renocar_unor

Suzuki VX 800 (1994)

Vlastník Alfonc
Vloženo 17.11.2018
Aktualizováno 17.11.2018

Je to tak trošku člen travesti show, kde kluci ze sebe dělají holky a chopper ze sebe dělá naháče

První dojmy - Motorku jsem kupoval v době, kdy nebyl moc v dosahu internet a protože jsem nákup dohadoval dopisy a v den Dé jsem měl horečku jak blázen, jel jsem s bráchama autem 400 kiláků tam, na chvilku jsem se probral, podíval jsem se na VX, řekl jsem "beru" a šel jsem zase spát do auta. Jeden brácha řídil auto zpět domů a druhý brácha jel na Véiksu 400 kiláků domů. A já asi 3x za cestu otevřel oči a skrze zadní okno jsem se podíval, co že jsem to vlastně koupil.

Je to taková pohodová nahatá cestovatelka, která má luxusní výtahový efekt, kdy se celá tak jako zvedne do prvního patra, při každém přidání plynu. Je jí skoro fuk, zda jede s jedním nebo dvěma členy posádky a jede si stále pěkně klidně na pohodu. Brzdy jsou spíše zpomalovače a do zatáček se nechá trošku přemlouvat, ale jako celek je to fajn motorka. Horší vzpomínku mám na okamžik, kdy jsem se na ní projížděl a kluk s Formanem do mě šťouchnul jak tágo do kulečníkové koule. Moc si toho nepamatuji, ale nějaký čas mi trvalo, než jsem se zase naučil znovu chodit. Ale díky kamarádům jsem dřív znovu jezdil na motorce, než jsem chodil.

Ale za tuto negativní zkušenost rozhodně Véikso nemůže a kdo nepotřebuje ostré nahaté žihadlo, ale nechce si připustit, že už nastal čas na choppera, ten by mohl VX 800 ocenit. Dneska stojí opravdu pár drobných a konkurenčních strojů moc není (NTV 650 Revere, BT Bulldog a nebo nějaká Moto Guzzi).