Yamaha XSR 700 (2016)

Vlastník Grym1980
Vloženo 31.8.2018
Aktualizováno 2.7.2019

Čmelák - jede krásně. Velmi dobrá manévrovatelnost, dostatečný výkon, příjemně vzpřímený posez.

První dojmy - Posez výborný i pro vysokou postavu (já 193 cm), sedlo docela pohodlné na kratší trasy, na delší už méně. Výkon pro mě bohatě dostatečný. Zkušeností je ale zatím pomálu, uvidíme, jak se spolu popasujeme.

Motorku bych doporučil pro - Jako začátečník nemůžu úplně vynášet soudy, ale z mého pohledu je to motorka pro někoho, kdo po dlouhé době znovu začíná, úplně optimální. Dobrý posez, přehled o dění kolem, výkon dostatečný, obratnost velmi slušná. Moto super do města nebo na dojíždění do práce. Na dlouhé štreky možná také, ale to nemám vyzkoušené. Rozhodně je poměrně útlá a obratná, tj. do města a okolí ideální.

Doplňky na motorce - Štítek nad předním světlem, zadní kufr Hepco & Becker.

Najel jsem zatím jen něco přes 200 km, ale zkušenosti jsou pozitivní, rozumíme si. Občas propíraný přepínač blinkrů mě osobně přijde přívětivý a snadno použitelný, možná to závisí na velikosti ruky.

Jediným negativem je objem nádrže, 9 litrů je na častější cestování nemnoho. Spotřeba dle minulého majitele 4,2 l/100 km, u mne zatím 3,5 l/100 km, ale nehoním to, zvykáme si na sebe.

Určitě nejlepší jsou okresky a státní silnice, obecně rychlost 90-100 km/h nejpříjemnější, ale dá se docela pohodlně i 120 km/h. Zatím nevyzkoušeno bez štítku nad světlem, ale nemyslím si, že při mé výšce to bude velký rozdíl.

EDIT 19. 11.: Najeto přes 4000 km, spokojenost veliká. 100% spolehlivost, spotřeba 4,5-4,9 l/100 km s velkým nákladem (jezdec váží jako obvyklý jezdec se spolujezdcem dohromady), cca třetinovým podílem jízdy po městě a dvoutřetinovým nájezdem po dálnici.

Pohodlí jízdy výborné i při 193 cm výšky, nad 120-130 km/h už dost fouká, ale jezdil jsem tak 130-140 km/h i víc a po nákupu výklopné přilby namísto otevřené už pohodlí bylo velmi slušné.

Servis po 20000 km u autorizovaného servisu YMoto ve Vrbovce (filtry, náplně a seřízení zadního tlumiče) Kč 5060,-.

Moto jsem se nakonec rozhodl prodat, chci se povozit i se ženou, ale na XSR 700 to nejde, nosnost pouze 176 kg dle manuálu a z toho velkou většinu zabírám sám.

Normik
Normik napsal 19.11.18 v 12:48 10b.

I pěkná barva

turek
turek napsal 09.09.18 v 20:24 10b.

Pěkná ...

Jarda-Bekr
Jarda-Bekr napsal 04.09.18 v 15:29 10b.

Moc pěkná. Přeju ať dělá radost.

WildOne
WildOne napsal 31.08.18 v 15:36 10b.

Tak ať slouží!