BMW R 1200 GS (2006)

Vlastník Stearman
Vloženo 5.8.2018
Aktualizováno 27.6.2021

BMW R 1200 GS - po dlouhé době znovu na motorce.

Motorka koupena od Mr. GS

BMW R 1150 GS: naskytla se 12ka a bylo rozhodnuto.
BMW R 1150 GS Adventure: naskytla se 12ka a bylo rozhodnuto.
BMW R 1150 R: naskytla se 12ka GS a bylo rozhodnuto.

První dojmy - Když jsem si bavoráka prohlížel u prodejce, měl jsem trochu obavy. Veliká, těžká motorka. Nakonec jsem se odhodlal a projel se. Bylo rozhodnuto! Hmotnost se po rozjetí okamžitě ztrácí.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty co chtějí pohodlně cestovat.

Doplňky na motorce - Postupně přidávám - prodloužení zobáku, krytky na rámu, krytky nádobek, větší plexi, deflektory. Další budou následovat.

Že další motorka bude opět BMW, byl jasné. Po předchozím stroji s řadovým motorem jsem chtěl vyzkoušet boxer. Nemohl jsem se rozhodnout jaký model. Uvažoval jsem nad R 1150 R, GS nebo GS Adventure. 12ka ve výběru moc nebyla. Přečtení mnoha recenzí a článků mi nepomohlo. Nakonec se na GS fóru objevila 12ka GS, která se mi zalíbila a byla od osvědčeného prodejce.

Motorka je stvořená k cestování. Vyjížďky kolem komína, ale taky nejsou problém.

Manipulace na místě je horší. Po rozjezdu se však hmotnost jakoby ztrácí a motorka je parádně ovladatelná. Motor není žádný trhač, ale na pěkné svezení bohatě stačí. Brzdy jsou bezvadné. Originál plexi jsem vyměnil za dvoudílné GIVI. Původní bylo moc nízké a turbulence při vyšší rychlosti, byly dost nepříjemné.

K motorce jsou tři kufry a velký tankvak, takže úložného prostoru je hromada.

Základní servis je poměrně jednoduchý. Oleje a filtry si řeším sám. Další věci uvidíme časem.

6/2021 prodáno. Hledám RT

kníželucifer
kníželucifer napsal 22.04.19 v 22:11 10b.

Tož ať to valí a opatrně, silnice sú plné bláznú...

Borivas
Borivas napsal 11.08.18 v 13:30 10b.

Krásné GS-so, ať dlouho slouží

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 06.08.18 v 00:05 10b.