Suzuki VZ 400 (1997)

Vlastník Bubakson
Vloženo 16.10.2018
Aktualizováno 18.10.2018

V česku naprostý unikát, ale o to víc zajímavá. Poměrně veliká a těžká motorka, která rozhodně vypadá na víc než na 4-stovku.

Suzuki LS 650 Savage: Sice má řemen, ale není moc pohodlná a je malá.
Kawasaki EL 252: Krásná motorka, ale příliš slabá.

První dojmy - Hned jsem věděl že je to motorka přesně pro mě. Měla sice pár vad, ale nic co by se nedalo opravit. Jak vzhledově, tak po stránce jízdních vlastností mě neskutečně baví. Zvuk má taktéž super i bez laďáků.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil spíše klidnějším povahám co mají rádi pohodovou jízdu. Za mě ideální chopper/cruiser na A2 noty.

Doplňky na motorce - Padák, Jaguár na blatníku, brašny,rolka,chlasták a pás na nádrži. (toto všechno jsem dostal s motorkou). Své doplňky časem nějaké pořídím.

Celým názvem Suzuki VZ400V Desperado je slabší brácha Marauderu 800 určený jen pro japonský trh, takže v česku unikát. To byl taky jeden z důvodů proč jsem do ni šel.

Rozmýšlel jsem se nad Suzuki LS 650 Savage a Kawasaki EL 252. No nakonec jsem v inzerátech zmerčil tento stroj, což byl ideální kompromis se vzhledem 8-stovky za poměrně příznivou cenu. Měla sice nějaké vady (sjetá pneu a vyteklé vidle), ale jinak vzhledově i jízdně super a její majitelka jednala slušně a férově, tak jsem ji vzal.

Mám na ní najeto teprve nějakých 600 km, ale můžu s klidem říct že jsem naprosto spokojen. Výkon je naprosto dostačující a akcelerace taky velice slušná, samozřejmě nad 100 kmh už docela uvadá, ale od 400 ani víc neočekávám. Je velice pohodlná a s přehledem tlumí nerovnosti na silnici. Zvuk má naprosto super, žádnej přehnanej kravál, ale jen takový optimálně hlasitý hluboký bublání. Brzdy jsou trošku slabší,ale stačí. Ovladatelnost je překvapivě velice dobrá, akorát občas v zatáčkách škrtám stupačky...což je u tohoto typu motorek naprosto normální.

Více info doplním až toho najedu trochu víc .

Čadil
Čadil napsal 18.10.18 v 18:54 10b.

žižala.
žižala. napsal 17.10.18 v 17:26 10b.

Supr stroj.

hippie2222
hippie2222 napsal 17.10.18 v 11:16 10b.

Super stroj, deset bodů, však jsme ji spolu nakládali a vykládali .

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 16.10.18 v 22:44 10b.

NETOPÝR-67
NETOPÝR-67 napsal 16.10.18 v 20:15 10b.

zajímavý kousek. Tak hodně nenech stát v garáži a koukej ji prohnat krajinou .