Moto Guzzi V7 II Stornello (2016)

Vlastník scramblingaround
Vloženo 13.8.2018
Aktualizováno 4.8.2019

Krásná motorka která mě vozí po cestách i necestách už skoro tří roky. Koupil jsem ji na konci sezóny, když v tehdy ještě existujícím A Spiritu prodávali předváděcí kusy.

Motorka koupena od FIRMA:A Spirit (Praha 4-Braník) - Super přístup. Maximální spokojenost i s následným servisem.

První dojmy - Je to moje první motorka, takže se na ní vše učím. První dojem byl "To snad není možný, že to vyšlo!" :). Nedokázal jsem se na ni půl roku jen koukat, tak jsem koupil teplé rukavice a do konce roku najezdil prvních 600 kilometrů.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého komu udělá radost

Doplňky na motorce - USB zásuvka, padáky, centrální stojan, zadní nosič - ale jen kvůli cestě, jinak se mi motorka víc líbí bez něj. Posledním příspěvkem je samodomo ochrana motoru a olejové vany, ale až nebude potřeba tak zas půjde dolů.

Když jsem prošel praktickým i teoretickým testem na ŘP skupiny A a nezbývalo než čekat, až dostanu papíry fyzicky do ruky, tak jsem se ponořil do internetových fór a začal zkoumat, zda moje rozhodnutí pořídit si na cestování Hondu CRF250L je dobrý nápad. Někde tam po cestě jsem narazil na scramblery a Honda se tak ztratila v propadlišti dějin. Chvíli jsem laboroval zda Angličana či některou z Italek, ale kardan, V-Twin a rada z fóra "Vem tu s největší nádrží!" nakonec jednoznačně určila kam se obrátit. Když se navíc v inzerci objevil se slevou předváděcí model, nebylo co řešit.

Jelikož je to moje první motorka, tak nemám s čim srovnávat. I po dvou letech mi výkon dostačuje, líbí se mi jak je nízká, takže když se zamotám do trablů mimo asfalt, tak stačí dát nohy dolů a popřemýšlet jak dál :). Sedačka je docela pohodlná, akorát to vedení výfuku není úplně domyšlené. Pravou nohu to vystrkuje ze stupačky a pokud by člověk chtěl ve stupačkách stát, tak je potřeba nohu pořádně vylomit v kotníku do strany. Další výhoda na cestování je spotřeba, která se pohybuje mezi 4-5 litry podle rychlosti a typu cesty. Rozumnou rychlostí na asfaltu se dá dojet i 450 km na nádrž.

Motorka na dálnice to moc není, od cca 100 km/h na tom začne dost foukat a je potřeba se začít držet řídítek. Na kličkování po okreskách je super a na nezpevněných cestách si také nestěžuje, pokud člověk respektuje výšku tlumičů a příliš ji po nich nehoní. Rodině scramblerů hanbu nedělá a kam chci, tam mě doveze. V roce 2017 jsem na ní byl na Balkáně a poprvé si v Bosně a Hercegovině vyzkoušel šotolinové cesty. Šlo to, tak jsem přikoupil centrální stojan a zadní nosič a vyrazil na východ, do Vladivostoku.

Doplněno srpen 2019:
Motorka z Vladivostoku přeplula oceán a teď tu na ní pomalu projíždím americký kontinent. Na tachometru mám teď necelých 62 tkm, co se týče problémů, tak musím zaťukat, zatím v zásadě vše OK. Praskl plastový zobáček, do kterého se šroubuje parabola předního světla, plastová nožička blinkru se začíná vylamovat ze na zadního světla, popraskaly gumové chrániče předních tlumičů. Nic co by pár metrů duct tape nespravilo :).

Co se týče náhradních dílů, spotřební materiál si vezu s sebou, v Asii dostupnost nulová. Moto Guzzi tam znají spíš jen z obrázků :)). Údajně by měl být jeden obchod v Moskvě. V Kanadě i USA má MG zastoupení. Překvapivě je jeden obchod i v Kostarice, i když moc věcí skladem nevedou a doručovací doba 45 dní toho moc nevyřeší (ale olejový a vzduchový filtr našli). Další ofiko obchod je pak až v Argentině. Jo a na hranicích je potřeba vždy zdůraznit, že to Moto je součástí jména a pod G to fakt nenajdou :D.

Cestopis nemám, delší texty mi moc nejdou, ale sem tam jsou nějaké obrázky a zážitky na http://instagram.com/scramblingaround

Tak zatím tak. Furt mě to na ní neskutečně baví :))).

Davcoun
Davcoun napsal 05.05.22 v 16:28 10b.

Luba007
Luba007 napsal 22.04.22 v 19:32 10b.

Paráda!

Bikeserker
Bikeserker napsal 22.08.21 v 18:49 10b.

Hezký :)

Hříbek
Hříbek napsal 05.08.19 v 12:30 10b.

Nádherný fotky a super cesta kolem světa ať ti dělá radost a spoustu dalších projetých zemí

abbany
abbany napsal 05.08.19 v 06:26 10b.

Supr, Guzza neomrzí... preji mnoho šťastných km...a tiše závidím to cestování