Honda NT 700V Deauville (2006)

Vlastník doktor_sova
Vloženo 29.9.2018
Aktualizováno 4.10.2020

Moje první moto. Velká, dostatečný výkon, kardan, pohodlná pro dvě osoby, slušný úložný prostor.

Honda XL 700V Transalp: Slabší, řetěz, málo místa pro dva

První dojmy - Když jsem ji viděl, tak jsem si o ní řekl, že je to docela velký hovado. To sice ano, ale i navzdory tomu je to velmi agilní, snadno ovladatelná motorka. Po prvních pár desítkách km, jsme si rozuměli.

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych někomu, kdo neví, jakej typ moto si pořídit a chce jak dojíždět do práce, tak i cestovat.

Doplňky na motorce - Větší kufry, vyhřívané rukojeti, Topcase, ruční ,,tempomat,, 12V zásuvka

Stroj jsem si vybral, protože jsem sháněl cesťáka pro dvě osoby. Když jsem uviděl v inzerátech Deuvillku, tak jsem se okamžitě zakoukal, do jejího nevšedního vzhledu.

Pro stroj jsem si jel ještě s mokrýma papírama, těšil jsem se jak cigán do práce, bo jsem na něm měl absolvovat docela dlouhou cestu domů. Motorka mi ze začátku přišla docela velká a jako čerstvý absolvent autoškoly jsem měl ještě docela bobek. Po par kilometrech jsem si ale zvykl a začal jsem si na motorce víc a víc dovolovat.

Úložný prostor je na moto velmi dobře udělaný. Kolem nádrže jsou dva kastlíky na drobnosti, které mám plné nějakejch peněženek, mobilů, nabíječky, kuřáckých potřeb apod. . Na moto jsem dokoupil větší víka kufrů, teď se i do jednoho vejde helma, do druhého ne, neboť nejde kvůli výfuku tak moc otevřít. Problém jsem měl, že se mi rozpadli zámky kufrů bo nějakej šulin v Hondě je nechal ukotvit do tenkejch plastů, takže jsem nemohl zavřit kufry. Pro jistotu vozím gumycuk. Nakonec jsem zavírání samodomo zprovoznil a zatím funguje.

Motorka žere skoro jak můj skůtr. Jezdím většinou ve dvou a spotřeba na palubním pc je 4,6 L. Reál je o desetinu asi vyšší, ale i tak je to paráda. Přes 5 litrů by bylo umění se přehoupnout.

Výkon je takový akorátní, je občas potřeba trošku popřemýšlet při předjíždění, ale jinak si není na co stěžovat. Když se já (186 cm výška) malinko přikrčím, tak na mě ani nefoukne. Boční vítr s motorkou trošku zamává ale člověk si zvykne. Nejlepší pro moto jsou okresky, ale i dálnice ji nevadí. Zkoušel jsem i lehčí terén a s opatrností se sem tam nějaká ta polňačka dá projet. Brzdy jsou skvěle dávkovatelné a silné i díky CBS a ABS.

Ještě jsem toho na ní moc nenacestoval, jenom nějaké to Polsko a Slovensko, ale i tak můžu říct že je to docela univerzální cesťák i pro dvě osoby, pokud si člověk dokoupí větší víka kufrů.

haroman
haroman napsal 12.09.19 v 20:37 8b.

Dobrá volba,taky jsem na ni po 20 letech neježdění začínal, další tvoje volba bude Pan European větší silnější, pohodlnější i když o něco těžší ale jenom při manipulaci na místě po rozjezdu bych řekl že možná lépe ovladatelnější než Deauvil

stefanik
stefanik napsal 26.10.18 v 12:09

Super, ďalšia Deauvillka. Nech slúži a poslúcha.

kuzmič
kuzmič napsal 25.10.18 v 22:46 10b.

Pěkné to máš...!!!
Slezská Harta...?

Lumen
Lumen napsal 03.10.18 v 21:24 10b.

paradni,preju at dela radost

kapr
kapr napsal 03.10.18 v 16:45 10b.

Bezva moto. Mám taky a velká spokojenost. Jinak o tom šulinovi z Japonska taky něcoo vím. Rozpadl se mi jeden zámek, zatím. Našel jsem frajera, svařování plastů v Napajedlích a spravil to betelně, lepší jak origo Takže abych se nevykecával, jak říkáme u nás - NECH SLÚŽÍ -