Kawasaki W 650 (1999)

Vlastník Petr7474
Vloženo 7.10.2018
Aktualizováno 11.10.2018

Nejkrásnější moderní klasická motorka.

Motorka koupena od soukromá osoba - Prodejce starší pán. Solidní jednání, dal čas na rozmyšlenou. Akorát mi slíbil, že najde hlavní stojan, ale už nebere telefon...

Moto Guzzi Bellagio 940: Moc se mi líbí, ale cena je pořád vysoká anebo jsou k mání kusy v kombinaci hnědá/stříbrná a to je děs.
Honda CBR 600F: Takový můj úlet. Zvažoval jsem jí hlavně kvůli ceně a původu. Svezl jsem se a měl jsem velký respekt. Na mě asi moc rychlá. Prodejce si to naštěstí rozmyslel a nechal si jí.
Moto Guzzi Griso 850: Prodejce nebral mobil. A stejně jsem váhal kvůli sportovnějšímu posedu.
Harley Davidson XL 1200N Nightster: Sakra, ještě teď bych si dal pohlavek. Utekla mi v HD bazaru na Šalamounce. Asi není tak pohodlná jako W650, ale větší obsah a tvar nádrže mě lákaly. Z HD asi nejhezčí dostupný stroj.

První dojmy - Naživo vypadá úžasně. Je to poctivý kus motorky. Přešel jsem se 125 skůtra a překvapilo mě, že s těmito širokými a vysokými řídítky není posez až tak odlišný. Prostě sedíte hodně pohodlně, narovnáni a s rukama široko před sebou. Váha vůbec není na rukou. Od začátku se mi hrozně líbil brumlavý, hutný zvuk. Po zkušební jízdě jsem věděl, že jí chci a váhat budu jen kvůli ceně.

Motorku bych doporučil pro - Tohle je motorka pro všechny dospělý chlapy co nepotřebují závodit, ale mají rádi poctivost, solidnost a tradiční vzhled.

Doplňky na motorce - Kufr 60l
Přední plexi Puig

Vždycky se mi líbily motorky klasických tvarů. Kawasaki W650 nebo W800 byly často na mém monitoru, když jsem snil o první velké mašině. Ano, asi i mě dostihla krize středního věku a chci si ve chvílích volna vyčistit hlavu.

Zatím mám najeto velmi málo. Ale přesto, že na mám řidičáku skupiny A ještě nezaschla barva, tak se při jizdě cítím skvěle. Podvozek sice v zatáčkách není nejpevnější, ale to pohodlí je jak v Rollsu. Přes díry a hrby na silnicích se přenáší krásně plavně. Sedí se mi výborně, místa je akorát, ale vejdou se asi všichni s výškou 160-200cm. Sedlo mám hladké, maličko po něm putuju, ale zase se můžu podle nálady posouvat dopředu nebo dozadu jak se mi zrovna chce. Spolujezdce jsem bral dva a oba si jízdu chválili. No, jel jsem s nimi jako s křišťálovým lustrem, nechtěl jsem jim do budoucna motorky zošklivit.
Motor. Tak to je kapitola sama pro sebe. Nebudu opakovat všeobecně známé chvály na královskou hřídel a nakopávačku. Ale jsou tam a jsou boží Motor je hrozně pohodový, ale těch 50 koní se dokáže i rozvášnit. Už jsem jel i 160 a ještě by to jelo. Bohužel zafungoval omezovač, což je moje skůtr helma s širokým plexi vepředu. A ta se mi prostě v těchto rychlostech připlácne na obličej a hlavně na nos. Ano, mohl bych si lehnout za plexi, ale to mi přijde nedůstojné Zátah je plynulý a lze jezdit od 2 tis. otáček. A zase vzpomenu na ten super zvuk ze dvou chromovaných koncovek.
Brzdy tam jsou.
Místo pod sedlem tam není.
Zrcátka mě překvapily. Příjemně. Je v nich vidět a chvějí se jen velmi málo.
U W650 funguje ten efekt, že když zaparkujete, často se objeví nějaký fanda do klasiky a přijde okouknout, zeptá se nebo pochválí. To je fajn.

Abych jen nechválil.
Motorku mám po starším pánovi. A ten mi jí prodal před velkým servisem ve 24 tis.km. Motor trochu cuká, naposledy i párkrát vystřelil do výfuků. Volnoběh je chvíli 1500, chvíli 2500 otáček. Vzduchový filtr vypadá jako původní, ještě z výroby... Čeká mě vyčištění a servis motoru.
Není to vada, ale u nás v domě jsou v garážích dost citlivá čidla nebezpečných plynů. Pravidelně spouštím výstražné cedule, když chvilku stojím a motor běží.
Čištění a mazání řetězu bude trochu obtížnější, přes ty výfuky.
Potkávací světlo je poměrně slabé, můj předchozí skůtr svítil dvojnásobně. Dálkový světlo ujde.
Přední guma je jak nová. Teda z dálky. Je jí 10 let a už je to na ní vidět. Musím vybrat nějaký klasický vzorek.

Chtěl bych padáky, ale nabídka je hrozně malá. A tak je to i s jinými doplňky.

EDIT 10/2018: tak cukání bylo způsobeno špatným dotažením kabelů k baterii

Hooorus
Hooorus napsal 12.10.18 v 10:36

Zdarec, Gratuluju ke koupi ! to plexi mam taky a nahodim ho jen kdyz jedu jednou za rok na dlouhy vylet na SK. Je to chytle 2me sroubky, takze neni problem nahodit/shodit.
Pokud nejezdis ve dvou, bagas se da elegantne resit tangvagem/jinou brasnou prikurtovanym k madlum na zadnim sedadle

Petr7474
Petr7474 napsal 12.10.18 v 07:12

Ahoj pánové. Díky za komentáře. Ten kufr je opravdu hrozný, ale z praktických důvodů občas nezbytný. Nicméně, je to teď pro mě vše ještě čerstvé a postupně si to bude sedat do klasického vzhledu.

boneshaker
boneshaker napsal 12.10.18 v 06:45 7b.

Sundej to plego, kufr a ten nosič a bude to krásný stroj. Nosič najdeš i chromový.