Kawasaki Versys 650 (2011)

Vlastník Schreek
Vloženo 7.10.2018
Aktualizováno 7.10.2018

Pohodová motorka, lehká, krásně ovladatelná. Silný zátah v nízkých a středních otáčkách. Je to takový univerzál na všechno. Můžete na tom jezdit do práce, pro rohlíky, zablbnout si na klikatých silnicích a pak se projet někde v terénu. Motorka je pohodlná

Motorka koupena od FIRMA:JHMoto (Horní Žďár) - Solidní prodejce, perfektní domluva. Motorka ve stavu odpovídající ceně

První dojmy - No určitě velký respekt. Po třech letech na skútru je to moje první motorka a přechod bych lehce nervozní. Připadal jsem si jak úplný nováček. Učit se se spojkou, rozjezdy, práce s plynem, to všechno pro mě bylo nové. Ale už si to celkem sedlo a já pomalu získávám jistotu...

Doplňky na motorce - Plexi MRA vario - supr věc, mám 185 cm a vůbec na mě nefouká
Zadní kurf Kappa K46 - dost místa na cokoliv co můžu potřebovat
Padáky Top Block racing - nelíbí se mi, půjdou pryč a místo nich padací rám

Zatím mám najeto pár tisíc kilometrů, takže prd. Ale mohu říct, že motorka je fakt krásně ovladatelná, jde lehce za plynem a až neuvěřitelně hladce se pokládá po zatáček. Není problém na ní ujet pár set kilometrů v kuse bez nějaké únavy. Je to dvouválec a s tím souvisí řada jejich vlastností. Takže brzdit stačí jen minimálně, když člověk nejde plnou pilu, tak vše ubrzdí samotným motorem. Motor samotný má dost síly i v nižších otáčkách, takže pominu-li rozjezdy, tak si na cestách vystačíte s posledními dvěma převodovými stupni. Z motoru jsou v určitých otáčkách cítit drobné vibrace, ale nic extra rušivého.

Podvozek je báječný. Pevně drží, neodskakuje a podrží i ve velkých náklonech. Zároveň neodskakuje, je příjemně měkký a nevydrncá vás na našich okrskách.
Zatím sem s tím moc nelaboroval, ale má docela velké možnosti úpravy nastavení vpředu i vzadu, takže si ho lze upravit dle svých představ.

Brzdy mají trošku pomalejší nástup, ale když se za to vezme v pohodě ubrzdí vše co je potřeba a nevadnou. Mám verzi s ABS a zatím mi do toho moc nekecá, uvidíme jak dál, jestli ho nechám nebo vypnu.

vopák
vopák napsal 07.10.18 v 20:20 10b.

Versys za 10 bodů..Mám taky tuhle "dvojkovou řadu"třetí sezonu a baví mě pořád.At' šlape..

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 07.10.18 v 18:36 10b.