Yamaha FZS 600 Fazer (2001)

Vlastník gagin-rider
Vloženo 4.8.2018
Aktualizováno 4.8.2018

Jeho veličenstvo Lord Megatron

Motorka koupena od soukromého majitele

Honda CB 600F Hornet: Jednou se kolem mě prohnal Fazer, a bylo vymalováno :-)

První dojmy - Po přechodu ze skutra 125 nepopsatelná změna. Ta motorka je úžasná. Doslova mě učí jezdit, válcuje moje chyby a hodně odpouští.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro každého, jenž začíná na silnější kubatuře, než je 125ccm. Pak taky pro toho, kdo chce primárně hodně cestovat a nebýt příliš rozlámaný a nebo také pro toho, kdo má slabost pro starší poctivou motorku bez zbytečné elektroniky a pomocných systémů, jako je u dnešních moderních motocyklů.

Doplňky na motorce - Padací rám Fehling a hnědé gripy Domino

Vzhledem k tomu, že nemám žádnou předešlou zkušenost s vyšší kubaturou ( 3 roky babeta, skůtr 50ccm, 2 roky skůtr 125ccm ), bylo rozhodování zúžené na motocykl, který jako začátečník budu schopný zvládnout. Už jsem byl téměř rozhodnutý, že si pořídím Horneta 600, ale okolnosti tomu chtěli jinak a tak jsem nakonec skončil u Fazera. Chtěl jsem motorku primárně na delší cestování (500 a více kilometrů ), takže pohodlnou, která by ze mě nevytřásla duši, ale také takovou která by mi padla jak se říká do noty. Fazer se prohnal jednou s laďákem kolem mně, že se mi až zježily chlupy na těle a bylo vymalováno.Vzhled bych zásadně nijak neměnil, líbí se mi moc jeho hranatá polo-kapotáž ala Megatron z Transformens. Pofacelift se mi už tolik nelíbí, vypadá jako ufo, i když je to převzaté se silnější 1000ccm.
Jako úpravy plánuji nové dvoubarevné lakování ( černá-bílá ), přečalounění sedla do hnědé kůže, paraboly na řídítka atd...
Tento rok dostal nové gripy (samozřejmě, že hnědé ), a taky padací rám Fehling.
Zvažuji koupě laděného výfuku od yoshimury primárně určeného pro motocykl Yamaha R6 ročník 2006. ( Přímo na mojeho Fazera jsem Yoshiho nenašel, tak snad půjde dopasovat a nebude to dělat nějaký bordel. )
V sedmi tisících otáčkách se mi rozechvěje rám. Poprvé jsem se toho dost lekl, ale když si na to člověk zvykne, v osmi tisících už to pak nedělá a začne neskutečně tahat.
Jinak můj stroj má nalítáno pouhých 19 500 kilometrů, protože motorku zdědila holka, co na tom vůbec nejezdila, protože ani neměla papíry, a tak motorka stála několik sezon pod plachtou v garáži zaprášená... Já jsem třetí majitel.

Dodo1976
Dodo1976 napsal 15.10.18 v 14:21

Paráda!
Tak mnoho kiláků a hlavně opatrně!

Fena-
Fena- napsal 11.08.18 v 08:38 10b.

Je to legenda plná superlativ. A navíc krásná. Užijte si spoustu kiláků a zábavy!

vlado86
vlado86 napsal 08.08.18 v 21:21 10b.

Taky mám Fazera, skvělá volba :)

gagin-rider
gagin-rider napsal 06.08.18 v 11:06

Jsem toho názoru, že na japonskou motorku by měl přijít origo japonský výfuk. Bohužel, u daného výrobce jsem koncovku přímo na svůj model nenašel. Nejbližší mi přišla koncovka na tu R6 2006 ročník, ale nevím jestli by to pak nestřílelo do vyfuku atd... Taky by se asi muselo předělat upevnění, s tím vším počítám, jen nevím jak by to pak bylo s STK atd... Homologované ty výfuky jsou,ale nevím jak by to "schroupli" na tom Fazeru.

gagin-rider
gagin-rider napsal 06.08.18 v 10:55

Děkuji za pozitivní komentáře.