Jawa 125 Dandy (1999)

Vlastník Mr_Samuel
Vloženo 13.9.2018
Aktualizováno 18.5.2019

Motorka na bežné jazdenie a po dlhej dobe niečo s čím môžem ísť legálne na cestu.

Yamaha TDR 125: Majiteľ mi pri kúpe "zabudol" povedať že bola v minulosti padnutá a má prasknutý rám.

První dojmy - Dandyho som našiel iba náhodou na Bazoši, za dobrú cenu. Motorka bola nepojazdná, nedávala iskru. Kúpil som ju, doma všetko premeral a zistil som že je vadná cievka, zohnal som druhé zapaľovanie a motorka už ide

Dandyho som pôvodne ani nechcel, pôvodne som pokukoval po Yamahách TDR, no za také peniaze aké som bol ochotný za ňu dať bola iba jedna- a o nej som zistil že má prasknutý rám, tak som sa zmieril s tým že Yamahu mať asi nebudem a po pár týždňoch som si kúpil Dandyho. Bol za fakt super peniaze, udržiavaný, 15 rokov jeden majiteľ. Tak som ho zobral, vymenil zapaľovanie a môžem konečne jazdiť. Zatiaľ som prešiel cca 100km a moje pocity sú také že je to pohodlná motorka na dochádzanie do školy/na prax za dobré peniaze, nevybruje tak ako o nej každý hovorí, dá sa to zniesť. Jediná nevýhoda sú nekvalitné plasty ktoré stále pracujú a je ich dosť počuť.
EDIT 18.5.2019- Tak po dlhšej dobe som sa rozhodol aktualizovať kartu môjho Dandyho. Asi najväčšia zmena ktorá je vidieť aj na fotkách je že som konečne zohnal bočné plasty, ktoré som opravil, zavaril a nastriekal zvyškom farby ktorá mi ostala z renovácie ČZty- asi najťažšie a najdlhšie bolo vôbec nejaké plasty zohnať, jeden je z Prahy, druhý pôvodne z Dandy 50 je zo Znojma.. No hlavne že už sú. Zo vzhľadových vecí som ešte kúpil nové zadné svetlo, to staré sa mi už od začiatku nepáčilo keďže bolo dopraskané. Ďalej som kúpil novú zadnú pneumatiku značky Heidenau K58, dušu Continental a novú zadnú rozetu.

Brumbaal
Brumbaal napsal 21.09.18 v 20:36 10b.

Dělal jsem na ni papíry, byla parádní ať ti dělá radost

Milan1963
Milan1963 napsal 14.09.18 v 11:37 10b.