Yamaha Niken (2018)

Vlastník SpikeMT
Vloženo 2.11.2018
Aktualizováno 28.2.2023

Je to motorka! Ano, i když to má ve předu dvě kola (pro ty slabší v matematice tedy dohromady tři kola) řídí se to jako motorka. Sorry za tu úvodní fotku, ale ten nepovedený Photoshop jízdy po zadním mě fakt pobavil :D

Motorka koupena od FIRMA:Yamaha Kabourek Motoshop (Písek) - Tak jak se k zákazníkovi chovají u Kabourků v Písku by mělo být standardem u všech prodejců nejen Yamahy. Bohužel tomu tak není a tak si pražáci jezdí pro motorky do Písku. I když to bude kvůli vzdálenosti určitá komplikace, tak servisovat budu taktéž tam.

První dojmy - Protože už je skoro zima na krku a já se rozhodl, že motorku ještě do konce roku zajedu, rozhodl jsem se na ní jezdit do práce. Je to zatím prvních 140 km tak tady určitě nebudu psát o síle motoru, když zatím musím jezdit jen do 5 tisíc otáček a na půl plynu. Váha je znát a to hlavně při manipulaci na místě. Jak se to rozjede, tak už to není tak hrozný. To že tam pod řídítky jsou 2 kola opravdu není nijak znát nějakým zvýšeným odporem. Motorka reaguje úplně na impulsy do řídítek, díky tempomatu se dá jet bez držení řídítek a zatáčet jen tělem. Na výjezdu z dálnice jsem to poslal do náklonu s takovou překvapivou lehkostí až jsem si tam dovolil dát i kolínko ... a to byla lehce mokrá silnice. Úžasně to svítí. LED světla bych zavedl jako povinnost.

Už jste viděli jak vypadá motorka, když ji přivezou v bedně k dealerovi? Ne? No tak tady to je ... a rovnou Niken!

By mě zajímalo, co do té motorky nahrává tím počítačem. U Kabourků jsou tajemný jak hrad v karpatech ... co myslíte Vy, že tam dělá s tím počítačem?

A taková první ochutnávka reálné jízdy. Přijel za mnou do práce Drn a říká: "Ty vole, prej sis koupil Nikena!" Tak jsem mu dal klíčky, aby se svezl a tady je výsledek.

Kompletní recenze

Ondros
Ondros napsal 25.05.19 v 00:50

Slint Krásný stroj, už jen tím, jak je sci-fi a vymaňuje se všem zažitým předsudkům
Snad po Niken Tour v Brně nebudu mít neklidné spani a nebudu muset přemýšlet, kde na ni vzít
Přeji spoustu pozitivních zazitku v sedle

1Pegas
1Pegas napsal 04.04.19 v 18:48 10b.

Paráda, paráda, paráda. Okukoval jsem to na Motosalonu a moc se mi to líbilo. Přeju hóóódně bezstarostnejch kilometrů.

Petr7474
Petr7474 napsal 03.04.19 v 09:28 10b.

Mě se to líbí.
A video super.
Seděl jsem na tom na Motosalonu a i přes tu šířku nahoře, nejsou obě kola od sebe nijak dramaticky daleko.

Jarda
Jarda napsal 28.03.19 v 09:14

Ahoj, dávám 10 bodů za odvahu a fandím ti. Podle mě mají tříkolové motorky budoucnost a jsem rád, že Yamaha tady byla první, která se do toho pustila. U skútrů to funguje a MP3 je dneska na trhu dominatní. Věřím, že ostatní značky budou Yamahu následovat a časem se tříkolky stanou "normální" i pro všechny ostatní. Příští týden budeme zveřejňovat článek:

Dopiš prosím svoje dojmy, zkušenosti a recenzi, díky moc.
Jarda

speroure
speroure napsal 05.02.19 v 00:25 10b.

Vypadá to parádně! O 1 kolo navíc... to bude dvojíté potěšení!