BMW F 650 GS Dakar (2001)

Vlastník Myndis
Vloženo 9.8.2018
Aktualizováno 23.7.2020

Bmw GS jakekoliv kubatury byl vždy muj sen a ten jsme si konecne splnil timto pro me krásným bmw f 650 gs dakar. Dakar mi skvěle padl a jsem zatim moc spokojený!

Motorka koupena od FIRMA:Miroslav Křeček - Benemoto (Benešo

BMW R 1150 GS: Vyšší pořizovací cena. Drazsi a narocnejsi udrzba
BMW R 1100 GS: Pravděpodobny maly najezd km. Proto postačí i slabší motorka

První dojmy - Dakar splnil vsechna ma ocekavani. Je to pohodlné cestovni endurko. Se kterým se da jezdit i opravdovém terenu. Ale i na dlouhe trasy. Dakar ktereho jsem koupil uz byl snizeny o 3 cm prepakovanim. Ale s mou výškou 175cm mi to presne vyhovuje.prvni jizda me prekvapila. Motorka pekne sedi a je i pomerne svizna. Nejsem zadny zavodnik spíše vyhlidkovy jezdec který se rad kocha?

Motorku bych doporučil pro - Bmw f 650 gs a gs dakar určitě doporucim. Ale zalezi na kazdem kdo jaky ma styl jizdy motorka je svizna ale urcite se nehodi na dalkove cesty po dalnicih kde opravdu chybi ta sesta rychlost ale vyletit s timto endurem po okreskach. Pres hory pres doly. Je opravdu fajn.takze doporucuji pro ty co. Maji radi pohodovou jizdu ale preci jen obcas zavítají na nějakou tu polni nebo. Lesni cestu kde se GSko opravdu neztrati.

Doplňky na motorce - Jak uz jsem psal pri koupi na moto nebylo prilis mnoho doplnku snad jen mrizka na prednim svetle. Oxford vyhřívané hefty. Zadni kufr kappa kourova sklicka blinkru. hlinikovy kryt retezu a zadniho brzdice. A neoprenove navleky předních tlumicu. Po koupi jsem hned zacal shanet origo. Plastovy kryt retezu s blatnikem ktery dle. Meho k bwm gs patri. Teda me se to bez nej nelibilo proto jse. Zakoupil plastovy a hned namontoval to bylo prvni vlastne hned po samozrejme vymene oleje a olej. Filtru. Jako druha investice prisli padaci ramy Bartus..snad nebudou potreba? vse perfektně sedelo a na motorce vypadaji opravdu moc pěkně. Jako dalsi jsou drzak na telefon/navigaci a tim padem i zasuvka na 12V a usb kdyby nahodou. Jako dalsi doplněk jsem zakoupil pridavna svetla ktera prijdou pridelat na padaci ramy. Samozrejme v planu jsou dalsi doplnky jako je predni maly blatnik. Spodni padaci ram ktery chrani motor. Dalsi blbustky se uvidi casem

Vzdy uz od dob kdy jsem brazdil louky pole a lesy na simsonu se mi vzdy BMW libilo a byl. Muj sen jednou nejakou vlastnit. Vybiral jsem samozřejmě mezi verzemi GS nejprve mezi 1100gs a 1150 gs.. Ale po dlouhem zvazovani a kdys do toho jeste prislo na svet moje prvni mimco. Tak jsem usoudil ze na tech par vyletu za sezonu bude urcite bohate stacit bmw f 650 gs. At uz kvuli pravděpodobně malemu nájezdu km tak kvuli údržbě preci jem 1150 a 650 bude trosku rozdil cenovy v údržbe. Takze jsem hledal 650 gs. A nejlepe Dakar verzi. Po dlouhém hledani jsem nasel tohoto bileho krasavce. Pravda neni to uz zadny mladik ale to me vubec nevadi je to jeste poctivy motor. Po koupi prisla samozrejme prvni jizda. Motorka mi perfektně sedla at uz to bylo pohodlnym sedlem tak i vzpřímenym posezem. A nadrz pod sedadlem je super vec..urcite na takoveto pojezdeni je to super motorka se super spotrebou. Na udrzbu je taky pomerne snadna kde co si clovek dokaze opravit vymenit sam. Celkovy vzhled motorky bych rekl je velmi povodeny. Laik by ani nerekl ze se jedna pouze o 650 ccm vypada uz dospěle?. I po nastartování je slyset pekny hluboky zvuk ze dvou koncovek coz je na teto. Motorce vzhledove moc povedene ty dve koncovky. Technika motocyklu je dostačující a funkční neco by mohli byt lepsi něco je naopak velmi sikovne reseno a plni funkci velmi dobre. Co se me osobně libi je jizda ve dvou kdy spolujezdec me opravdu hodne mista a oběma se sedi velmi dobre coz u nekterych modelu teto kubatury neni. Jizdni vlastnosti jsou pro me pro vyletniho jezdce ktery ale obcas rad za to vezme dostacujici motorka se ovlada opravdu dobre i pri malych rychlostech tak i v lehcim terenu. Na silnici na delsich rovinkach mi ale bohužel chybi ten šestý rychlostní stupen. Ten opravdu chybi k. Dokonalosti a k me největší spokojenosti.brzdy a odpruzeni si myslim je dobre alespon dle meho nazoru. Zatim sem sice nenajezdil tisice km ale uz po par km mi. Dakar dokonale padl do ruky a myslim ze jsem vybral dobre a urcite mohu jen doporucit.

Forss
Forss napsal 14.09.18 v 21:19 10b.

Starý dobrý Dakárek je kvalitnější než XCHall. Tato motorka si nechá hodně líbit špatné zacházení v terénu, vím o čem mluvím. Je to moc dobrý stroj a přeju neunáhlit přechod na silnější a déle si ho užít. Umí se odvděčit, spotřebou a kvalitním zpracováním. Ať slouží

Pavel888
Pavel888 napsal 12.08.18 v 19:30 10b.

Jirka175
Jirka175 napsal 12.08.18 v 18:50 10b.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 10.08.18 v 12:22 10b.