KTM 990 SuperDuke (2007)

Vlastník bandit12
Vloženo 8.11.2018
Aktualizováno 17.8.2020

Zábavný stroj!!! KTM 990 SuperDuke !!!

Triumph Speed Triple: důvod neuveden

První dojmy - Vysoká koza, dlouhý kvalty, pod 3000 škube řetězem.

Motorku bych doporučil pro - Tomu kdo trochu ví co od ní očekávat. Není to žádná surová bestie jak se píše, ale má svůj charakter...

Doplňky na motorce - Ukazatel zařazené rychlosti, laďáky, padáky, štítek, páčky.

SuperDuke je dobrá náhrada za mé oblíbené eSVéčko.
Jízda je parádní. Motor má proti SV menší rozsah použitelných otáček - pod třemi tisíci se mu nelíbí a škube řetězem. Střed je super a pěkně se staví na záda a v nejlepším zasáhne omezovač. Není to výtka, ale věc zvyku. Dal jsem o 3 zuby větší rozetu a jezdí se mi mnohem líp.
Brzdy proti mému eSVéčku vyžadují při ostrém brzdění větší sílu (dva prsty), ale pak stojíte na fleku. Po zahřátí pískaj, ale nevadnou. Prostě super.
Podvozek bomba. Po koupi jsem nastavil do továrního nastavení a fantazie. Není to uskákaný ani uhoupaný. Je to i díky enduro posedu moje zatím nejpohodlnější mašina. Normálně můžete jet dýku i na rozbitejch silnicích. White Power.
Ovladatelnost super!
Spolujezdec nevim (sedlo-prkýnko se zámkem uprostřed).
Úložný prostor díky origo alarmu skoro nic - doklady, lékárnička a opravná sada s knoty se pod sedlo ale vejde.
Spotřeba neřeším (na nádrž sem ujel přes 230km).
Servis- zatím olej, filtry, kapalina...(jako každá motorka).
Poruchy- výměna senzoru neutrálu viz. foto (prasklý, prosakoval olej). Olej prolínal i okolo hadic z olejové nádrže (vyřešeno obyčejnými sponami).
Po roce jsem s motorkou maximálně spokojený.

Holis78
Holis78 napsal 12.09.20 v 09:31 10b.

Taliján
Taliján napsal 26.11.18 v 22:49

Koukam, ze na kazdou prilezitost mas tu spravnou a vhodnou motorku. NE zadny univerzaly. to cenim na 10b

Bery1
Bery1 napsal 11.11.18 v 19:12 10b.

Zdar, móóc dobrá mašina a taky pěkný záda

biosák
biosák napsal 08.11.18 v 18:50 10b.

Ty servisní polohy

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 08.11.18 v 18:23 10b.