BMW R 1200 RT (2005)

Vlastník Forss
Vloženo 10.11.2018
Aktualizováno 10.11.2018

Boxer cestovní, Air Dynamic laděný a vzduchem chlazený, kufry osazený. Cestovní co víc uvádět.

První dojmy - Po R1150R jsem předpokládal že mi padne do ruky, ale nestalo se. Byl jsem trochu v rozpacích i když každý Bawor tedy u mě sedá nějaký čas než si zvyknu. Nicméně o5 jsem si musel zvykat. I když jsem měl i myšlenky po 3tis, že bude možnost na jaře prodeje...Nestalo se, jsem nyní po 5tis nadšeni a radost co na R1150R.

Motorku bych doporučil pro - I pro enduráky co potřebují vyvézt čas od času své drahé polovičky na pohodlný slunný výlet, když enduro zůstane v garáži.

Tak ani nevím jak se rozepsat, jednoznačně jsem pořídil pro cestovatelský komfort aerodynamiky. Elektrické plégo, tempomat je úplně nejvíc, standart kufry boční, vyhřívané gripy, stavitelný podvozek režimů řidič bez kufrů, s kufry, řidič spolujezdec bez kufrů a s kuframa. Světlo svítí perfektně. Sedlo posez uvolněný nemám výhrady. Cestuji s manželkou-spokojenost, takže volba byla víceméně jasná po mé oblibě k boxerům, ale 1200 je charakterově jiná. Po přechodu z 1150 se zdá motor takový uchrastěný, musím víc řadit a měl jsem dojem že je motor dle zvuku za jízdy takový nefestovní. Tak jsem důvěru k němu moc nechtěl projevit a byl jsem rozčarovaný. V to momentu bych zůstal, ale nevzdal jsem to pokračoval a dal šanci na seznamku a začal jsem tedy více vnímat podvozek, rejd, nájezdy, akceleraci, aerodynamiku a pohodlí,jízda v noci, motor sem neřešil. Po 4tis jsem přijal odlišný projev motoru a začínám velmi silně vnímat přednosti stroje. Možná se motám a nudím čtením, ale toto jsem prožíval na začátku. Mám ještě srdcovku stařičkou AT nado50kmpoprácivterénuzabarákem a tak Bawko se dělí. I když už začínám preferovat RT :) Výkon je dostatečný, jak se zde někdo zmiňuje že na něj neprší tak má pravdu, ale do hledí přilby se voda dostane jako na naháči tak nevím jak zajistit obtékání hledí vzduchem za deště. Boční kapsa v kokpitu je dobrá věc na zámek, dlaň tam musíte vsunout z jisté pozice je užší. To je ten box na rádio co ho tam nemám. Na zrcátka jsem si zvykl relativně rychle. Brzdy jsou ok. V počítači je i upozornění na stav oleje. A takové ty údaje dojezd, hodiny atd. atd. Mě je to za jízdy celkem prd neboť jsem svářeč a čučmeny do blízka už neslouží jak ve 20ti a tudíž někdy ostřím čísílky času. Budíky jsou přehledné, nastavitelná je i intenzita světla, barva podsvícení mi přijde příjemná. Nevím jestli mluvím za sebe, ale na Bawko si musí člověk tak nějak zvyknout, těch vjemů telver, paratelever ESA a kdečeho je moc, boxer motor...No je toho hodně pocity jsou smíšené do doby než postupně schroustneš celek, jestli mi rozumíš. Potom se už lokálně raduješ nad jednotlivými projevy a ve finále radost nad celkem do nepohody. RT svědčí nejen štrečky, ale i komínovky. Motard to nebude, ale nezklame na cestování do práce pokud nejsi z nějaké metropole ucpaných komunikací. Důležitá je radost a ta už teďka je po každé vyjížďce. Co víc psát?...Asi už nic. Fotky přidám a snad i komenty z cestování. Kdo zvažuje a vybere neprohloupí je trochu mezi cesťákama odlišná v pozitivech lehčího univerzálu, nic proti konkurentům ve vší počestnosti. Tímto zdravím každého čitatele ahoj někde na cestě :)

Hlaa
Hlaa napsal 10.11.18 v 18:19 10b.

Moc hezky napsané. Těším se na první km s 1150:)

StB
StB napsal 10.11.18 v 12:47 10b.

Přesně, o zvykání jsem to popisoval podobně, ale jak rozluštíš kód BMW RT, tak zjistíš, že je to úplně super stroj. Ať slouží

Zelinář
Zelinář napsal 10.11.18 v 10:55 10b.

Cejtim to stejne. Po 14ti dnech jsem tu ludru chtel prodat a ted jsem na pondeli objednanej na velkej servis, bo spolu zustanem na veky . Na RTcko si clovek proste musi zvyknout...