Honda VTX 1300 (2006)

Vlastník Promir
Vloženo 10.8.2018
Aktualizováno 10.8.2018

Velký cruiser pohodlný na dlouhé trasy, lehce upravený od předchozího majitele.

První dojmy - První jízda super - silný motor s pořádným krouťákem. Zahřátí motoru trvá skoro 10 minut je to fakt kus železa. Spolujezdkyně si spokojeně vrni velké sedlo s opěrkou je pro ni super.

Půjčil jsem si na jaře na dva dny nový HD Fat bob a byl jsem nadšený, má partnerka vůbec, sedlo pro spolujezdce je nepoužitelné. Zvažoval jsem proto Sport Glide s tím, že bych pořídil sedlo spolujezdce k jejím představám, ale nebylo možné si ho půjčit. Měl jsem v hlavě, že potřebuji pořádnou mašinu s velkým V - motorem. Nový HD vypadal jako jasný favorit, ale zajel jsem do Triumphu a svezení s novým Bonevillem T120 mě totálně rozhodilo, motor úžasný, podvozek na české silnice taky, opravdu krásně zpracovaná motorka kdybych chtěl jezdit sám už bych ji měl doma. Po této zkušenosti jsem se rozhodl, že investovat přes 400.000,- za mašinu se kterou si nejsem na stopro jistý dát nechci. Padlo rozhodnutí, že zkusím na rok něco ojetého a pak se uvidí. Od té chvíle to šlo docela rychle chtěl jsem velký motor nad 1200 ccm, zadní pohon kardanem, velké pohodlné sedlo pro spolujezdce. Prohlédl jsem inzerci a našel dovozce motorek, který nabízel pěknou VTX 1300. Zajel jsem se na ni podívat, svézt se a poslechnout si něco o motorce. Vše se zdálo OK, mašina byla lehce dražší než podobné ročníky, ale vypadala, že si ji předchozí majitel hýčkal. Složil jsem zálohu a druhý den už jsem pro ni jel.

Zkušenosti po 3000 km
Motor - opravdu dlouho mu trvá než se ohřeje, krásný zátah od 1700 ot/min
Spotřeba - 6-7 l při pohodové jízdě
Brzdy - při ostřejší jízdě velmi brzo dosáhnete na jejich limit asi nejslabší místo této motorky
Ovladatelnost - na svou váhu je díky nízkému těžišti slušně ovladatelná i na místě, dobře se cítí na rovných úsecích a v táhlých zatáčkách, ve vracečkách je znát velká hmotnost a nízký podvozek, ale kdo kupuje takovouhle mašinu asi s tím počítá
Cestování - pohodlná motorka, ve dvou není spolujezdec vůbec cítit na jízdních vlastnostech, se slušným prostorem v brašnách
Servis - nová přední pneu, nové veškeré náplně a svíčky

Heavyrider
Heavyrider napsal 17.10.19 v 06:59 10b.

Moc pekna

fanek007
fanek007 napsal 27.09.18 v 09:53 10b.

Krásnej stroj

NETOPÝR-67
NETOPÝR-67 napsal 14.08.18 v 16:52 10b.

moc hezký kousek, tak přeju tobě i tvé ženě hodně šťastných kilometrů .

Čadil
Čadil napsal 11.08.18 v 20:05 10b.

žižala.
žižala. napsal 11.08.18 v 14:37 10b.

Parádní kousek.