Yamaha XJ 600 (2002)

Vlastník Shark1995
Vloženo 5.8.2018
Aktualizováno 5.8.2018

Moje první motorka, kterou jsem si koupil hned potom, co jsem dostal řidičák. Pojmenoval jsem jí Ella. Bude to pro mě motorka, kterou budu mít určitě na dýl, nyní zavřená na 25 kW, ale příští rok jí hodlám otevřít na plný výkon.

Motorka koupena od FIRMA:Outdoor Liberec s.r.o. (Liberec VI

Honda CB 500: Bylo to buď CB nebo XJ
Suzuki GS 500E: XJ má vyšší výkon a je hezčí

První dojmy - První jízda byla jedním slovem skvělá. Do té doby jsem byl zaučený jen na Suzuki GS 500 v autoškole a jednu jízdu jsem si odjezdil na Gladiusu. Když jsem na ní sedl, je to určitě o třídu výš než GS. Trochu hlučnější, ale zvuk těch 4 válců je naprosto boží.

Motorku bych doporučil pro - Určitě začátečníci a pro lidi co rádi dostávají hodně muziky za málo peněz.

Průměrná spotřeba - 4.49 l/100km

Na XJčku (Elle) jsem najel zhruba 2 000 km od koupě. Koupil jsem jí v Liberci v bazaru. Jednání bylo seriózní a cena bych řekl taky dobrá.

V současné chvíli má najeto něco přes 51 tisíc.

V ČR jsem první majitel.

Po prvním měsíci mě potkal nepříjemný karamból, kdy jsem v jedné ostré zatáčce potkal autobus, který mi vjel do mého pruhu, tak jsem mu uhnul k mému neštěstí na dlouhou olejovou skvrnu po které jsem se sklouzl a zajel přímo mezi svodidla. Motorce se naštěstí nic nestalo (byl to velmi galantní pád asi ve 40 km/h) jen má trochu odřený boční plast, takže štěstí na mé straně.

Po dalším měsíci jsem začal zjišťovat některé věci na motorce, kterých jsem si předtím nevšiml. Např. je přelakovávaná, brzdová pumpa už není originální a stejně tak blinkry prý nejsou origoš (blinkry jsem stejně koupil nové, protože se mi tyhle moc nelíbí). Zároveň je také na rámech z boku přivařený jakýsi plíšek na něco, který v originále není a je opravdu zajímavé, že ten svar je opravdu kvalitně udělaný.

Všiml jsem si po čase také, že pod motorkou něco hučí, což je pravděpodobně řetězovka, která už je poněkud starší a bude potřebovat vyměnit na příští sezónu.

Motorka v zatáčkách skvěle drží, jen jsem ještě takový nejistý po tom pádu na oleji (všude ho prostě teď vidím, ale z toho se dostanu). Vytáhl jsem z ní nějakých 150 km/h, protože je uzavřená na 25 kw. Příští rok až budu moct mít neomezenou, tak jí otevřu na plný výkon, alespoň se takhle s ní lépe seznámím.

S tímhle výkonem jí nejvíc sedne město a obyč. silnice. Nad 90 km/h ten výkon poměrně slábne, ale to se příští rok změní. Pasažéra jsem na ní vezl a je to jak pytel brambor, nic moc zážitek. Radši si koupím kufr a budu s ní cestovat. Musím se tu pak taky optat jaký rám na kufry na ní koupit.

Co se týče spotřeby, tak jsem změřil nějakých 5,1 l/100 km. Když jsem to měřil, tak rezerva je potřeba v nějakých 260-270 ujetých kilometrech a dneska jsem tankoval po nějakých 320 kilometrech, kdy už jsem se bál že opravdu jedu na výpary. Když jsem se kouknul do nádrže, tak něco málo tam ještě zbylo, takže to mě uklidnilo.

milec
milec napsal 25.08.18 v 12:01 10b.

Pěkně popsána motorka.

chevyr
chevyr napsal 12.08.18 v 12:51 10b.

užívej koupil sis pohodový nenáročný stroj

tatabike
tatabike napsal 10.08.18 v 16:16 10b.

držák a klasika z doby kdy motorky ještě vypadaly jako motorky...:)