Honda CBF 600S (2005)

Vloženo 29.8.2018
Aktualizováno 23.4.2021

Rozlučka se sezónou

Vloženo: 30.09.2018, Uskutečněno: 28.09.2018, Zhlédnuto: 8x

Tak máme pátek, státní svátek, já jsem nemocný a měl bych ležet. Sluníčko venku se probouzí k životu a venkovní teploměr ukazuje 18 stupňů. Vypadá to na poslední opravdu teplý den tuto sezónu.

Původní plán byl takový, že projížďku skrze svůj stav odmítnu, ale teplota venku změnila názor. Vracel jsem se od přítelkyně domů a po cestě potkal ještě pět motorkářů, to vše mělo vliv na mé rozhodnutí. Přijedu domů a volba je jasná.

Píšu kamarádovi "D" ať chystá svého Fazera a za 20 min. stojíme oba se zahřátými motory a studenými pneu před garáží.

Není důvod cokoliv prodlužovat, vyrážíme směr Kyjov, kde pro jistotu dorazíme nádrže do plna ať můžeme vyrazit někam dál. V Kyjově u benzínky hodíme rychle pozdrav, probereme novinky a domlouváme cestu.

Stojí mezi námi rozhodnutí, mezi Rakouskem, nebo Slovenskem. Obojí vychází časově + / - stejně. Rozumněj. do Rakouska po Vídeň a na Slovensko po Piešťany. Na palubním pc nám totiž už svítí čas 15:30 Čímž se stáváme částečně omezeni. Po cvaknutí benzínové pumpy, jež nám oznamuje plnou padlo rozhodnutí směr Slovensko. Z důvodu zajímavější cesty a méně rovinek, + zajímavý kopec Javořina.

Cesta směr na Veselí, je charakteristická sama o sobě. Jedná se o dlouhou rovinku, která vyloženě svádí k vyhnání všech pavouků ze stroje. Poté následuje krátká projížďka "Veselím", třikrát si to prokroužíme kolem "kruháče" a pokračujeme dál, přes vesničky (Blatnička) apod.

Následuje rychlá zastávka na benzínce, pouze pro pití a něco na chuť.

Pokračujeme stoupáním přes Javořinu směr hranice CZ>SK, zde následuje pomalá jízda 50km/h nejdelší vesnicí co známe. Následují Nové Město nad Váhom, zde se vyhýbáme dálnici, a bereme si to po komunikaci směr Piešťany. V Piešťanech dáme pizzu, něco na pití a rychlá procházka po kolonádě, v mezičase dát vědět domů, že jsme v pořádku. Mezitím se nám slunce schovalo, naštěstí se teploty drží pořád optimálně. V 21h opouštíme lázeňské město Piešťany a následuje cesta zpět, ta už probíhá poměrně rychle.

Zde jsme již odkázání pouze na zvuk motoru a sledování pár metrů paprsků našich světel. Kochání krajinou se zde již nekoná...

Kolem cca 22:30 jsme dorazily domů. Rychlé sdělení zážitků, uklizení našin strojů a tradá do teplé sprchy... Tímto máme naši sezónu ukončenou a budeme se těšit na Jaro 2019.

Figi25 (59) napsal 01.10.2018 v 16:11

Říjen bude ještě příjemný jako každý rok, takže moc to nezazimuj