KTM RC 125 (2017)

Vlastník PeterVFR
Vloženo 25.10.2018
Aktualizováno 25.8.2022

Hračka pre deti. Myslím pre moje deti. Pekný, neprehliadnuteľný bike s výzorom ostrej v??šej motorky.

Motorka koupena od Adamoto, KTM KE - Vzhľadom na to, že som 2-3 dni dopredu dal vedieť, kedy si po motorku prídem ( už bola vyplatená z 2/3, 1/3 išla na splátky, tiež doložené podklady predajcovi ) očakával by som, že motorka bude na odovzdanie vyluxovaná tak, že si budem musieť pri pohľade na ňu nasadiť zváračské okuliare, čo sa bude tak lesknúť. No pri pohľade na ňu pri prevzatí som bol fakt šokovaný. Keď 2 týždne pred kúpou som s ňou absolvoval asi 50 km na skúšobnej jazde, to ma neprekvapovalo, že je zaprášená, hoci stála na salóne s cieľom predaja minuloročného modelu, ale že rovnako zadrbaná bola pri prevzatí, to ma odrovnalo... Prach ešte z r.2017 nasadaný všade, okrem sedadla . Možno kúpou novej 1 rok starej motorky v cene pod 5.000 € som sa nezaradil do skupiny zákazníkov, kvôli ktorým by sa ju oplatilo umyť ... Ale aby som predajcovi iba nekrivdil - riešil som reklamáciu s viečkom palivovej nádrže - jedna strana viečka odstávala asi 3 mm voči medzikružiu viečka. Viečko bolo bez mechanického poškodenia, ako keby bol krivý pánt výklopnej časti viečka. Výrobca mi reklamáciu zamietol s tým, že ide "iba" o estetickú vadu ( neriešil, či odstávajúce viečko aj tesní hrdlo nádrže v ktorej je benzín výbušný a prchavý ). S výsledkom reklamácie som nebol ochotný sa stotožniť, žiadal som vyriešenie v rámci záruky. Predajca KTM KE ( sám majiteľ ) sa rozhodol , že Adamoto objedná nové viečko a vymenia mi ho v rámci reklamácie, hoci aj na svoje vlastné náklady, keďže výrobca KTM to považoval za neopodstatnenú reklamáciu. Bol som síce ochotný si to viečko kúpiť aj sám ( prácu by som zveril iba odborníkovi - KTM, s ohľadom na skúsenosti s 1.reklamáciou ... ), ale už som začal riešiť princíp. Takže : Adamoto ( a Igor Adamčík ) ďakujem .

Honda CBR 125R: KTM má lepší podvozok, brzdy, agresívnejší dizajn, model 2017 kúpený v KTM s 2 km v 2018 za akceptovateľnú cenu cenu

První dojmy - Obratná, dobrý podvozok a brzdy s ABS, na učenie pre násť-ročných nadštandardná. Ach , ja mať takú hračku v 17.rokoch ...

Motorku bych doporučil pro - Určenie motorky : Mladí začínajúci jazdci. Dobrá učiteľka pred vstupom do kategórie "veľkých " cestných bikov. Lepšia alternatíva, ako skúter s malými kolesami. No drahšia.

Doplňky na motorce - Výfuk, tankpad, polep viečka nádrže, polep ráfikov celoreflexný, plašičky proti zveri, odstránené zadné tykadlo-držiak ŠPZ a nahradený kratšou alternatívou.
Zatiaľ.

Najbližšie bude decat pipe. No a tie späťáky ma kakajú kvôli prehľadu na ceste. Na ostatných bikoch som vždy mal rozširováky, výhľad do zadu ako v zrkadlách na aute.

Od 12-2018 postupne došlo na : - DeCat MIVV ( pozri video so zvukom )

- nové gripy volantu + nastaviteľné zalamovacie páčky + ochrana páčiek

- bočné padáky v dizajne RC

So sériovým výfukom zvuk ako kosačka na trávu. Aby nedochádzalo k zámene na základe zvukovej kulisy, sériový výfuk dole a miesto neho niečo dunivejšie. To k motorke patrí, ba až musí byť.
- Prekvapivo "rýchla" prevodovka
- efektné led podsvietenie ovládačov
- slabá viditeľnosť v spätných zrkadlách, doplnky na rozšírenie som zatiaľ nenašiel, vzhľadom na typ a konštrukciu nôh zrkadiel to asi ani také ľahké nebude. Ale ak máte niekto tip, sem s ním ! Ďakujem.
- 2-čočkové predné svetlo, no pri zapnutí diaľkového svetla sa tlmené vypne, s výnimkou svetelnej húkačky, vtedy svietia oba.

A máme tu zmenu, po úvodných motoskúsenostiach a odjazdených km prechod na A2, motorka predaná ďalšiemu mladému nadšencovi jednej stopy.

Tak nech slúži rovnako dobre a bez problémov, ako nám.

Duster93
Duster93 napsal 26.10.18 v 14:33 10b.

Opravdu pěkná hračka. Škoda že nejsem náctiletý.