Honda XL 650V Transalp (2004)

Vlastník Triny
Vloženo 26.10.2018
Aktualizováno 25.2.2022

Chtěl jsem něco staršího na občasné vyjížďky i do lehkého terénu. Hódobóžovou leštěnku mám.

Motorka koupena od Velmi simpatický pán 70 let. - Pán jí měl vymazlenou a technicky v pořádku. Jezdil a stále se synem jezdí.

První dojmy - Velmi dobré. Krásně se řídí.

Doplňky na motorce - Pán tam dal, vyšší plexi, padací rám, ukazatel zařazeného kvaltu, 3x 12V zásuvka (1x na řídítkách a 2x pod sedlem.), vyhřívané hefty, alu kufry, centrální stojan. Ke všemu nám přidal původní nízké plexi, a náhradní brzdové destičky, pochopitelně Brembo.

Moje první úpravy:
2018 listopad - oprava a nový potah sedla. Postupně vyměňuji různý spojovací
materiál ( podložky, šrouby, matice apod.)
Nyní chystám velký servis, všechny filtry, všechny náplně, i ve vidlích. + seřízení úúúplně všeho. Výměna svíček, kontrola rozvodů. Mám rád věci v pořádku. Akorát musím počkat až se mi vrátí mechanik od Klymčiwa z letošního Dakaru.
Takže průběžně co Petr Dokonal zatím udělal.: Výměna brzdových destiček, brzdová kapalina, nová těsnění na brzdičích. Dotažení a promazání krku řízení, výměna oleje ve vidlích a jejich přeměření ( ok nebyly ohnuté) + výměna těsnění. Nová chladící kapalina. Nové napínáky a nové rozvody. Výměna těsnění pod hlavou ( prý pro jistotu, ta stará se mu již nezdála) , výměna svíček, kontrola vycentrování kol. Výměna vzduchových filtrů. Nové 12 v zásuvky a jejich zapojení. Přidána hrazdička na řídítka. Rozebrání karburátorů a jejich vyčištění ultrazvukem + jejich nové seřízení. No prý je asi tak v polovičce oprav a kontrol. Těžko mu vysvětlovat, že jsem turista a že Dakar nepojedu. Má to v hlavě kluk nastavené prostě jinak. Dále výměna řetězové sady, výměna pneu , výměna vložek karburátorů, všechna lanka ven a promazat a nevím co ještě. Prý na tom můžu jet kam chci a na jak dlouho chci. Hlavně už mám hotovo a motorka je 1.5.2019 doma nachystaná na sezonu. Jasně, vrazil jsem do toho dalších 30 000,- Kč, ale mám jistotu, že motorka dostala dobrý servis a že se nemusím bát někam jet. S dalšími náklady jsem stejně počítal. Když kupuješ něco staršího a chceš to mít v pořádku, tak s tím musíš počítat.

Díval jsem se po nějaké starší motorce se kterou bych mohl i do lehkého terénu. Rumunsko, Ukrajina, Korsika a pod. Nechtěl jsem žádnou leštěnku, chtěl jsem prostě starší motorku na vyblbnutí. Všemi mi byla doporučena právě tato karburátorová verze. Pán od kterého jsem jí kupoval (70 let) byl velmi příjemný. Motorka je technicky, až na pár drobností ve velmi dobrém stavu. Vše měl na dokladech. Každý nákup, výměnu oleje, nové díly, servis v Hondě a pod. Prostě stará dobrá poctivá škola. Motorku si chtěl nechat na doježdění, ale syn mu koupil k sedmdesátinám novou. Tak to byl důvod k prodeji. Každému kupujícímu přeji takového prodejce. Jeho manželka nám uvařila kávu a nabídla oběd. Co ještě říci, oba byli prostě skvělí.
25.2.2022 prodávám, kupuji nové cenduro.

Bravy_69
Bravy_69 napsal 24.12.19 v 07:30 10b.

MaraMytic
MaraMytic napsal 12.03.19 v 19:17

Krásnej Alpík a za krásnou cenu . Snad brzo taky nějakého takového seženu.

BedazBrd
BedazBrd napsal 10.03.19 v 18:19 10b.

Krásný Alpík. Přeju hodně šťastných kilometrů a zážitků na cestách necestach.

spike-cz
spike-cz napsal 20.11.18 v 20:18 10b.

Gratuluju. Tahle motorka Ti určitě bude dělat jen radost

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 28.10.18 v 05:39 10b.