Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Sports (2018)

Vlastník Hanz.D.
Vloženo 8.9.2018
Aktualizováno 15.5.2019

Ďáblův špunt aneb montáž katalyzátoru

Vloženo: 11.07.2019, Uskutečněno: 11.07.2019, Stav tachometru: 10250 km, Zhlédnuto: 114x

Tááákže, jelikož a protože jsem se od doby montáže laďáku pořádně nevyspal a pořád mě budily noční můry obsahující dusící se koloušky podél silnic a z nebe padající chrlající ptáky (pozor ironie) rozhodl jsem se vyzkoušet tenhle zásuvný katalyzátor. Na slepo jsem objednal tenhle kousek u kterého výrobce sliboval průměr stejný, jako má moje namontovaná roura vedoucí od kontrolovaně vybuchující ekologické pohromy (vnější průměr 54mm). Kupodivu jen stačilo opilovat několik vyboulených svárů a špunt zapadl na své místo jako...(domyslete si to podle vaší aktuální nálady)... prostě zapadl. Tlumič výfuku taky neprotestoval při zpětné montáži a po zkušebním startu se v okně za motorkou taky neobjevila žádná nová díra, kterou by mohl způsobit z výfuku vyzvracený kus ekologicky aktivního plechu, potaženého vzduch ozdravujícími drahokamy. Až budu mít náladu, vezmu to k němcům na STK (TÜV) a nechám je přeměřit emise (páč oni si na to u motorek hrajou) a uvidíme, jaký má ten ďáblův špunt efekt.

• Výměna vzduchových filtrů

Po africkém putování, kde se dost prášilo, přišly na řadu vzduchové filtry. Prace je to tak na hodinku. Prvně sundat ochranný rám, pak boční plasty a nakonec levé a pravé víko airboxu

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 29.06.2019
    Uskutečněno: 29.06.2019
  • Leo Vince full exhaust system

Nevím, jak bych tohle zdůvodnil před případnou manželkou, ale pro sebe si můžu říct, že mi už konečně nepřekáží ten originální plastový kryt katalyzátoru za patou. Prostě se mi

Typ: Montáž doplňku
    Vloženo: 11.05.2019
    Uskutečněno: 11.05.2019
    Komentářů: 2
  • Chrániče Barkbusters

Staré chrániče jsou pryč a šup tam s novýma. Montáž je v pohodě, jen návod nezmiňuje povolení brzdy na pravém řidítku, aby se mezi nádobku a řidítko dala šoupnout objímka.

Typ: Montáž doplňku
    Vloženo: 10.05.2019