BMW F 650 (1995)

Vlastník alexx
Vloženo 14.9.2018
Aktualizováno 14.9.2018

Tak snad tato mi chvíli vydrží..

První dojmy - Jakoby ji kreslelili pro mě.

Po Jawě 350/634 v mládí, pak po čtyřícítce: MZ 150, Kinetic GF 170, Kawasaki GPZ 500, Kawasaki ZZR 600, Suzuki SV 650 S, Kawasaki KLE 500 jsem nedávno pořídil BMW K 100. Byla to krásná motorka, ale bohužel při jízdě mi nesedla, bolely mě ruce a záda, celkově jsem byl po chvíli servaný. Inu věk už se se hlásí a tak asi už jen zbývá pohodové endurko pro staršího chlápka spíše středního vzrůstu.
Kawasaki KLE 500 bylo sice též enduro a fajn, ale přeci jen ve srovnáním s "Fkem" o něco vyšší, o něco měně obratné, na druhou stranu o něco více schopnější v terénu, ale stejně většinou jezdím po silnici a enduro chci kvůli pohodlí a kvalitě silnic ve Středočeském kraji. "Fko" mi po prvních kilometrech po silnici připadá jako taková malá obratná kočka. Jízda je pohodová, řazení i po údajných ujetých 37 tisích dost tuhé a přesné. Připadá mi, že oproti KLE známé úseky jezdím mimoděk rychleji, rám, tlumiče budí větší pocit jistoty (otázka je ovšem jaký stav tlumičů byl na KLE, ale nezdály se mi špatné).
Brzdy: O "KLEčku" se často píše, že nebrzdí a musím potvrdit, že ve srovnáním s "Fkem" skutečně vůbec nebrzdí. Na druhou stranu motor v KLE byl znatelně "koňovatější", ale mě těch 35 kW snad bude už stačit

alexx
alexx napsal 15.09.18 v 21:15

Díky, ale to by mi žena dala))

hruso25
hruso25 napsal 15.09.18 v 20:49 10b.

Pekná talianka. Na tie roky, sa na ňu aj niečo môže nalepiť.

alexx
alexx napsal 14.09.18 v 21:46

Díky Béďo za komentář, ale dnes mě Efko docela namíchlo.

Béďa17
Béďa17 napsal 14.09.18 v 06:53 10b.

Dobrá volba. Mám ho také a jsem spokojen.