Aprilia SL 750 Shiver (2012)

Vlastník Alfonc
Vloženo 15.11.2018
Aktualizováno 16.11.2018

Nenápadná motorka, která neprávem stojí ve stínu Monsterů atp.

První dojmy - Motorka je opravdu velmi příjemná. Jízdní komfort je více jak chvály hodný, motor má neuvěřitelný zvuk i s originál koncovkami a v podstatě není moc co upravovat. Nevím, jak v těchto letech na tom byla konkurence s dnes již běžným přepínáním palivových map, ale tahle italská kráska měla v základu. A musím se přiznat, že jsem poměrně rád využíval. A když se chtěla projet manželka, jen si přepnula na hodnější mapu a jízdu si moc užila.

Motorku bych doporučil pro - Řekl bych, že dokáže oslovit opravdu širokou škálu motocyklistů. Kdo hledá hezkou a nevšední motorku, měl by o této krásce uvažovat.

Doplňky na motorce - Dal jsem textilní kufříky s držákem od Givi. Měl jsem i vysoké turistické plexi, ale jednak je hnusný a stále si myslím, že na motorce má foukat! Plus padací hříbky, ale jinak snad už nic.

Motorka, která je live mnohem hezčí, než na fotkách. Zvuk z originál koncovek je nádherně provokativní, podvozek kvalitní, brzdy parádní, výkonu tak akorát. Když jsem se šel projet s kamarády, kteří sedlají Suzuki TL 1000 a Ducati 996, neměl jsem až tak velký problém držet s nimi tempo a po celodenní jízdě napříč ČR, jsem určitě nebyl ten, kdo byl rozlámaný, bolel ho zadek a záda a potřeboval si ledovat zápěstí. Italka umí prostě jezdit rychle, ale i v klidu na kochačku. Prostě takový super kámoš, na kterého se lze vždy spolehnout.

Protože jsem musel investovat dostavbu baráku, musel jsem se s Aprilkou rozloučit. Ale kdybych zase někdy chtěl podobně zaměřený motocykl s primárním ježdění po asfaltu, s klidem bych opět sáhl po tomto úžasném naháči a vím, že bych neudělal chybu.

Milan1963
Milan1963 napsal 16.11.18 v 09:13 10b.

Pěkně napsaná recenze, motorka vypadá dobře.