Kawasaki KZ 1300 (1988)

Vlastník Jirka-GSX
Vloženo 21.11.2018
Aktualizováno 21.3.2024

Já myslím, že výraz "sen šíleného japonského kováře" je naprosto výstižný.

Benelli 900 Sei: Je v pořadí a chybí mi jako poslední šestivál ... samozřejmě mohla by být i 750sei

První dojmy - První dojmy jsou zatím: první motorka, kterou mám problém dostat na hlavní stojan, je neskutečně pohodlná, řídítka jsou úplně na..., kupodivu to brzdí lépe než CBX třeba, verze DFI, fantasticky to startuje.

Motorku bych doporučil pro - Pouze pro magory...

Doplňky na motorce - Do budoucna pouze kapotka ve stylu Eddie Lawson.

Mám už před pár lety pořízenou Hondu CBX 1000 a šestiválce mě fascinují. Chtěl bych je mít v budoucnu všechny, tedy chybí Benelli z těchto let. Koupil jsem jí od prvního majitele v Německu v Berlíně. Byl to hrozně zvláštní pocit, protože původní majitel měl motorku celý život a žádnou jinou neměl. Emoce byly značné a důvodem loučení byl zdravotní stav, který mu neumožňoval dále jezdit. Poslední dva roky jen stála. Motorka je v naprosto původním stavu, včetně laku. Byl jsem úplně ohromen, jak je bez poškození. Německé verze jsou zavřené na 100koní, takže se musím podívat na škrtící klapy a případně odstranit doraz. Jinak má moto mít 130PS.

Zkušenosti po sezóně s tímto drobkem jsou opravdu zajímavé. Ten motor je naprosto fantastický. Táhne lineárně od volnoběžných otáček jako bůvol. Celkově je motorka hrozně pohodlná a není na ní problém urazit na jeden zátah spoustu kilometrů. Limitující je pouze podvozek na špatných cestách, zde je opravdu cítit hmotnost celého kolosu, ale pokud se člověk nebojí, lze krásně brousit padací rámy v zatáčkách.

Namontovat tento motor do nějakého moderního šasi, tak je z toho i v dnešní době exkluzivní rarita. Spotřeba téhle verze se vstřikováním je velmi dobrá a pohybuje se mezi 6-8 litry podle stylu jízdy.

Kali88
Kali88 napsal 09.08.22 v 11:23 10b.

Druhá paráda tady v seznamu, musí jet naprosto skvěle. Jak jsem psal ke druhé mám o něco objemově a výkonově slabší

rožnau
rožnau napsal 09.05.21 v 23:35 10b.

-Jandys-
-Jandys- napsal 19.03.21 v 00:30 10b.

Parádní strojek

ticha-voda
ticha-voda napsal 14.01.19 v 18:01

Ahoj,tedy kawa je v neskutečně krásném stavu - máš dobrý vkus . Snad se někde potkáme.

čurdaracer
čurdaracer napsal 28.11.18 v 23:18 10b.

krásná