KTM 1290 Super Adventure (2018)

Vlastník Tom-T5P
Vloženo 31.8.2018
Aktualizováno 31.8.2018

Velké cestovní enduro od KTM, 160 hodných koní

Motorka koupena od FIRMA:Racetool (Praha 4-Hodkovičky)

První dojmy - Cesta z prodejny domů a hned v dešti..obavy zcela zbytečné. Nastaven mód pro déšť, výkon tedy omezen na 100 koní a bez možného prokluzu zadního kola...naprosto v pohodě, jako když už na ní jezdím léta :-)

Motorek všech možných značek a druhů jsem měl opravdu mnoho, včetně nového FJR 1300, Goldwinga, či naposledy MG California 1400 SE. Toho jsem prodal s tím, že už jezdit nebudu. No jo, ale pohled na prázdnou garáž, bez možnosti se svézt je fakt děsnej. Volba padla na velké silné enduro, se kterým není problém na našich rozbitých okreskách. BMW nemusím (ani auta ani motorky), tím ovšem nechci říci, že jsou špatné . Afriku jsem měl, Crosturer , Triumph či Super Tenere, taky bezva stroje, ale stále tu byl pocit, že to není ono. Stavil jsem se u kamaráda na kafe a on, podívej...udělal jsem si radost...svez se a bylo to . Byl pátek, v pondělí jsem objednal a ve čtvrtek byla doma. Co dodat. 160 koní a přitom tak hodná a něžná motorka, jen musí člověk používat hlavu, ostatně jako u všech dopravních prostředků. Všechny jízdní módy nastavitelné s kontrolou na velkém TTF display, včetně mnoha dalších funkcí. Spotřeba cca 5,7 l, ale zajíždím. Mám první 1000 km servis, tak další zážitky později

speroure
speroure napsal 09.02.19 v 22:42 10b.

Nojo, řidítka mají určitý magnet! Přeji mnoho km s tímto krásným cendurem!

NXram
NXram napsal 22.11.18 v 20:00 10b.

Je krásná, seděl jsem na ní a strašně v sobě bojoval jestli ji nevzít místo 1090, nešlo o peníze, ale tak nějak jsem si říkal, že ještě nenastal čas a mě osobně se nelíbí ten tablet no
Ať ti dělá jenom radost

Henry
Henry napsal 21.09.18 v 19:39 10b.

nádherný stroj

Tucek.
Tucek. napsal 18.09.18 v 22:37 10b.

69šakal
69šakal napsal 13.09.18 v 21:04

Kámoš se nemůže rozhodnout jestli AT nebo KTM. Založil jsem proto diskuzi téma Afrika Adv.sports nebo Ktm 1290. Když něco napíšeš, budu rád. Dík