Yamaha NMAX 125 (2017)

Vlastník NiKolaj46
Vloženo 15.8.2018
Aktualizováno 15.8.2018

Super stroj do města i na delší štreky.

Motorka koupena od HolyWAR (Čáslav-Nové Město)

První dojmy - Lehce ovladatelná, pohodlná motorka, která mi padla hned do ruky. Jelikož jsem nějakých 10 let nejezdil, bylo příjemné nestarat se o řazení a jen tahat za heft. Ikdyž to není žádná střela a jede maximálně 110 km/h, ani ve dvou jsme neměli problém na ni cestovat.

Motorku bych doporučil pro - Komukoliv, kdo nemá vysoké nároky na rychlost. ale chce univerzální dopravní prostředek.

Doplňky na motorce - Kufr, nášlapy, plexi, blastery

Tenhle stroj se ke mě dostal víceméně náhodou. Jelikož kamarád se rozhodl upgradovat na vyšší kubaturu a já v tu chvíli nic doma neměl, tak jsem to vzal, že se na tom budu postrkovat aspoň do práce. No a co se nestalo, začali jsme brousit i s přítelkyní a najezdili spoustu kilometrů. Za nějaké dva měsíce jsme bez problémů měli najeto 4500 km a nebyl problém na tomhle celkem malém skútříku jezdit po celé ČR viz. výlet a Lipno atd.
Celou dobu bez sebemenší poruchy nebo problému. Skútr je to lehký, ovladatelný, s nízkou spotřebou něco kolem 2,5 l/100km a s topcasem a vyšším čelním štítkem od Yamahy je na něm cestování i nečekaně pohodlné. Pod sedadlo se pohodlně vejde přilba a do kufru vzadu taky, takže na výšlapy během výletú nebyl problém chodit kamkoliv a nemuseli jsme s sebou tahat přilby. Podvozek je vyladěný velice dobře, takže snese i poměrně špatné silnice nebo ve městech časté dlažebky. V rychlostech od 0-70 km/h slušně akceleruje až do nějakých 90km/h, potom už to leze velice pomalu, ale na předjetí nedělních jezdců v kloboučkách bohatě stačí. Brzdy jsou ostré a dost efektivní, takže má člověk pocit jistoty. Celkově se na motorce jezdec cítí velice dobře.

VIZI
VIZI napsal 15.08.18 v 23:15 7b.

To je x max ne ?

PSanec
PSanec napsal 15.08.18 v 13:15 10b.

Jo dobrý,ale misto N by mělo být V Max.

Ales600
Ales600 napsal 15.08.18 v 10:35 10b.

zábavná věc atˇslouží