Jawa 350/634 (1984)

Vlastník Alfonc
Vloženo 18.11.2018
Aktualizováno 18.11.2018

Super Jawa! Nechal jsem motor ladit a u pána, který celý život ladil motory a měl jsem nejrychlejší Jawu široko daleko.

První dojmy - Kopil jsem jí od kluka, který je měl čistě jako dopravní prostředek po Praze. Takže chtěla dost péče a domů jsem jel na vyteklých předních tlumičích. Ale byl jsem šťastný, že jí mám!

Měl jsem z "Německýho časáku" fotku Bonneville a toužil jsem mít takovou motorku. U nás ale v podstatě nesplnitelný sen (v té době) a tak jsem hledal motorku, která se dá u nás koupit a bude se vysněnému motocyklu alespoň podobat. Sehnal jsem krásnou červenou 634ku s chromovými blatníky a chromovými pružinami na zadních tlumičích. Podle fotky jsem z toho drobnými úpravami dělal Bonneville a tak šel dolů ten šílený přední padací rám, dal jsem chromová zpětná zrcátka, apt. Motor mi poladil pan mistr ladič motocyklů, který svůj život trávil v depu s Bohumilem Stašou a často mi o něm vyprávěl (bohužel už není mezi námi a už ladí motory v nebi). Dal jsem na to tenkrát asi nejlepší možný dostupný pneumatiky Sava a musím říct, že mi Jawa dělala opravdovou radost. A nejvíc ohodnocení mi tenkrát dal kluk, s který jsem se začal kamarádit, protože byl a je zapálený pro motorky jako já a do dnes si ho moc vážím i za jeho znalosti stran motocyklů, který když poprvé mojí Jawu uviděl, pronesl spontánně "cijo, pěkná Jawka, ta vypadá jak Bonouš". To byla asi ta nejhřejivější věta, kterou jsem od něj slyšel!

Alfonc
Alfonc napsal 25.11.18 v 21:46

Pardon, já žádný hvězdy nehonim. Lze někde hodnocení vypnout? Navíc, ta fotka je pouze ilustrativni. Dělal jsem si spíš jen seznam motorek, které jsem vlastnil, dokud si je pamatuji.

Targus
Targus napsal 25.11.18 v 20:35 10b.

Teda! Chtít hvězdy a pověsit sem jednu jedinou fotku...
Není tě hanba, chlape?

motovlk
motovlk napsal 19.11.18 v 20:55 10b.

Leštěnka

Milan1963
Milan1963 napsal 19.11.18 v 09:51 10b.

Hezká...

Normik
Normik napsal 18.11.18 v 15:48 10b.