Honda PCX 125 (2018)

Vlastník Daart
Vloženo 3.11.2018
Aktualizováno 23.3.2019

Nejprodávanější skůtr světa, prověřený tisíci uživateli, skvělý poměr cena/výkon. Více asi netřeba psát

Kymco Downtown 125: Paradoxně vyšší pořizovací cena, ač kvalitu zpracování a užitnou hodnotu má PCX prostě vyšší

První dojmy - První dojmy v přímém srovnání s Kymco Yager, kterého jsem doposud měl. Kymco vyhrává v každém případě náklady na servis, které jsou znatelně nižší, Honda ovšem prakticky ve všem ostatním. Blíže k přímému srovnání napíšu níže.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny, kdo nesnáší kolony nebo MHD a nevadí jim proplétat se mezi auty.

Doplňky na motorce - Držák telefonu

S ohledem na to, že můj aktuální Kymco Yager má natočeno už relativně hodně kilometrů a to v mém podání za velmi krátkou dobu, bylo potřeba se poohlédnout po něčem na další sezónu. V úvahu připadaly pouze dvě varianty - vzít opět nějaké Kymco, ač v novějším modelu nebo PCX 125. Býval bych si vzal i Kymco, se kterým jsem vesměs spokojený, jenže pak jsem porovnal cenu a ač je mi záhadou cenová politika, tak Kymco zkrátka vychází dráž.

PCX ve srovnání s Yagerem mnohem lépe jede, má znatelně pevnější konstrukci, funkčnější podvozek, celé zpracování lze považovat za úplně jiný level, má poloviční spotřebu (nelze brát jako bernou minci neboť Yager je ještě karburace), odkládací přihrádku se zásuvkou, mnohem zajímavější design a hlavně LED světla.

Více určitě zrovna k PCX není nutno psát...Recenzí je na internetu asi milion...

Pumpido
Pumpido napsal 03.11.18 v 16:32 10b.

at to jezdi