Honda PCX 125 (2016)

Vlastník Chrast
Vloženo 7.9.2018
Aktualizováno 4.10.2018

Spolehlivá, pohodlná. Městský ideál, ale umí povozit i mimo město.

Motorka koupena od FIRMA:Moravamotors s.r.o. (Krhová)

Yamaha NMAX: PCX je v této třídě veden jako léty prověřený stroj, v době nákupu byla také lepší cena než u Yamahy

První dojmy - Padla do ruky, vše na svém místě, překvapila mně svojí pružností, do 60 zrychluje velmi pěkně. I při svižné jízdě se spotřeba přehoupla jen lehce přes 2 litry.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty co hledají rychlé přibližovadlo nebo pro ty, co se nějak chtějí odrazit do vyšší kategorie jedné stopy

Doplňky na motorce - přední plexi Givi D1136ST
zadní kufr Givi E340N (34 l)

Chtěl jsem zkusit jednu stopu (naposled v 15ti Simson S51 Enduro ). Papíry na A jsem neměl, nejjednodušší bylo pořídit 125 s automatem na béčkový řidičák. PCX mně nezklamala a dostála své pověsti. Je to nenáročná motorka. Ve městě je skvělá, ale dá se s ní jet i na výlet. Mým maximem na zátah bylo zatím 360km a dalo se to zvládnout bez větších obtíží. Za celé dva roky co ji mám, jsem neměl žádný problém, pouze garančky a liju benzín.

Mám ji v originálním stavu, dokoupil jsem vyšší plexi a do zadu zadní kufr. Při jízdě ve dvou mi přijde, že ji nijak extra nelimituje výkon, ale spíš zadní tlumiče, které to na horších cestách nepobírají. Výborné jsou i ledkové světla, 12V zásuvka a ve městě hezky funguje i start/stop.

Když to vemu kolem dokola, tak paní Hondě děkuji. V podstatě způsobila, že jsem se díky ní rozhodl pro dodělání papírů na "velkou". Na podzim ji po dvou letech opustím a s velkými díky předám dalšímu majiteli. Jak vyberu nový stroj, tak zas napíšu pár postřehů, to už budu motorkově v jiné kategorii

Jedné stopě zdar! Pavel

Tak na státní svátek 28.9.2018 jsem ji se zamáčknutou slzou pustil do světa dalšímu majiteli. Teď ještě dobře vybrat nástupce

Rebel245
Rebel245 napsal 14.09.18 v 00:32 10b.

Zvolil cestu a sel dal, tenhle strojek je ok, sam pouzivam od dubna do rijna skutr a na delsi cesty moto. At se dari

mokomido
mokomido napsal 12.09.18 v 22:47 10b.

10 a vim proč. Někdo skútr neuznává, ale já na ně nedám dopustit. Mnoho km kolama dolů.

Duster93
Duster93 napsal 10.09.18 v 13:22 10b.

PCX je na začátek skvělá volba. Taky jsem si po 3 letech dodělal "A" a loni koupil CB500X, a zatím nelituji.
A PCX mám dodnes na pojiždění po městě.

Miňo-BB
Miňo-BB napsal 07.09.18 v 21:12 10b.

Dobrá voľba jasných 10