Yamaha FZS 1000 Fazer (2002)

Vlastník Hříbek
Vloženo 17.11.2018
Aktualizováno 2.3.2021

Po dvou cafíčkách už to chtělo narovnat záda.

Motorka koupena od na dušičky vedle hřbitovu v Jihlavě

Kawasaki Z 1000: před pár lety jsem měl rok 2007, teď bych dosáhl jen na 2004
Suzuki GSF 1200 Bandit: měl jsem šestku a 750 Inazumu, tak už jsem ho zavrhnul
Kawasaki ZRX 1200: dobré kusy jsou drahé

První dojmy - Je až neuvěřitelný, co se za tak málo peněz dá koupit. Čekal jsem omlácenou vylítanou vránu, ale po příjezdu tam stálá voňavka v originálním stavu, bez známek většího opotřebení nebo pádu.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého kdo chce rychle a zběsile cestovat :-)

Doplňky na motorce - Od původního majitele byl laďák Sebring, plexi MRA a držák kufru s kufrem – držák byl svařenec z nerezových jeklů a měl asi 5kg, tak šel hned dolů.
Já jsem nalepil proužky, vyměnil šidítka za pořádný řiditka i s představci, plexi jsem vyměnil za Puig Racing, oranžové sklíčka vyměnil za bílé, udělal padáky a nasadil klín pod motor.

Po dvou překopaných kafíčkách jsem chtěl něco pohodlnějšího, se širokými řidítky, vhodného i pro dva a s výkonem na rozdávání. V cenové relaci do 60tis. toho zrovna moc na výběr není, tak jsem začal hned po prodeji Inazumy pokukovat po Fazerech. V roce 2001 kdy jsem si začal kupovat moto časáky, byl Fazer snad v každým vydání, takže jsem si pamatoval tu samou chválu a taky tu hnusnou kapotku. Kapotku jsem nějak překousl a tak jsem jel omrknout jednoho do Jihlavy. Tam mi hned po příjezdu padla brada. Byl to hotovej panic. Pro mě až podezřele zachovalý stav na 16let starou vránu. Zkušební jízda mi ukázala zač je toho motor a brzdy z R1 … to mi padla brada podruhé … letí to jak kopnutý do pr..le a brzdí to jak náraz do zdi. Čekal jsem, že to bude dobrý, ale bylo to ještě lepší

První cesta vedla domů, 120km po D1, ve tmě a za mrholení ... navíc jsem ji kupoval na dušičky a vedle hřbitovu – moc dobrej pocit jsem z toho neměl

Co se ale Fazera týče, přetčil všechny moje očekávání.
Motor , to je hotovej samet. Krásně se dávkuje, jede dole i nahoře, necuká, síly má na rozdávání i ve dvou - prostě pecka. To stejný brzdy , tak dobře nebrzdila i bývalá Z1000 rok 2007! Podvozek, ten jsem zatím moc nevyzkoušel, ale stupačky už jsem po zemi potahal, asi budou dost nízko . Jízda v jednom je v pohodě, ale ve dvou je znát na nerovnostech znatelný pohupování, přikláněl jsem se k unavenýmu centrálu, ale prý je to vlastnost, tak uvidíme. Posez je pro mě naprosto v pořádku a i jízda ve dvou je v pohodě. Ochranu před větrem jsem nikdy žádnou neměl, tak mě celkem rozčiloval štítek, který mě to všechno hrnul přímo na hlavu – vyřešil jsem to plexi Puig Racing , který nejenže dobře vypadá, ale i funguje. Ovladatelnost je příkladná k danému určení, jen jsem ji vyšperkoval konickými řidítky, který se mi spolu s představci váleli v garáži. Tím se výrazně změnila ergonomie a oproti těm divně zahnutým originálúm se na ní konečně cítím jak doma.

Za těch pár stovek km co jsem stihl nalítat souhlasím s tvrzením, že je to výborný univerzál. Hodí se jak na lítaní kolem komína, tak na okruh, tak na cestování ve dvou i jako hltač km na dálky.

Závěr , i když je to celkem tuctovka, tak proč jsem si ho sakra nekoupil už dřív

Moje bývalky ... ne, nejsem úchylnej na černou, jen to tak nějak až na žabu vyšlo

Edit: 31.12.2018
Sezona ukončena na Silvestra, kdy se stav tacho přehoupl přes 60.000km.
Dojmy po 500km - jede až moc, spotřeba zatím 8l, ale je pravda, že v rámci zkušebního provozu FURT FULL, má potenciál mě naučit jízdu po zadním (pokut se neposeru strachy), někdy je tak sametovej až je nudnej, nebudí zájem jak cafíčko ... už ať je jaro a teplý silnice!

Na jaře 2019 proběhla rozborka sborka. Potřeboval jsem vyměnit napínák rozvodu včetně rozvoďáku, přivařit držák svodů, přezut pneu, do toho jsem čistil přívěru, brzdy, řetězovku, prostě takový to mazlení před sezónou

Červen 2019 - výlet do Alp A,IT,SLO,HR

Únor 2021, moto osobně odvezena fajn chlapíkovi na Šumavu. Strávili jsem spolu dvě plnohodnotný sezóny s nájezdem 14.500km, projeli značnou část ČR, Rakousko, italské dolomity, Slovinsko a Istrii v Chorvatsku. Je až neuvěřitelný co všechno Fazer zvládl. A i když se mi všichni smáli, že jsem autobusák, s Fazerem jsem byl vážně spokojenej, jen to už prostě chtělo změnu

MTS1200PP
MTS1200PP napsal 19.08.20 v 20:58 10b.

Pěknej popis, pěkný nadšení a ještě pěknější cestování... asi trošku i závidím...
přeji hodně ujetých km...

Doctor74
Doctor74 napsal 30.07.20 v 09:14 10b.

Parádně profil a popis, ve všem souhlasím, centrál jsem pořídil komplet WIlbers. Oproti originálu nebe a dudy. Pevný , ale není tvrdý.

Myspulin25
Myspulin25 napsal 27.02.20 v 10:56 10b.

Fazer byl vždycky pěkná mašina.

Petr-RSV
Petr-RSV napsal 27.09.19 v 11:42 10b.

Pěkně si to dáváš

libac22
libac22 napsal 08.09.19 v 20:07 10b.

Super moto i foto Užívej