BMW R nineT Scrambler (2018)

Vlastník Pitrz
Vloženo 25.9.2018
Aktualizováno 25.9.2018

Úžasný jednoduchý stroj, který nebude tak rychle podléhat zubu času.

Kawasaki Z900RS: Naskytla se nabídka na BMW která se nedala odmítnout.

První dojmy - Lehce ovladatelná motorka s naprosto nezáludným motorem. Minimální "klopný efekt". Plynulé dávkovaní výkonu. Velmi příjemná pozice jezdce. Chybí mi otáčkoměr a hlavně blatníky.

Motorku bych doporučil pro - Moto je vhodné pro klidnější jezdce pro svou jednoduchost ovládání a dávkování výkonu. Sám jsem se přistihl, že na ní jezdím "na pohodu" jako na Kawě W650 :-).

Doplňky na motorce - Motorka se musela dovybavit zadním blatníkem a takovou zástěrkou předního blatníku. Bez těchto doplňku je v dešti naprosto nepoužitelná. Jinak má v nadstandartu drátěná kola, vyhřívané hefty a kontrolu trakce. Zrcátka Rizoma. Chystám se ji doplnit padacím rámem.

Po 14 letech ježdění na své Kawě W650 jsem se rozhodl rozšířit vozový park o nový jednostopý stroj. Chtěl jsem podobnou jednoduchou retro mašinu, se kterou můžu strávit podobně dlouhou etapu svého motocyklového života.

Motor vychází z předchozího modelu GS vzduchem/olejem chlazeného, který je léty ověřený. Jízda je velmi plynulá, necuká ani v nízkých otáčkách. Úžasná je v zatáčkách kde se překlápí skoro sama. Je to naprosto návyková záležitost.
Podvozek je celkem dost tvrdý a špatný povrch silnice se projeví negativně na vaši tělesné schránce. Spotřeba se pohybuje kolem 5,5 litrů ale dá se předpokládat že po zajetí ještě spadne. Momentálně má najeto 2tis. km.
Jedná se o singl stroj, zadní sedačka je nouzová a pro spolujezdce ne moc přívětivá. Úložný prostor není žádný. Pod sedlo se vejde jen manuál.
Jinak zde nenajdete otáčkoměr ani ukazatel zařazeného stupně a palivoměr je spíš orientační. Je to takové syrové ježdění kde musíte poslouchat motor. Zatím jsem jezdil jen kolem komína a až budu mít poznatky z delších cest podělím se o ně.

Freeman
Freeman napsal 20.08.19 v 21:05 10b.

Krasny stroj s jednoduchymi, ale presto uzasnymi tvary. Kdyby to slo, moc rad bych si ji poridil jako druhy stroj. Ale to se hooodne dlouho nestane, bo co jsem dal za nynejsi stroj, me na dlouho, ne li naporad od podobnych napadu drzi dal :D
Tak at slouzi a dela jen a jen radost

ZDENY777
ZDENY777 napsal 30.09.18 v 22:21 10b.

R nine t Scrambler je moc pěkný. Já ale miluji svojí W650 a postavil jsem Scramblera z ní. Tak až někdy zase sedneš na Wéčko zastav se na našich akcích.Ahooooj

DejvGSR
DejvGSR napsal 26.09.18 v 07:10 10b.

Krásná jednoduchá motorka. Chválím také sestavu tvojí garáže.