Honda XL 125V Varadero (2005)

Vlastník MartinVitha
Vloženo 14.8.2018
Aktualizováno 31.1.2022

Pohodlná, výkonná, na první pohled působí dojmem dospělé motorky.

Honda CBF 125: Malá, slabá, vzhledově nic moc
Yamaha YBR 125: To samé co u CBFka...
KTM Duke 125: Pro mě drahá, moc se mi nelíbila, ale měla pěkný jízdní vlasnosti

První dojmy - První dojem když jsem ji uviděl a sedl si na ní byl takový, že to půjde dost špatně díky váze a velikosti... ale při rozjezdu tyhle obavy opadly a varánek byl velice dobře ovladatelný Jediný co mě trochu štvalo bylo to že, plyn byl trochu ucukanej a byla tam menší vůle ( Ale to jsem si pak seřídil, ale ucukané to už prostě asi zůstane) Ale přesedlat z fichtla na tuhle ´´bestii´´ je paráda, takže první pocity z jízdy suprový

Motorku bych doporučil pro - Varana bych doporučil začínajícím motorkářům, ale určitě by ho ocenili i zkušení motorkáři. Motorka vám dá základy jízdy na silnici a nikde vás nenechá (aspoň mě nikde ještě nenechala.. Honda je držák)

Doplňky na motorce - Laďený výfuk Devil, centrální stojan, vyvýšené zatmavené plexi, v plánu jsou padáky a kufry

Když jsem před rokem dodělal řidičák, nevěděl jsem pořádně co si pořídit. Byl začátek zimy, takže nemělo smysl někam chvátat, ale chtěl jsem něco sehnat do jara. Začal jsem projíždět bazary a fóra... dospěl jsem k varanu, cbfku, ybrku a dukovi... nejvíc se mi zamlouval varan... chtěl jsem motorku s kterou bych mohl relativně všude ( silnice, polňačky a lesní cesty) to varan všechno nabízel. Našel jsem inzerát a jeli jsme ho zkouknout a hned mi padl na první pohled do oka i ruky a do 14 dnů byl doma a já se jen mohl těšit na začátek sezony, kterej byl letos překvapivě brzy.

Momentálně po 5 měsících od začátku sezóny ( Pro mě teda sezóna začínala někdy na přelomu března a dubna...) máme s Natálkou (Varanem) najeto něco málo přes 7000tkm. Během té doby se měnil olej a bude se dělat trochu větší servis jako jsou ventily, karburátory, řetězovka. Motorka mě nikde za dobu co jezdíme nenechala ( No až v jednom případě, ale to mi došel benzín :D Škoda, že u těch starších modelů je abscence toho palivoměru) Jinak po motorové stránce běží jak hodinky. Máme za sebou i jeden menší výlet po Českým Krasu, kde jsme za den najeli něco přes 450km a moje pozadí to téměř nepociťovalo. Takže motorka je pohodlná i na delší vyjížďky.

Varanovi se líbí i nějakej ten off-road, ale zdvihy nejsou až tak velký takže je lehký v terénu dát tlumiče na doraz..

Ve dvou jsme maximálně valili 105 po rovince a z kopečka s větrem v zádech 120 a ještě by se ji chtělo, ale nechci ji trápit až do omezovače.

Brzdy a podvozek jsou jinak parádní.. spotřeba kolem 3,5-4l/100km
Někdy mě, ale štvě ta abscence toho palivoměru...
Jinak motor táhne až od toho vršku (8-9tis/ot), v nízkých otáčkách je línej jak veš.

S motorkou jsem jinak velice spokojený a jsem rád že ji mám. Mohu jen doporučit.

mito7
mito7 napsal 18.08.18 v 18:17 10b.

Jak můžeš dát v hodnocení průběh výkonu za 10 hvězdiček, a v textu píšeš, že motor je dole línej jak veš?

Luba98
Luba98 napsal 17.08.18 v 16:36 10b.

Skvělá volba, na Varana vzpomínám jen v dobrým

cebeer
cebeer napsal 17.08.18 v 11:55 10b.

Připomněl jsi mi moje mládí ( rozdíl mezi námi dělá 43 let ). A sice dobu, kdy jsem přesedlal z Pařízka na ČZ250. Číza pro mě byla úžasná. Takže naprosto rozumím Tvým pocitům. Zvolit Hondu znamená nic nepokazit. Tak přeji hodně radosti a hlavně šťastné návraty domů.

Pavel888
Pavel888 napsal 16.08.18 v 19:57 10b.

Super..užívej si... je to pěknej kus a hondy jsou fakt spolehlivé