Honda NC 750X (2015)

Vlastník Ben_der
Vloženo 30.10.2018
Aktualizováno 1.11.2021

Univerzální motorka na dojíždění do práce i výlety. Velké sportovní zážitky tady nečekejte, ale na vyčištění hlavy bohatě stačí.

Motorka koupena od Skalic (Ústí nad Labem)

Yamaha Tracer 700: Pro NC hovořila nižší pořizovací cena a úložné prostory.

První dojmy - Přes svojí váhu je při jízdě velmi dobře ovladatelná a snadno se sklápí do zatáček. Manipulace na místě je horší i vzhledem k mé malé výšce, ale dá se. Výkon v jednom při rychlostech do 140 km/h je naprosto optimální. Při jízdě ve dvou už může být v některých situacích (předjíždění) cítit jeho nedostatek.

Motorku bych doporučil pro - Pro začínající, kochající se a pohodové jezdce.

Doplňky na motorce - Centrální stojan, padáky Givi, blastry Barkbusters, 12v zásuvka, turistické plexi, zadní blatník Puig, koncovka výfuku LeoVince, horní kufr

48.000km Pořízení: Chtěl jsem univerzální stroj na výlety i na dojíždění do města. Vzhledem k omezenému rozpočtu jsem musel volit ojetou motorku. NC mě zaujala především nízkou spotřebou, úložným prostorem a s tím související praktičností. Mám najeto jen něco kolem 400km, takže na velké rozepisování to zatím není.

51.000km 11.8.2019 Počet najetých kilometrů v této sezoně je pro mě zatím zklamáním. Pracovní a rodinné povinnosti mají přednost. Pár poznatků k motorce: při jízdě v jednom je výkonu dostatek, s batůžkem již místy výkon chybí. Hlavně v pasážích, kde je třeba předjíždět. Při rychlostech kolem 120-130km/h klidná a pohodlná jízda. Spektrum otáček by mohlo být větší, ale dá se na to zvyknout. Vyndal jsem DB killer, ale po jednom výletu jsem ho vrátil zpět. Na můj vkus už to bylo moc hlasité a zároveň zeslábl spodek. Spotřeba kolem 3.6l. Závady žádné.

60.000km 4.10.2021 Po ujetí 60.000 bylo třeba vyměnit ložisko zadního kola. Jedná se tedy o první závadu kterou řeším. Jinak vše v pohodě. Blastry Givi jsem vyměnil za Barkbusters, které jsou bytelné a menší. Předek motorky se tak opticky odlehčil. Dále jsem přidal držák mobilu od dr2.cz. S držákem velká spokojenost a můžu jedině doporučit. V hledáčku jsou dále kryt motoru, stupačky Sw motech a vyhřívané gripy Daytona.

speroure
speroure napsal 11.01.19 v 21:24 10b.

Krásné NC-čko, a ten lauf

Samíc
Samíc napsal 05.01.19 v 13:40 10b.

Dobrá volba

Geodet
Geodet napsal 29.11.18 v 11:47 10b.

Skalic
Skalic napsal 01.11.18 v 18:36

Co víc napsat, ... je to vážně skvělá motorka

5157
5157 napsal 30.10.18 v 18:57 10b.

Můžu potvrdit,žena se na ni naučila a pak přesedlala na cb1300 ale hrozně ráda na ní vzpomíná pohodová nezáludná motka