Honda NC 750X (2017)

Aktualizováno 4.3.2021

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 80 záznamů

puffybodie
puffybodie napsal 02.09.21 v 10:20 10b.

10 bodu za recenzi a hlavne nahled nejen na svet motorek
A 10 bodu i pro motorku, protoze v tehle barevne kombinaci je i fakt hezka, i kdyz je to "jen" delnik, ale na tech stoji svet i v realu

Kinča
Kinča napsal 05.05.21 v 01:53 10b.

Myschan
Myschan napsal 16.02.21 v 12:19 10b.

Zdar chlape, posílám 10 za hezké počtení a samozřejmě i motorku. Já měl NC už dvakrát, druhou jsem prodal ze zdravotních důvodů a nyní uvažuji nad další, ale už s DCT. 60 se blíží, o plotýnkách si nemusíme povídat, brnění ruky a neovladatelnost prstů není nic moc, a koleno po havárce tomu taky nepřidá. Přesto bych se rád ještě svezl nejen na skútru. Takových nás bude asi víc a komentovat názory některých "jediných a pravých motorkářů" fakt nemá smysl. Takže hlavně zdraví, kolama dolů a lepší časy v normální době

petanic
petanic napsal 09.11.20 v 19:59 10b.

Ahoj, hele teď jsem dočetl tvoji velice vtipnou recenzi a řežu se tady jak malej Jarda :D. Mám doma to samé, rok 2020, ale díky covidu, restrikcím a taky díky mé blbosti v autoškole :D :D, jsem se k řidičáku dostal před 3 týdny. Ale jo, jezdím ještě a učím se. Motorka je super a až budu mít naježděno kapku víc než stihnu letos (zatím 1300), tak se taky rozvášním! :D. Tak ať slouží a díky za zpříjemnění večera :D

miguel323
miguel323 napsal 17.07.20 v 12:33

Moc díky za bleskurychlou reakci...Proporcionalne jsme na to asi podobne ja mám 186 cm a 118kg..Výhřez l4-l5 ponechán.Výhřez l2-l3 odoperován loni v květnu a L3-L4 před měsícem odstranění ploténky a vložení náhrady+fixace zezadu titanem...Už se těším až bude za rok..Zas cely to kolecko znova,ale Ty víš o co go...

Rád slyším pozitivní věc,že když se to povede,tak se dá fungovat vesměs normálně...Ještě jednou díky za postřehy..Ať ti to jezdí a všem ostatním samozřejmě taky...

Yura napsal 17.07.20 v 11:33

miguel323:
zdravím. Schválně neposílám odpověď jako pm zprávu, ale napíšu to sem, páč už jsem několik podobných dotazů dostal, tak jestli to někomu pomůže...

Můj hřbet patrně nebyl tak poškozen jako tvůj - sice mě museli odoperovat, snad i nějaké kovové implantáty údajně mám v hrbu, ale hlavně - já jsem s tím marodil 10 měsíců jejichž část padla na rozcvičování a rehabilitaci. To byla úděsná tortura, kterou nepřeju nejhoršímu nepříteli, a kdy jsem chodil se slzama v očích z polikliniky. Ale mělo to úspěch - po asi roce a půl neurologové prohlásili, že jsem zdravej. Dokonce i kontroly už mám od minulého podzimu jen v případě potřeby. Makám, jezdím na Hondě i na choperu. Nevadí mi - do určité míry - vůbec nic.
Tak a teď k věci: začnu nejdřív viragem - dlouhodobá jízda na tomto choperu se jakž takž dá. Po cca 250 km však už ty záda trošku cítím, ale podle mě je to spíš taková únavová bolest, než že by zase začínaly kolabovat obratle a plotny. Po 300 km už je to ale vysloveně nepříjemný a nechce se mi pokračovat, připadá mi, jako bych měl v kříži bouli. Podobně to mám, i když třeba dlouho sedím na židli, v autě, atp. Zkrátka "srací" posez s nohama dopředu.
Na NC je to jinak. Samozřejmě každej je jinak proporcionálně stavěnej, ale konkrétně já nemám na této motorce zatím jedinej problém. Měřím 190 cm, mám metr dlouhý nohy, 60 cm ke kolenu. A jsem taky docela tlustej.
Na NC mám chodidla pod sebou, nikoli před sebou, a od toho se to odvíjí. Ještě v době kdy mě rehabiliťáci brutálně rozcvičovali, jsem na NC schválně zkušebně vyrazil na otočku na památník bitvy u Hradce Králové, což je od nás cca 190 km jedna cesta. Tam jsem si to prošel, a zase domu. Během delšího odpoledne teda najeto necelých 400 km. Nevyskytl se vůbec žádný problém, a dokonce ani ta únavová bolest z jednostranné zátěže nepřišla. Nebrněly mě nohy, nemrtvily mi prsty (což je na chopperu pro mě velmi nepříjemná věc, páč jsem zrasovanej z práce od motorových pil a křoviňáků), a cítil jsem se velmi komfortně. Dokonce tak, že bych klidně jel dál. Honda NC má skvělý tlumení, dostáváš minimum ran, a když, tak je pohlcují nohy, a ne prdel se zády. Navíc minimálně vibruje (pokud jí teda neženeš 160 na 5000 rpm), což je další skvělá deviza pro naše dobité kostry. Nyní jezdím bez nejmeších problémů 400 km za odpoledne a zatím všechno cajk. Mě tedy vůči mýmu zdraví NC ideálně vyhovuje. Ale jak říkám - záleží, co kdo má se zády. Já měl výhřez bederní plotny, myslím že mezi 4/5 (doufám že píšu správně) s akutním uskřinutím nervovýho kanálu o 80 %. Vyléčeno, uzdraveno. Takže z této zkušenosti NC jednoznačně doporučím. Ale jak ho budeš snášet ty, pokud je problém jiný, to samozřejmě nevím a záruku dát nemůžu.
Měj se, J.

miguel323
miguel323 napsal 17.07.20 v 10:36 10b.

Ahoj kolego...
Jelikož mám trochu stejnej problém a ted i spoustu casu,tak prolejzam kde co a sbiram moudra dřív než budu schopen nejake akce...
Mě se rozsypala páteř loni a mám za sebou 2 operace včetně fixace 2 obratlu titanem...Jezdil jsem naposledy V stroma 650...Toho jsme nakonec pred vanoci 19 prodali ať dělá radost někde jinde,páč tady už 3/4 roku stál a Já věděl,že bude i celý příští rok...

Otázka zní:Jak to vypadá se zády na týhle pro většinu nudný tuctový potvoře..Já na to jebu co říkájí ostatní ..
Budu potřebovat něco na dvou kolech na čem budu moc cestovat a nechcípnu bolestí...
Mimo to..Manželce se rozsypala páteř o rok dřív a už je cajk,ale potřebujem prostě pohodlnou motorku pro kryplíky..

ottoson.k
ottoson.k napsal 04.07.20 v 23:30 9b.

Dobrá recenze, tak to tady procházím a dobrý, líbí se mi názory všech co mají NC - čka. Jsem na to podobně, přemýšlím o silnějším stroji na cestu do práce a někam dál, hlavně s DCT nechci honit kvalty.

Oldakom
Oldakom napsal 06.06.20 v 12:36 10b.

Moc pěkně napsané. Taky si ji užívám, navíc s DCT .

JirkisCz
JirkisCz napsal 08.05.20 v 21:20 10b.

Hlavně kolama dolů, super recenze

JirkisCz
JirkisCz napsal 08.05.20 v 21:19

Hlavně kolama dolů, super recenze

Codo
Codo napsal 17.04.20 v 14:23 10b.

Pěkná recenze, dokonce hodně pěkná.
Mám z NC tytéž pocity jako autor. Ke koupi jsem měl důvody podobný, ne-li skoro stejný. NC mě moc baví, protože je na pohodu (aniž by to musel být chopper), protože když chci, tak se bez námahy svezu pěkně svižně, protože už nejsem motorkou ponoukanej a provokovanej jezdit "na hraně", protože nemusím věčně hlídat kiláky a klepat na nádrž, protože už většinou nepotřebuju kufr vzadu, protože... ...no protože prostě proto, no. Kdo na NC jezdí ví, o čem mluvím, kdo ne, nevadí.
A komu se NC nelíbí, tak si koupil nebo koupí jinou motorku, zaplať pánbu už nejsou v nabídce jen jawy a čízy, jako kdysi.
Ovšem diskutéři, co mají potřebu po NC a jajich majitelích neustále plivat a pošklebovat se, jsou hulváti a hlupáci. Různorodost důvodů a způsobů ježdění na motorce jim neříká nic. Autor to popsal přesně, obdiv za to. Dík.

callowsick
callowsick napsal 03.04.20 v 17:21

pěkný to máš než jsem kupoval CB500, uvažoval jsem i o NC. Ať slouží

ivano
ivano napsal 18.03.20 v 20:43 10b.

Reaguji asi pozdě...ale přece . Myslím za mě, že jsi s ní udělal dobře i to jak to hodnotíš. Měl jsem 750X od nova a až na prvogumy prvních 3500km a zadní šla do kytek...byla super a bez závady. Za 6 let jsem najel přes 30tis. Za ty roky jen dvě sady gum a to ještě z prevence a z mého dobrého pocitu, - jedna řetězovka a přední desky - jinak nic. A od loňska už dělá snad radost novému majiteli. A víš co??? I když mám teď jinou, pohodlnější pro jízdu ve dvou...tak se mi stýýýýská, to mi věř a možnáááá... . Přeji jen jizdy kolama dolůůůůů a hlavně šťastné dolety.

msima
msima napsal 11.03.20 v 22:04 10b.

Moc hezká recenze. S manželkou to docela podobně. Na svojí NC teprve těším (snad to bude příští týden) ale vybíral jsem přesně pro ty vlastnosti co popisuješ takže mám pocit že jsem vybral dobře. Už abych si to mohl ověřit.

poldaj
poldaj napsal 19.02.20 v 07:41 10b.

Hezká recenze a krásná manželka.Díky psal jsi mi z duše.

Din00
Din00 napsal 29.01.20 v 13:23 10b.

jo
jo napsal 12.05.19 v 11:04 10b.

Super popis,výborná volba

jpaleta
jpaleta napsal 09.04.19 v 09:59 9b.

Moc dobře napsáno, zvlášť ta poslední část.
Hiodně spokojených kilometrů kolama dolů.

pkKun
pkKun napsal 09.03.19 v 00:13 10b.

Dost dobrá inspirace i pro další motocyklisty a ne rádoby motorkáře

James000702
James000702 napsal 19.02.19 v 22:00 9b.

Zdar pane, mě se taky ta mašina líbí. Mám sice raketu a dobrýho cesťáka, ale myslím, že výkon není všechno... Uvažoval jsem taky o její koupi.. takže a ať ti šlouží a ať to lítá...

speroure
speroure napsal 19.02.19 v 18:36 10b.

NC je parádní stroj, né na závodění ale pro klidné, pohodové jezdce! Super recenze, krásné fotky. S kufry Shad je to ještě lepší!

Geodet
Geodet napsal 30.01.19 v 09:39

Na fotkách nevidím padací rám. Já mám od Givi a už se mi 2x zaplatil.

jirkouš
jirkouš napsal 11.01.19 v 08:31 10b.

Ahoj Jiří, krásná Hondička a moc pěkně napsáno Ať jsi (jste i s Markét) s ní spokojeni a doveze vás na spoustu míst a v poho domů

mr-norris
mr-norris napsal 24.08.18 v 15:13 10b.

Pekná farba

Yura napsal 19.08.18 v 10:33

Vážení souputníci a souputnice v jedné stopě - jsem velmi překvapen takovým množstvím reakcí. Vůbec jsem to nečekal, a jsem tím velmi příjemně překvapen.
Všem vám mockrát děkuju, a samozřejmě vám přeji vždy šťastné návraty z vašich cest.
Díky všem

Gahan37
Gahan37 napsal 18.08.18 v 14:40 10b.

Pěkná recenze i stroj, znam několik majitelů a všichni jsou spokojeni. V zásadě to tak platí, každý jezdí v rámci svých finančních,zdravotních i věkových možnosti...a rozpůlený motor z Honda Jazz nemůže být špatný

Fena-
Fena- napsal 18.08.18 v 11:09 10b.

Krásná motka a parádní text, souhlasím s každým slovem. Užijte si spolu spoustu zábavy se šťastným dojezdem.

kovjiri
kovjiri napsal 17.08.18 v 15:19

stemar-cz
stemar-cz napsal 15.08.18 v 21:23 10b.

Hezky napsané, mám to taky tak.

crxjet
crxjet napsal 15.08.18 v 14:00 10b.

Martin1042
Martin1042 napsal 15.08.18 v 13:39 10b.

Dobře ty Ať dělá radost a mnoho šťastných kilometrů

tomankubik
tomankubik napsal 15.08.18 v 09:46 10b.

podla mna uzasny dovetok

ja osobne myslim ze predovsetkym je jazdna v jednej stope o pocite..ja je uplne jedno ci vam ten pocit da babeta alebo H2 ci cokolvek medzitym
Yura, myslim, ze cele si to krasne zhrnul...

boneshaker
boneshaker napsal 15.08.18 v 07:18

Rozumím, taky jsem vlastně ke Goldu přišel náhodou, že jsem ho spravoval Henrymu z Jarošova.

Yura napsal 14.08.18 v 21:38

To není o obhajobě. To byla náhoda. Jak píšu: nejžhavější kandidát byl novej V-strom, a měl přijít v nadcházející zimě nebo jaru. Jemu v patách bylo TRK, u něhož má vyjít v zimě verze 750 ccm, a pak versys 650. Tracer se mi moc nelíbí. NC bylo až poslední. Jenže rozhodla výhodná nabídka. Kdyby se objevil roční 650 Stromek, s takovým kusem vybavení, nepatrným nájezdem, zárukou a cenou sníženou (de facto) o 1/3 a ve značkovým krámě, byl by teď u mě v garáži on
Jo, a na tu "oblibu" na M.cz zvysoka močím. Až mi to těch pár teoretiků zaplatí, tak pak budu poslouchat a respektovat jejich názory. Ale zatím je mám na ohonu

boneshaker
boneshaker napsal 14.08.18 v 21:11 8b.

No, hlavně že jsi si to NC před sebou obhájil. Tady na m.cz je to "nejoblíbenější" motorka. Tak se nenechat nasrat a kolama dolů.

Petan2030
Petan2030 napsal 14.08.18 v 20:52

Líp to napsat snad ani nejde
Přeji spoustu šťastných a krásných km

Petan2030
Petan2030 napsal 14.08.18 v 20:50 10b.

Líp to napsat snad ani nejde
Přeji spoustu šťastných a krásných km

danycb
danycb napsal 14.08.18 v 11:33 10b.

Pekne napsane, at bike a repasle plotny slouží

Tomino77
Tomino77 napsal 14.08.18 v 08:22 9b.

Moc pěkně si vystihl a popsal ty nikdy nekončící spory kolem této fajnové motorky, ale i sposta dalších. Pravdu máš, donedávna jsme všichni drandili na emzetách a třiapůlách, a jak jsme byli šťastní, ale rychle jsme na to zapomněli. Už se těším až něco nejedeš a počteme si zkušenosti s motorkou. Paráda
Tak ať slouží.

maring007
maring007 napsal 14.08.18 v 04:54 10b.

Pěkně jsi to napsal, chlape Naprosto s Tebou souhlasím, tak ať NC dělá radost a užívej jízdy, dokud můžeš

pavel73
pavel73 napsal 13.08.18 v 22:24 10b.

Zdarec, NC 750 X jsem mel taky. Po ni F 800 R a ted mam zase X ADV, coz je hondice s uplne stejnym motorem akorat, ze to X ADV je sestistupnovy dvouspojjovy automat. I kdyz to me BMW byla nalestena temer stokonova funglovka, tak jsem ji stejne vymenil za "blbou" 60ti konovou motorku. Nelituju ani trosku. Dnes jsme s ni dojeli do Kaprunu a pripadal jsem si jako bych ridil letajici koberec... Tezka pohoda na palube a pri temer porad 120 km rychlosti ve dvou a s vecma na tyden v Alpach mi to ukazalo prumer 3,3. Hodne kilometru ti preju a jezdi az do blba😂

Yura napsal 13.08.18 v 22:01

cora-c2:
Těžko můžu cokoliv psát o motorce, když ji mám 3 dny a najeto jen blbejch 300 km, to by byla opravdu přínosná recenze

cora-c2
cora-c2 napsal 13.08.18 v 21:17 5b.

No, čekal jsem, že toho o motorce napíšeš víc. Ale jinak Ti přeju, ať Ti slouží k plné spokojenosti.

kilix
kilix napsal 13.08.18 v 20:53 10b.

Parádne napísané, prajem veľa šťastných kilometrov a hlavne nech spoľahlivo slúži - aj zdravie, aj NC.

Pavel888
Pavel888 napsal 13.08.18 v 19:50 10b.

nádherná...a manželce tedy klobouk dolů ...máš fajn ženskou

callowsick
callowsick napsal 13.08.18 v 18:55 10b.

tak ať dělá radost
osobně NC fandím, protože na to jde úplně jinak a vůbec ne špatně

Yura napsal 13.08.18 v 15:54

Kolegové, díky všem za vaše komentáře, a znovu opakuji - přeji vám pohodu na cestách bez nehod a nervů. Díky

Jura_Penta
Jura_Penta napsal 13.08.18 v 14:33 10b.

Taky mam doma NC750X (akorat cernou).
Myslim, ze ta masina je rozumny kompromis mezi skutrem a motorkou do mesta. Bonusem je ze ve verzi X si dokaze tahle masina vklidu vyjet i s vecma jako KTM ADV, BMW GS, multristradou nebo Afrikou na dlouhej vylet k mori a v nekterych ohledech je i trumfne (ne neni to jen spotreba).
Tak at tam rychle naskacou dalsi kilometry a uzivej si novy stroj.

CRF1000
CRF1000 napsal 13.08.18 v 12:28 10b.

Blahopřeju, kombinace modrá + stříbrná je krásná...také jsem o NC-čku uvažoval, Honda vyrábí v současnosti famózní motory, které plynule táhnou od nízkých otáček...jejich pracovní režim, to je například o 1500 otáček za minutu méně než u konkurence...o co méně točí, o to déle vydrží...

Také přeju pevné zdraví a
statisíce v klidu najetých kilometrů

ynzha
ynzha napsal 13.08.18 v 11:30 10b.

Ty věčný hejty na NCčko tady dělá nepatrný množství lidí. Na ně je potřeba se vykašlat a užívat si jízdu po svém. Tak ať ti to jezdí ke spokojenosti tebe i zad

Ales600
Ales600 napsal 13.08.18 v 10:19 10b.

Pěkná přeji spoustu pohodových km

Samarak
Samarak napsal 13.08.18 v 10:08 10b.

Krásně napsáno, přeju hodně šťastných kilometrů

TomasRehak
TomasRehak napsal 13.08.18 v 07:05 10b.

NC750X je krásná mašina i na každodení dojíždění. Navíc nesmrtelný motor. Rozhodně super volba ať slouží jak mašina, tak zdraví

mili001
mili001 napsal 12.08.18 v 22:39 10b.

Moc krásný stroj jste si pořídili
Ať najezdíte spoustu pohodových kilásků . Tvrdost sedla vyřeš a na dlouhý cesty za Virgla pak asi nevyměníš , je to dost nesrovnatelná jízda, co ti budu vyprávět ,ale já měla pohodový sedlo, problém (v hlavě )
s velkou bandou před sebou .
Jo a Markétě moc sluší

Yura napsal 12.08.18 v 21:07

Tedy abych to upřesnil:
pohodlná je ERGONOMIE posezu, nikoliv posez sám - páč sedadlo je hrozně tvrdý.

Yura napsal 12.08.18 v 19:23

Radek2107:
Myslím, že to je rozumný názor. Já jsem si nepatrně na KLE mohl zajezdit (krátce jí měl brácha), a to bylo typický endurko - lehký, obratný, na vysokých nohách. NC se jako enduro tváří, ale ve skutečnosti s ním nemá nic společného. Možná posez, ten je opravdu pohodlný. Já bych řek, že to je čistě cestovní asfaltomil. Je pravda, že poměrně dobře pobírá rázy od horších silnic, takže moje rozpadlý záda se cítí (zatím) spokojeně, a je taky pravda, že po 3 dnech a cca 300 km můžu houby soudit. Pokud jsi šotolinář a kovaný pouštně-horský endurista, tak NC k tomu podle mě opravdu nebude. To ale samozřejmě neznamená, že by to nadšenec nedokázal

Yura napsal 12.08.18 v 19:04

ještě jednou děkuju všem za vaše reakce

WildOne: no, je hodně, hodně mladá, ale už není panna Ty tu svou alespoň vychováváš od "narození"

Radek2107
Radek2107 napsal 12.08.18 v 18:36 10b.

Hezky napsané. Nejsem Hondař, ale uvažoval jsem i o NC. Na pohled se mi líbí. Jen až budu měnit svoje staré KLEpadlo za něco jiné, NC by asi mělo na můj vkus slabý motor. Ale jak píšeš, ať si každý jezdí na motorce, která mu vyhovuje.

6S310DR
6S310DR napsal 12.08.18 v 17:21

Yuro,souhlas s dovetkem a i reakci Rakvare. Jsem taky celorocni jezdec.
At moto slouzi.

Předchozí