renocar_unor

Yamaha FZS 1000 Fazer (2005)

Vlastník ingott
Vloženo 24.11.2018
Aktualizováno 24.11.2018

Servis vidlice a brzd

Vloženo: 30.06.2020, Uskutečněno: 30.05.2020, Stav tachometru: 59000 km, Zhlédnuto: 23x

Konec Května, motorka má najeto 59t km. Přezuto na nové pneu (Michelin Pilot Power 2). Olej ve vidlici musel měnit ještě minulý (nebo předminulý) majitel a je to znát. Brzdové destičky taky volají po výměně... Protože jsem na Youtube našel velmi podrobné video kde někdo rozebírá přední vidlici na FZS odhodlal jsem se k výměně oleje, těsnění a třecích ploch přední vidlice sám.
K tomu i nové brzdové destičky a koupil jsem i nové přední brzdové hadice HEL. Na Wemoto objednána repas sada pro přední vidlici.
Po rozebrání předku (a několika cestách do Bauhauzu pro vercajk který mi chyběl) jsem otevřel víka vidlice a otočil se mi žaludek - čekal jsem hustý tmavý olej to jo, ale takovej smrad..
Nemohl jsem dostat vnitřní část z té vnější - ten týpek na videu prostě zabral a měl to ven ale já nakonec musel tu vnější nahřívat horkovzdušnou pistolí abych dostal ty dvě části od sebe (a ano - pojistky byly ven).
Nakonec se zadařilo a po repasi vidlice a brzd jsem ještě vyčistil chladič a svody.