Honda NC 750X (2017)

Obecné

Motocykl mám:
Pořizovací cena: ok
Silné stránky

Spotřeba (i když to tady na M.cz působí jako červenej hadr na bejka )

Kufr v nádrži. Taky se mi to eklovalo... než jsem vyzkoušel a zažil.

Minimální vibrace. Uvidíme, co vznikne se stoupajícím věkem stroje.

Perfektní zpracování, kvalita - Honda. Není co víc dodávat.

V akčních nabídkách u značkových prodejců dokáže často dělat divy i cena nových strojů (pravda, bývaly lepší časy, ale budiž).

Slabé stránky

Sedačka. Tvrdá jagbejk.

Podle mě: u manuálu podivně nastavené rozpětí rychlosti č. 6 - využitelná jen na dlouhých, rychlých úsecích, od 95 km/h vejš, takový dálniční kvalt. Jinak je motor často přidušený a škube.

EKO - režim. Při pokusu jezdit podle něj se nemohu zbavit dojmu, že při něm stroj trpí - je permanentně podtočený, uškrcený. Na to nemám srdce.

Absence teploměru chladící kapaliny.

Moje úpravy

Zásuvka 12 V. Zabudována napevno svrchu do plastů kapotáže na pravé straně. Zapojeno přes pojistku přímo na baterii.

Motor

Spotřeba paliva l/100km 3.2

Cestování

Dojezd na nádrž 400

Obecné

Moje závady Nic.

Lehoučké cvrčivé vibrace nakonec opravdu způsobovala moje stará opotřebovaná helma.
Použitý spotřební materiál Ve vlastní režii zatím žádný.

V autorizovaném servisu při řádné prohlídce v intervalu 12000 km (skutečně najeto 10750 km - motorka měla jet na 2500 km dlouhou cestu a nechtěl jsem přetahovat) měněn olej (Mobil SEMI Synthetic 10w40 EXTRA 4t) a olejový filtr (Honda originální díl). Roční prohlídky nedělám, motorku dávám do servisu jedině dle najetých km - v tomto případě tedy po přibližně dvou letech. Vzhledem k malému ročnímu nájezdu mi servis navrhl ponechání brzdové a chladicí kapaliny do příštího intervalu - jejich degradace je nepatrná a svou úlohu ještě spolehlivě budou plnit - souhlasil jsem. Motorka pobyla v servisu 2,5 hodiny, celková cena (práce, materiál) včetně daně činí 3.806,- Kč. Jako "pozornost" od firmy jsem obdržel vyčištění a seřízení řetězu.

Zázemí

Zkušenosti se servisem Servis Honda Bartyzal České Budějovice - přístup velmi chválím, jsou ochotní a sami rozumně navrhují nutné zásahy, v žádném případě se nesnaží "rýžovat" za každou cenu. Vlastní práce a cena popsána výše. Bezproblémové vybrání termínu přes online rezervační systém. Opět doporučuji, za mě - naprostá spokojenost.
Nemají pneuservis, což je trošku škoda, mnozí (včetně mě) by jej určitě přivítali.