Honda CB 1300 (2008)

Vlastník Dave1980
Vloženo 21.11.2018
Aktualizováno 15.3.2020

Tahle motorka nikdy nezestárne.

První dojmy - Jelikož jsem měl tu samou motorku v roce 2011, https://www.motorkari.cz/motor ka/?mid=56237 tak první dojmy nejsou úplně tak první. Ale po té několika leté pauze, opravdu skvělej pocit. Jelikož je ještě nasazené menší kolečko, je trochu do pomala, ale za to pocitě je síla +10PS :) široká řidítka a krouťáku na rozdávání.

Doplňky na motorce - homologovaný výfuk LeoVince SBK, chrom.padáky, centrální stojan SW Motech, el.zásuvka.

Proč znovu tuto motorku? Jednoznačně charakter motoru, který dole snese všechno a nahoře je to radost vytáčet až k 9000. A dále vzhled. Jsem ulítlej na naháče, předtím CB 750, klasika všech klasik od Hondy, pak tedy posun na 1300.
A barva?
Tak ta dle mého názoru asi nejvíc sexy, co japonci vypustili z lakovny. V žádném jiném barevném provedení nedodá motorce lak tolik svěžesti a zalíbení na první pohled. Hodně lidí nemotorkářů, jí obdivujou a je to především díky tomuto barevnému provedením, které ctí japonské národní barvy.

7/2019
Aktuální hodnocení po cca 2500km na Korsice. CB 1300 je prostě bomba :)
Naprosto skvělej zátah, překlápění v pohodě, jen to chce mít lepší pneu. Jo a pro delší trasy to bude chtít alespoň náznak nějakého plexi.

Korsiku naprosto doporučuji, skvělé trasy, krásný a čistý asfalt. Občas teda nějaká ta kráva nebo prase na cestě, ale jinak SUPER.

Tomassino84
Tomassino84 napsal 04.08.20 v 16:18 10b.

Zdravím, mám také hondu cb 1300, r.v. 2007, a chtěl jsem se zeptat, kde jste koupil ten výfuk leovince s homologací? Já hledám stejný jen v karbonu a nedaří se mi.

Kaabo
Kaabo napsal 22.02.20 v 01:09 10b.

Ta nemá chybu ...luxus. A pěkně nafocená.

Dave1980 napsal 02.09.19 v 23:10

Přidány nové fotky od kámoše. Díky Robe

Dave1980 napsal 06.12.18 v 14:47

Tak proběhl klasický servis, olej, iridiové NGK svíčky a vyleštění svodů kosmetikou Autosol. Opravdu to funguje

Dave1980 napsal 29.11.18 v 12:38

to Tygrik75: díky, motor je v origo černém laku, prý dost vzácnost, ale nemůžu posoudit. zatím jsem to nestudoval. Koupil jsem tuhle, když jsem během jednoho dne otestoval 6 kousků CB1300, bylo to celkem náročné, ale alespoň jsem měl dobré porovnání a představu o stavu a cenách. Tato byla aktuálně ze všech TOP, sice nejdražší, ale...

to 5157: ? to jako že těžkou CB1300 řídí taky ženská? vau klobouk dolů