cestou nejmenšího odporu - méně známá značka, novější motorka za rozumnou cenu, kterou mi nebude líto někde vyválet Ve výběru byly i jiné motorky, ale buď nebyly v ČR dostupné, nebo byly pro mě vysoké, těžké, předražené na můj vkus, měla jsem prostě svá kritéria, ze kterých jsem nechtěla slevit. A pak se objevila PR3 240 Enduro od AJP pár kilometrů od mého bydliště, která všechna má kritéria splňovala Ročník 2016, najeto skoro nic, stav podle popisu velmi dobrý.
AJP PR3 je vzduchem a olejem chlazený 4 takt o objemu 233 ccm, motorka s karburátorem, se kterým se budu muset trochu sžít, výkon 14,7 kW při 8t a 18 Nm při 7t zní celkem schopně, váha kolem 110 kg, výška v sedle 840 mm, světlá výška 300 mm, kola 19/17... pár základních údajů z katalogu/manuálu
První prohlídku s testovací projížďkou jsem absolvovala solo 22.11. Protože se mi motorka i naživo líbila, domluvila jsem si další návštěvu 26.11., už v doprovodu technicky zdatného kamaráda, který kritickým okem zhodnotil stav stroje a odpoledne už mi motorka parkovala u domu .
Už se těším až počasí dovolí motorku pořádně projet a já budu moci postupně doplnit reálné zkušenosti s tímto "neznámým" strojem...

ricardos
ricardos napsal 02.12.18 v 14:33 10b.

Martin1042
Martin1042 napsal 01.12.18 v 18:52 10b.

Moc pěkné Děkuji za tip S příchodem špatného počasí zvažuji něco podobného Ať dělá radost.

CB1000R
CB1000R napsal 29.11.18 v 12:46 10b.

Moc hezkej bike a myslím, že splní všechny Tvé potřeby!

69šakal
69šakal napsal 29.11.18 v 09:39 10b.

TomElefant z tebe bude mít radost! Dobrá volba

matejquad
matejquad napsal 28.11.18 v 22:03 10b.

Na enduro začátky parádní