Honda CB 500X (2018)

Vlastník Vetyj
Vloženo 3.11.2018
Aktualizováno 21.6.2020

Výborně ovladatelná, lehká, živá, pohodlná a univerzální motorka. ...a samozřejmě krásná!

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov)

Honda CB 500F: Kvůli delším cestám jsem zvolil X.
Honda NC 750X: Vyšší hmotnost, vzhled, pro mě zbytečný výkon.

První dojmy - Od prvních kilometrů mi sedla a hned jsme se skamarádili. Velmi ochotně jde do zatáček, příjemně se ovládá a je pohodlná i při 300 km vyjížďkách. Výborný zátah už od nižších otáček, pro pohodové cestování má skvělý výkon. Jen řadičku bude potřeba trochu přizvednout pro pohodlnější řazení ve velkých motobotách.

Motorku bych doporučil pro - začátečníky i pro starší navrátilce na motorku a vůbec pro všechny, kteří chtějí dospělou motorku, ale nechtějí těžký stroj s brutálním výkonem. Velikostně je vhodná také pro menší postavy, ale i pro mých 185 cm je ještě super.

Doplňky na motorce - Padací rám GIVI, centrální stojan, topcase GIVI V47NN, USB zásuvka

V padesáti letech je to moje první velká motorka - osmnáct let jsem skoro nejezdil a před tím to byly ČZ a JAWA. Proto jsem hledal lehkou, dobře ovladatelnou motorku s dostatečným výkonem i pro delší cestování. Po prvních 1000 km jsem přesvědčený, že jsem trefil do černého a pro návrat na dvě kola jsem si opravdu nemohl vybrat lépe.

Nadšení trvá i po najetí dalších 3000 km, ba co vic - dokonce stále roste. Za vikend to bylo i 750 km po Šumavě a JČ a vše parádní v pohodlí a bez bolesti ruznych partií. Honda je do 5tis. otacek opravdu Hodná a pohodová cestovatelka. Pri roztočení od 6tis. se v ní probudí sportovni Divoška, krásně ožije a můžete si podle libosti zablbnout. Jen na dálnici mám při rychlostech nad 130 trochu pocit jako by byla neklidnější a mela snahu se jakoby vlnit. Možná je to jen můj dojem (jsem děsnej puntičkář), nebo možná je to daň nízké hmotnosti a nebo můj velký top case, kam se vejdou věci na chalupu. (Budu to muset zkusit i bez něj.) Každopádně to není nijak výrazné a není to pro mě nedostatek. Po dálnici zas tak moc nejezdím a cestovnich 130 mi tam akorát vyhovuje a i potom se předjíždí skvěle a svižně. Prostě pro moje běžné ježdění má výkonu neustále přebytek Pokud jde o terén, nijak ho nevyhledávám, ale občané polní cesty zvládá výborně. Závěrem sečteno a podtrženo - stále samá pozitiva a sociální jistoty!

speroure
speroure napsal 03.01.19 v 00:17 10b.

Krásné X-ko!!

čimsa
čimsa napsal 28.11.18 v 08:45 10b.

Nádherná barva!! ť vám to jezdí

Ales600
Ales600 napsal 24.11.18 v 18:24 10b.

Krásný cesťáček X je slušivé

Samíc
Samíc napsal 24.11.18 v 15:05 10b.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 03.11.18 v 22:52 10b.