motopark_brezenPROFIL MOTORKY

Honda XL 650V Transalp (2007)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník PetNed
Vloženo 9.9.2018
Aktualizováno 9.9.2018
Zobrazeno 812x
HODNOCENÍ PROFILU OD 4 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 10

Popis motorky


Moje vlastní cestovní enduro . Předchozí motorku (Rebela) jsem měl rád, ale tohle je něco jiného. Nedokážu to popsat. Rozhodnutí změnit stroj padlo mnohem dříve, ale během svého tripu Alpami jsem k enduru prostě dozrál.

Vybíráno z těchto modelů (a proč jsem nekoupil):
Honda XL 700V Transalp: příliš cestovní, vpředu menší kolo, menší zdvihy, menší nádrž (ale i menší spotřeba), těžší.

První dojmy - Těšil jsem se ni jako malý kluk. Počáteční obavy z výšky sedadla byly rychle pryč, motorka mi sedla jak zadek na hrnec.

Motorku bych doporučil pro - Pro mne. No a pak každému, kdo chce cestovat po okreskách a šotolinách. A když to položí, tak to bude schopen zvednout.

Doplňky na motorce - Centrální stojan. Mám vyhřívané rukojeti, nevím co to je za značku. Na motorce byl naistalován scottoiler, ale momentálně je nefunkční. Neoriginální svody bez komory (kat.) a KN vzduchový filtr. Zvýšené řídítka na klemách o 2 cm. Snížené sedlo od Hondy - originál.
Já motorku průběžně vybavuji - připravuji na své plánované cesty. Takže momentálně jsem naistaloval přední padák RD moto, chystají se zadní, mám koupené Hyperpro pružiny a YSS tlumič do zadu. Do konce roku resp. na novou sezónu ještě výměna předních stupaček za enduro od SW motechu (dají se spustit níže) a zalamovací páčky. Stejně tak zalamovací šaltr a zalamovací zrcadla. Přes týden (ježdění do práce) tam je topcase, na cesty plánuji motovaky s podkovou z Olomouce.

Recenze

Momentálně na ni mám najeto 1000 km. Na každou jízdu se těším, opravdu. Zvykám si na manipulaci s ní. Přeci jenom je to trochu jiná stavba než Rebel. Ale problémy s tím nemám. Prostě počítám s tím, že Alpík je vyšší a težší a podle toho se chovám.
Jízda je nádhera. Koupil jsem ji s neoriginálními svody bez komory (kat.) a mám KN vzduchový filtr. Zatím s tím takhle jezdím, uvidím co dále. Každopádně motorka je pěkně živá hned zkraje, ale nikdy jsem na jiném alpovi neseděl, takže nemůžu posoudit co je a není jiné. A má "zdravý" zvuk. Zatím mi vychází spotřeba 4,7 - 5/100km. Je v tom i dálniční přesun i jízda v kopcích ve dvou.
Zápory - plasty. Dostat se ke vzduchovému filtru je "akce".
Ohledně cestování - doufám, že se s touhle motorkou dostanu mimo jiné i do Gruzie.

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
BedazBrd
BedazBrd napsal 22.12.18 v 14:41 10b.

Krásný Alp.Hodně bezpečných kilometrů a šťastných návratů.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 09.09.18 v 19:49 10b.

spike-cz
spike-cz napsal 09.09.18 v 18:39 10b.


Dobrá volba na cestování po cestách necestách podzvukovou rychlostí.
Vítej v klubu

Více komentářůTOPlist