Yamaha XT1200Z Super Tenere (2015)

Vlastník johnb01
Vloženo 11.9.2018
Aktualizováno 11.9.2018

Yamaha XT 1200 ZE - komfortni cestovni enduro. Idealni na nase okresky. Poradna motorka pro poradny chlapy ;)

Motorka koupena od Mot Art S.r.o.

První dojmy - Psat dlouhe recenze po ujeti 1500Km v nelze. Postupne budu pridavat. Zatim splnuje je vse co jsem od ni ocekaval, tedy: velmi pohodlna, vykonostne pro me dostatecna a dobra spotreba.

Motorku bych doporučil pro - Kdo hleda: - velmi komfortni cestovni enduro - nepotrebuje 120HP+ - bude prevazne jezdit na silnici (videl jsem videa, kde jela v terenu...nerikam ze nepojede, ale nemam na to pneumatiky a take to nechci zvedat ;) - nepotrebuje zavodit a byt vsude prvni

Doplňky na motorce - Uz na motorce bylo: padaci ram, kryt pod motor, zadnu kufr a pridavna svetla.

Jak jsem jiz psal je tezke psat nejakou obsahlou recenzi po ujeti 1500Km. Proto budu postupne pridavat dalsi postrehy.

Jedna se o moji druhou motorku. Prvni byla Moto Guzzi V9 Bobber. Tu motorku jsem mel moc rad, ale na najezd 400Km za den a 3 dni za sebou a hlavne na nase okresky to proste neni.

Proto jsem se rozhodl, ze si poridim cestovni enduro. Procetl jsem si ruzne recenze a byl jsem se posadit a podivat na ruzne motorky od: KTM 1090, Honda Africa Twin, Triumph Tiger Explorer, Ducati 950 Multistrada, Suzuki DL 1000. Na BMW GS 1200 jsem se nezameroval z duvodu vysoke kupni ceny a take ceny servisu.

Nasledne jsem si provedl selekci dle: ceny, pohodli, servisu a motoru (meho zpusobu jizdy). Jeste bych mel uvest ze je mi pres 40cet, mam skoro 2 metry a 100Kg. Ohledne zpusobu jizdy: jsem nerad kdyz musim udrzovat neustale otacky nad 3000 nebo dokonce 4000. Ano vim a slysel jsem to od kamarada, ze tak se na motorce jezdi a znam kamarada co mu to pod 5000 skoro nikdy nejde. Taktez nemusim na okresce jet neustale 110-120Km/h a na dalnici pres 160km/h. V neposledni rade je dobre rici zamereni jizdy: silnice/teren je u me max 90/10. Jo a kardan pro svoji bezudrzbovost (pokud vam nevytece jako se me to stalo u MG) je take vyhoda.

Nasledne vyhrala Yamaha XT 1200 ZE. Sice jsem chtel jen Z, ale nabidla se mi o mnoho levnejsi ZE (oproti Z) s minimalnim najezdem a tak jsem ji vzal.

1) Po 1500KM nasledujici postrehy:
- motor: me naprosto vyhovuje a to vykonem a prubehem. Motor jde hezky ze spoda.. Neni problem jet poklidne 90Km/h na 6.stku, kdy motor toci nejakych 2200-2300 a krasne si prede. Kdyz potrebuji zrychlit nebo nekoho predjet proste pridam plyn a jedu. Myslim si, ze pokud nekdo jezdil na 100+HP lehke masine, tak se mu vykon muze zdat malo.
- brzdy: pro me super a dostatecne. Je potreba brat v potaz, ze celkova vaha stroje je 270Kg + jezdec a naklad. Ja jsem se zatim na limit nedostal. ABS jsem zatim nevyuzil.
- komfort cestovani - podvozek: velka parada. Komfort je k nezaplaceni. Jak tlumice tak sedlo. Jedine co budu menit je predni plexi. Jak jsem velkej, tak mi vitr jde rovnou do horni casti helmy. Do 100km/h ok, ale pri delsim dalnicnim presunu je to znat. Lide do 185cm budou v poho. V neposledni rade jsem zde videl diskuzi, ze tato motorka spatne zataci nebo, ze nejde ochotne do zatacek. Nevim, ja ji vzal opakovane do ruznych zatacek a motorka krasne bez problemu sla kam jsem potreboval (brouseni bot nebyl zadny problem ;).
- spotreba: opet super. Jezdim v prumeru za 4.5L . Ukazatel trochu keca, jelikoz mi rikal neco okolo 4. Pri rychlejsi jizde jsem byl stale do 5L.

Pokud jsem neco vynechal dejte vedet a dopisu.

msvob
msvob napsal 18.10.18 v 15:23 10b.

Pěknej stroj , taky jsem ji měl v hledáčku, svezl se na ní a byl nadšen, hlavně co se týče komfortu, zpracování a celké robustnosti stroje. Nicméně ten motor je takovej..no ja to říct...takovej trochu sterilní, tak jsem koupil nakonec něco živějšího, protože já zase nerad když mi otáčky spadnou pod 4000, nedej bože pod 3000 ... ale až se vyblbnu tak bude ténérka horkým favoritem.

Henry
Henry napsal 21.09.18 v 19:22 10b.

johnb01
johnb01 napsal 18.09.18 v 13:29

Ahoj kluci moc dekuji :) To: TonySK - dekuji za upozorneni. Musim se doma podivat jak daleko je sonda od ramu. Vidis to me ani nenapadlo, ze by se toto mohlo stat. Tak uvidime mozna to casem vymenim a dam treba Givi :)