PROFIL MOTORKY

Honda CB 1000R (2018)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník Martin-CB
Vloženo 20.8.2018
Aktualizováno 21.3.2019
Zobrazeno 2 368x
HODNOCENÍ PROFILU OD 15 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 10

Popis motorky


jde o generační výměnu. Nová CB je ještě ovladatelnější, působí lehčím dojmem a jede. dobře.

Více fotografii

Motorka koupena od 2K moto - solidní přístup a chování, zájem, snaha vyhovět

Vybíráno z těchto modelů (a proč jsem nekoupil):
Triumph Speed Triple RS: důvod neuveden

První dojmy - Hned mi padla do ruky. Jela, jak jsem zrovna potřeboval, zátah odspoda, ochotně do zatáčky. Začala to být zase zábava.

Doplňky na motorce - Jak jsem psal výš:
Dal jsem ozdobný kryt zadní sed., sedlo Alcantra.
k výměně přijdou páky spojky a brzdy, přepákování stupaček, malý štítek do předu - vše od Barracudy, zrcátka s blinkrem - Barracuda

prosinec 2018
jak jsem psal...došlo na výměnu
1. vyměněny páčky spojka a brzda za páčky od barracudy
2. vyměněna zpětná zrcátka od Barracuda s blinkrama
3. odstraněn podle mne nesmyslnej držák RZ a osazen držák RZ na zadní sedlovku společně s novými led blinkry
A hlavně držák RZ od Barracudy včetně zadních blinkrů nahoru pod podsedlovku.
Vích na ní není nutný měnit...
Tak jsem vyměnil výfuk... nový Leo vince GP dual. Honda získala super zvuk, dle prvních dojmů i Dvoŕe jede. takže dobrý

Recenze

Před časem jsem začal pochybovat o přínosu svě 9 leté CB 100r, přesto , že byla vyladěná doplňky. Byl čas na něco nového. A jednoho dne přijel frajer, řekl , že ji bere a já byl bez motky. Díval jsem se, za co by šla vyměnit, vyšly mi z toho Triumph Speedtriple rs a honda CB 1000r. Díky přístupu Triumphu ( nemáme testovací moto, kdy bude nevim - víc než vlažný...) jsem se šel podívat na novou hondu na Vrbovku. Přístup úplně jiný... Okamžitě přistavili moto, že se můžu svezt - klidně 2 hodky. Sedl jsem - po pár km bylo rothodnuo:

To, na co jsem byl zvyklý ze starého CB, je zde ještě líp, Trochu jinej posez, ale snadný ovládání, mot působí lehčím dojmem, jede jak chceš, odpouští chyby a žehlí nerovnosti skvěle. Má nvý budíky, celkem dobrý, jen v ukazateli otáček se trochu ztrácím, je vlevo do kruhu a celkem malej, trochu nepřehlednej, ale dá se to kompenzovat nastavením, takže dobrý. Jinak budíky dobrý, jsou dobře vidět vždycky a jednoduše se ovládaj, kromě toho, že se mi plete houkačka s blinkrama ( houkačka je na místě, kde dřív byly blinkry a blinkr je těsně pod ní). Už pár lidí jsem vyděsil, že jsem je místo vypnutí blinkru vytroubil. Snažím se na tu polohu zvyknout. Vzhledem k přístupu v jiných showroomech bylo rozhodnuto o tom, že honda CB bude v mé garáži pokračovat v novém kabátu. Batoh se moc nesveze, ale tahle motorka není pořízená pro jízdu ve dvou.

Mám najeto 500 km za týden, moto je celkem hotová, vyměnil jsem sedlo, do zadu krytka zadního sed., ještě bude potřeba vyměnit páky spojky a přední brzdy ( hrozný), moc se mi nelíbí uchyvení RZ vzadu, už je objekdnané jiné z Barracuda moto, stupačky jsou namne moc vysoko a vpředu, tak snad přepákování ( na minulé jsem měl SBK, ty vyhovovaly).

Je výborná na zábavu v zatáčkách, jede i na dálnici, ale od 150 už to fouká - naháč. V nouzi jo, primárně ale na dálnice nepolezu. Spotřeba se zdá bude nižší než u bývalého CB, ukazuje 5.8 l/100km za těch 500, ale to se ještě změní.
Skvělá do města, po Praze se s ní dá v jakémkoliv provozu, proplétání s ní je zábava, když tam nestojí nějakej utavenej, deprimovanej s autem...

prosinec 2018
tak jsem letos dojezdil. najeto něco přes 3000 km, nebyl moc čas. Ale několik postřehů. Na delší jízdu trochu ztuhnu, víc než na minulé, ale dá se to. jede furt pěkně.
Jednou jsem byl donucen z časových důvodů jet po dálnici... Byl to hrůznej zážitek. Při 130 už to foukalo jak blázen a nebavilo mne to.
takže jsem pořídil malej štítek od Barracuda, ale jeětě není upevněný, ještě nemají uchycovací sadu na tuhle motorku,musí mi je vyrobit známý.Jinak na všechno nové na motorce jsem si celkem rychle zvykl, jezdit je zase zábava.

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Samíc
Samíc napsal 21.07.19 v 14:36 10b.

Nádherná

HiddenSnake
HiddenSnake napsal 31.03.19 v 13:32 10b.

Moc pekne. Jak funguje ten stitek?

Bladerunner
Bladerunner napsal 27.03.19 v 22:45

Krásná červená motorka a ten výfuk se opravdu povedl. Tak ať ti to šlape.

mikimi
mikimi napsal 26.03.19 v 19:46 10b.

Tak samozřejmě výborná volba! Koukám, že nás tu ještě moc s novou CB1000R není, tak ať nám z ní radost dlouho vydrží. Mě osobně zase vlila nadšení do žil.

Jacubson
Jacubson napsal 06.03.19 v 10:44 10b.

Ahoj ! Moc pěkná Honda Také jsem vlastnil předchozí generaci Zkušenosti s prodejcem Triumphu podobne , takže jsem koupil v Německu . Mohu všem doporučit . Ten držák SPZ je parádní O mnoho lepší než originál . Tak ať slouží a mnoho spokojených km

Více komentářůTOPlist