Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Sports (2018)

Vlastník Hanz.D.
Vloženo 8.9.2018
Aktualizováno 15.5.2019

Vloženo: 27.10.2018, Uskutečněno: 27.10.2018, Zhlédnuto: 77x

Každý, kdo zkoušel posadit navigaci na hrazdičku na diplejem musel (dle mého názoru narazit na problém, že se navi klepala jak drahej ratlík, když svištěl po hrbolaté silnici nebo, nedej bože, někde v terénu. Nechtěl jsem do budoucna riskovat situaci, kdy se po čase projeví známá závada, že prasknou sváry na lešení plexiskla a musí se svařovat... Hledal jsem vhodné řešení a našel výztuhu až v dalekém Švédsku, jejíž provedení a zpracování se mi zamlouvalo nejvíc, ze všech prozkoumaných internetů. Pořídil jsem teda tohle:

Montáž byla celkem snadná. Plexi dolů, sundat ochranné gumy z konců lešení a šlo se montovat. Dvě díry mezi světlama jsou už z výroby, jen je k nim blbej přístup. Přilepil jsem si matky i podložky k otevřenýmu klíči izolepou, naaranžoval to pod díru na šrou a pak půl hodiny chytal závit. Vše se nakonec podařilo. Mít ruce jak chobotnice co do ohebnosti a počtu, byla by to práce na deset minut.
Oproti návodu na montáž jsem horní gumové díly nerozstříhnul, ale držák provlíknul skrz otvory a všechno při utahování pěkne seskládal a napolohoval. Výsledek vypadá,jako by to bylo z fabriky.

• Přezouvání

Po všech těch dovolených a výletech po silnici je zadní guma trochu placatá. Pneu za sebou mají 9500km a vzorku ještě na dalších 3000-4000km, ale už je preventivně vyměním za sadu, kterou jsem sundal před výletem do Maro

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 14.09.2020
    Uskutečněno: 14.09.2020
  • Kryty chladičů

Zadařilo se na ebay vydražit kryty chladičů za méně než poloviční cenu a konečně jsem se dostal k tomu, je namontovat. Provedení je nerez v černé práškové barvě. plocha kryjící chladič sedí perfektně na obou stranách, al

Vloženo: 13.06.2020
    Uskutečněno: 13.06.2020
  • Údržba po dalších 6000km

Na budíku přibylo dalších šest tisíc kilometrů a tak přišla opět na řadu výměna oleje a filtru. Nebudu psát, že je to předsezónní údržba, protože s touhle motorkou jezdím celoročně. Pokud teda zrovna neleží na silnici sn

Typ: Údržba
    Vloženo: 24.04.2020