Ducati Scrambler (2016)

Vlastník Flatron007
Vloženo 24.10.2018
Aktualizováno 25.10.2018

Moderní motocykl s klasickou vizáží. Rád bych si představil, že ji za 20 let stále mám garáži. Tak jak naši fotříci měli svoje 250.

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1)

První dojmy - Na zkušební jízdě jsem byl až zaskočen jak je SCR lehký a ovladatelný. Strašný skok z TDM 850. Hodně rychle jsem si na to zvykl.

Motorku bych doporučil pro - Těm co rádi jezdí 😁 Nekrájejí obrovské porce kilometrů jako kolegové na velkých cesťákách ale neomezují se jen na víkendové komínové výlety. Nějaké to ježdění do práce a po práci legraci. Jednou za rok velká dovča a jinak když se chce na víkend zmizet pod stan😁

Doplňky na motorce - Plexi, alu chránič motoru, gypro, padáky, držáky kufrů, kufry.

Skvěle se mě na ni jezdí a i cestuje, vždy láká k nepleše na polničkách. Brembo brzdí dost slušně, desmodronic dává slušný zátah, díky své stavbě padá do zatáček excelentně. Uvolněný posez na motorce mám rád. Ruce,nohy,záda tak akorát s mojí výškou 173. Dosáhnu regulérně oběma nohama na zem a u couvání už nemusím sesedat a tlačit.V noci slušně svítí a ovládání světel, blinkru a budíku je rozumný. Budík je i prehledny a stylově udělaný. Páčka brzdy se dá nastavit a spojková jde v pohodě dvěma prsty. Desmo servis po 24tis., olej po 12tis. (1rok) a kontrolou rozvodového řemene,ventilů též po 12 tis. Což je slušný nadprůměr.
Samozřejmě SCR ma i svá úskalí. Nevím co konstruktéry napadlo dát výfuk tak nízko. V pravotočivé cítím ,že je bajk zcela připraven to ohnout ještě víc ale lauf mě nepustí. Zatím tam je origoš z výroby. Při popojíždění ve městě je motocykl ucukaný. Vyžaduje tedy dost spojkovat a větší odhodlanost se proplétat městem. Víc na něm fouká i s plexi. Dálnice 140km/h je pro mě strop inteligentní jízdy.

Závěrem, jsem si vědom, že jsou lepší motorky než SCR. Ale momentálně pro mě není jiné motorky 😊 Řekl bych, že je stvořená přesně dle mých představ.

jawatar
jawatar napsal 05.12.21 v 10:35 10b.

Dobrá volba po TDM!

satelit74
satelit74 napsal 24.11.18 v 19:23 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 25.10.18 v 11:36 10b.

Hezká, podařená. At' ti dělá radost.