Kawasaki Versys 650 (2019)

Vlastník Jopeeeno
Vloženo 10.9.2018
Aktualizováno 22.10.2019

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 16 záznamů

JardaBar
JardaBar napsal 18.07.20 v 16:11

To máš u všech motorek, nejde řadit klidně jak v autě, protože otáčky padají mnohem rychleji a k tomu žádné synchrony.
V-Strom vypadá zvláštně, ale zase design není to co vnímáš, když na moto sedíš/jedeš.

Jopeeeno napsal 17.07.20 v 12:00

@JardaBar:
Řazení si za tu dobu už "sedlo", ale ze začátku to bylo tak, jak popisuješ, až na to, že to lépe řadilo, když jel člověk "bomby", než piánko.
Experimentoval jsem i s nápněni v povolené viskositě a vyšlo mi, že s Motulem 300V si motor i převodovka "rozumí" nejvíc. Po 10.000 ujetých kilometrech bez výhrad.

Popisoval jsem to v úvodu, ze všech Tebou zmiňovaných adeptů, pro mé potřeby vyšel nejlíp Versys, i když každý z nich má určitě co nabídnout. U Stroma bych "nepřežil" design, prostě se mi vůbec nelíbí, Tracer má skvělý motor, CP2 se povedl...

U Versysu se mi líbí krom popisovaného i to, že mohu tovární kufry upnout, bez zbytečného (nevzhledného) lešení, seřídit kompletně podvozek...
Ano, motor pod 3.000 ot./min. vibruje, ale ve vyšších otáčkovém pásmu motoru, vibrace do řídítek a stupaček necítím, jen lehké mravenčení v sedle. Není to nic, co by mě obtěžovalo. Koupě nelituji.

JardaBar
JardaBar napsal 17.07.20 v 10:14 10b.

Versys je pěkný, asi nejhezčí moto v kategorii, ale motor a převodovka se moc nevedly. Motor vibruje a převodovka je vážně taková hrubá. Ale zelená mu sedne skvěle.

Navážu na to co si psal v deníku: "1-3 převodového stupně někdy doprovází rány. Zvláštní, že se to neprojevuje stále."
Na řazení má vliv prohřátí motoru (oleje), počítám, že když není úplně prohřátý, řadí solidně, ale čím více se komplet prohřeje, je to horší. Ostřejší jízda po městě/stání a bude nejhůř tipuju, že jo?

Ideální motorka by byla:
- design Versys
- motor Tracer / V-Strom
- podvozek Versys / V-Strom
- sedlo V- Strom

No když pominu takového křížence , nejlepší vyváženost nabízí asi V-Strom, i když je to moto pro lidi většího vzrůstu.

Jopeeeno napsal 03.03.20 v 11:24

matii:
Nápodobně.
Zatím najeto 9.000 km, motorka ještě nepoložená, tak snad to tak i zůstane
Volby nelituji a stroj určitě jen tak měnit nebudu

matii
matii napsal 03.03.20 v 10:36 10b.

Ha taky začátečník. Parádní volba

Hunyady
Hunyady napsal 21.10.19 v 20:34 10b.

Moc hezká, ať Ti dělá radost

anetVok
anetVok napsal 22.09.19 v 15:11 10b.

Henry
Henry napsal 21.09.18 v 19:24 10b.

krasavec ať slouží!!!

Amosik
Amosik napsal 20.09.18 v 14:52 10b.

Pěkná, ať slouží a dělá radost ...

Jopeeeno napsal 17.09.18 v 19:34

Díky, chlapi

Jéňa69:
No, malý Tiger je moc fajn, v hledáčku byl, ale jak píšu v recenzi, z ojetin mám strach. Výjimku bych udělal móžná u stroje, který by byl od známého a věděl bych o něm vše. Jenže nikoho takového neznám. Jednou možná, kdo ví. Tak ať brzy došetříš a uděláš si radost. Ať Ti to jezdí a kolečkama dolů

MaloPes:
Díky. Tvá recenze je pěkné počteníčko

MaloPes
MaloPes napsal 17.09.18 v 17:27 10b.

Čtu tvoje výběrová kritéria a úplně se v nich vidím... palec hore

Jéňa69
Jéňa69 napsal 17.09.18 v 16:14

Oprava

Jéňa69
Jéňa69 napsal 17.09.18 v 16:13 8b.

Nádherný stroj, taky jsem o ní uvažoval. Měl jsem jí na jaře půjčenou u dealera kawasaki. Potom jsem si půjčil Triumph Tiger 800 XR (2011).Ta motorka mě nadchla - 3vál a větší výkon. Momentálně na ní šetřím. Půjdu do nové. Jinak přeji mnoho šťastných kilometrů bez nehody

vopák
vopák napsal 14.09.18 v 22:11 10b.

parádní kawa..

Ales600
Ales600 napsal 13.09.18 v 17:35 10b.

Pěkná žabička ať slouží

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 11.09.18 v 09:19 10b.