Jawa 50/23 Mustang (1980)

Vlastník Jendik01
Vloženo 4.11.2018
Aktualizováno 4.11.2018

Pionýr! :D Nejlepší zážitky, vzpomínky navždy

První dojmy - Jelikož to opravdu byla má první motorka (ne přímo tenhle mustang, jiný v horším stavu bez TP) tak to shrnu do jednoho slova: supeer!

Motorku bych doporučil pro - Určitě pro všechny mladé, co se chtějí naučit jezdit Pionýr/Simson a podobné, nejlepší moto na naučení, na pionýru jsem se učil a pak s ním poletoval 3roky bez papírů vesnice/louky/polňačky (Však to znáte :D ) Dá nezapomenutelné vzpomínky, donutí se naučit i základy údržby atd.. a opravy za pár korun

Tento stroj jsem dostal k narozeninám v dost slušném původním stavu, jelikož mám moc rád veterány, dělal jsem vše proto abych ho v tomto stavu udržel, nakonec jsem sháněl X dalších dílů aby to byl 100% originál v TOP stavu, což se mi si myslím celkem i povedlo.. Moto chci nadále udržet v tomto originálním stavu (žádné VAPE apod.) jen jsem nasadil upravený válec 2k RS, se kterým dokáže jet 80-85km/h...
S Mustangem už moc nejezdím ale občas ho musím provětrat, příští rok v létě plánuji cestu do Chorvatska, tak pak hodím nějaký článek, foto a video z cesty

Jendik01
Jendik01 napsal 11.11.18 v 17:21

Tenhle za to určitě stojí jinak děkuju!
Rok trvalo, než jsem vychytal všechny mouchy, nyní fakt není problem jet x set km na jeden zátah a to i s originalním kladívkovým zapalováním!

raid
raid napsal 11.11.18 v 17:15 10b.

nevím jestli zrovna Mustang, ta neuvěřitelná mrcha, stojí za zachování v originálním stavu, ale pokud ti to přináší uspokojení, tak proč ne. Hodnocení rozhodně 10 za snahu a výdrž.
Pokud na tom vyrazíš někam dál, držím všechny palce, i v době, kdy to byl normálně prodávaný bazmek, nový, s relativně rozšířeným zázemím, byla každá cesta pár set km velké dobrodrůžo. Osobně si myslím, že to nikdy nebyla dobrá motorka. Možná právě to VAPE a baterka by z toho udělaly něco relativně použitelného, ale jako vzpomínka na minulost dobrý. Časem z toho bude unikát, bo věřím, že mít mustanga v originál IA stavu, to chce fakt zapálení pro věc Mechanicky ani esteticky za to IMHO nestojí, ale jako veterán na ceně asi klesat nebude.
Mustang byl ve své době pojem, ikona. To zas jo. Nicméně, je to hroznej krám

Jendik01
Jendik01 napsal 05.11.18 v 20:15

Děkuji

-MP-
-MP- napsal 05.11.18 v 01:54 10b.

Moc pěknej