Honda NC 750X (2014)

Vlastník Mate
Vloženo 18.7.2018
Aktualizováno 6.7.2019

Před 4mi lety jsem zvažoval Kawu Versys a tuhle Hondu. Vyhrál Versys...byla to velká chyba. Tahle sračka už nesmí přes můj práh. Takže po 2 Hondách, jsem nakonec skončil u 3tí. NC 750 X DCT

Motorka koupena od FIRMA:MotoTrade (Třebíč)

První dojmy - Za mě super. Víc v popisu "zkušeností"

Doplňky na motorce - Nosiče na 3 kufry Kapa 44l, Cestovní plexi Givi, přídavný deflektor Pluig, zásuvka na 12V, Padací rám, Navigace TomTom 420, Analog hodiny, Kryty pák, Přídavná světla Kapa (překvapivě s homologací)

Protože Kawu Versys co jsem měl, se ukázala jako poruchová sračka. A to se nebavím o tom, že jsem jí měl z moto salonu jako funglovku. Není to Versys, zvykám si na pomaloběžný motor...jo, přiznávám, to je nezvyk. Krouťák perfektní. Automat bez výhrad. "D" se mi jeví nepoužitelně, subjektivně bych hodnotil že je motor podtáčený. "S" je to, co bych si představoval na jízdu. Zasahuju pouze do podřazení a to ještě občas. V kopcovitých serpentinách mi automat příjde nepoužitelný. Má tendenci řadit ve vrcholu zatáčky při poklesu otáček. Né že by se to nedalo, ale nesedí mi to. Přepínám na manuál. Tam ok. Posed pohodlný, na Versysce bylo výrazně lepší sedlo, tohle budu nahrazovat. Možná je po 1 majiteli prosedlí, nebo je prostě né ideálně tvarovaný na mě. Motor krásně bublá, ale kuli tomu si motorku já osobně nepořizuju. Chci jí pro jízdní vlastnosti a proto co mi může nabídnout. Tohle je nízkorozpočtovka na každodenní ježdění. U mě denně práce 35+35km. Z 70% dálnice, 30% město. Držím se při svižnější jízdě do 4l/100m na automat v režimu "S" . Super. Versys se nedal při stejném ježdění udržet po 5,8l/100km. Za týden najeto 1000km, původní gumy se kterými to bylo koupený jsou v tahu, takže jízda z nutnosti. Budou mé oblíbené Metzelery Roadtec 6. Jezdím je 12 let. Co jsem četl komenty jiných uživatelů co mají toto moto, vesměs stejné pocity. Vypíchnu úložný prostor. Ano, kdo nezažil, nepochopí, to je prostě super. Bral bych o chlup větší nádrž. Možná automat bere víc než čistý manuál, nevím. Každopádně 300km dám bezpečně. Což se na Versys dalo s odřenejma ušima. Uvidíme jak to půjde se 3mi kufry a batůžkem. Podvozek mě trochu zklamal. Tady jsem zamáčkl slzu (Versys nedostižný) buď ho má Honda tvrdý, že to tak mlátí, nebo budu muset šáhnout na zadní tlumič a na předku vyměnit min olej ve vidlích. Prostě rozmlácený cesty nejsou pro tuhle moto úplně to ono. Tam kde si Versatilka poradila s rukou v zadku, tady to mlátí. Takže to označení "X" cestovní enduro i na polní cesty...zapomeňte. V kostce asi vše.

pro pobavení :

Když si člověk připadá jako jako blbec, aneb obchodník na správném místě.

Potřeboval jsem jedno těsnění. Takové dost specifické. Na víko zavazadlového prostoru u Hondy NC. No prostě tam kde je nádrž, je óóóbrovká schovka čítající asi tak 16 - 18litrů. Prostě tam nacpete krámy co sebou jinak taháte v kufru, po kapsách, nebo v tankvaku. Jen s tím rozdílem, že tady je to maskovaný a nechčije na to... A aby tohle vše fungovalo tak jak má, tedy onen úžasný prostor nebyl v případě náhlého přívalového deště zaplaven musí ono víko těsnit. A k té maličkosti potřebuje těsnění...neporušené těsnění. A jak již bystré hlavy asi chápou, to neporušené není v mém případě. Toš jal jsem na netu hledat tel na svého oblíbeného prodejce (mám i slevovou kartu...kterou dnes s radostí spálím) abych mu mohl cinknout. Toš číslo mám, volám. Už jen zázrak, že to někdo na 5tý pokus zvedl, mě potěšil. Na druhém drátě slečna...nic proti něžnému pohlaví, ale mám jakýsi blok... Nic osobního, ale jsou prostě obory, kdy si myslím, že tam na druhé straně má být nerudný a nepříjemný chlap, který mě klidně pošle do prdele, ale bude vědět co CHCI. Takže se dlouhosáhle snažím vysvětlovat, cože vlastně potřebuji. Očekával jsem, že prodejce zn. Honda, bude mít alespoň elemntární znalosti z věcí, které nabízí našinci na krámě...včetně náhradních dílů. (bože, kde jsou doby, kdy tam byl p. Prucek, nebo p. Žikmund... v prdeli, odpovím si sám) Nicméně, po vysvětlování jak v pomocné škole, jsme se dopídili cože chci. Telefonát končil tím, že mi obratem zavolá kolik že ta prča bude koštovat. Tento telefonát proběhl dopoledne 17.7. tohoto roku...2 dny nic. 19.7. jsem zvolil jiný postup...email. Co je psáno, to je dáno. Cože jako s tím těsněním, bude, nebude, kolik za to... po emailové přestřelce jsem se dopídil ke krásné ceně 599,-Kč. Když bych se nepřipomenul, slečna se na to prostě vysrala. Dotaz byl, zda tedy chci za tuto cenu ten kus šprcky. Má odpověď byla, cituji :

"Objednejte, 600,-Kč ještě zvládnu".

Lze toto pochopit jako potvrzení? Já žil v domnění že ano. 7.8. jsem si dovolil vznést dotaz, jak to vypadá s mou objednávkou... A překvapivě ticho. Nu což, sluníčko sluní, déšť nikde, tedy někde jistě ano, ale zde nikoliv, taky zapomněl...hajzl. Tak tedy 15.8 píši znovu do ticha...kde že je můj objednaný díl. V zápětí příjde odpověď, na kterou toužebně čekám...jen , jen měla znít jinak...aspoň jsem si to myslel. Cituji: "moc se omlouvám, ale nepřišla mi od Vás odpověď potvrzení že mohu objednat, mám tedy objednat? (a jako bonus, zda bych mohl poslat i VIN moto...???!!!§§§ ) Četl jsem to 5x...neke, fakt jsem na to tupě zíral, asi jsem střídal i barvy, bílá, rudá, fialová, snad se mihla i zeleň a růž.

Chvilku, jen pár hodin mi trvalo, než jsem tu informaci pobral. Měsíc v hajzlu a mám hledat VIN?? (velkej TP abych se podíval fakt u sebe nenosím. Pokusil jsem se nasadit milí ton emailu, vážně, já se fakt snažil, moc, neke, cituji: " Přeposlal jsem vám původní potvrzení. Měla by jste to mít v poště. VIN kód je hezký, ale šikovně schovaný na hlavě řízení, takže je mi líto, ale vážně se k němu nedostanu. Takže jen zopakuji, jedná se Hondu NC 750 X r.v. 2014 s DCT automat. U prodejce by tato informace měla být zcela zřejmá a pochopitelná už jen proto, že tento model se prodává 4 roky a 4 roky je v této části beze změny.

Dnes, telefon krásně pípnul a já...hle..SMS od prodejce Honda. (MCH - konkrétně, ale pššštt) Díl je u nás, můžete si ho vyzvednout. Toš hurá, bude moct zas pořádně pršet. Jak je hned den lepší, ani to teplo není tak hrozný, že? No prostě super, po více jak měsíci budu mít svou šprcku. Po práci tedy vyrazím na naše perfektně udržované Pražské silnice, kde nikde nehrozí dopravní kolaps a za slabou půl hoďku jsem na místě a jdu směle dál. Slušně pozdravím milou slečnu a co že to chci. Slečna se usměje a donese zatavený díl v průhledném obalu "origo HONDA, made in Japan). Ehmmm, slečno...slečno, to je ono? ...No, ale to není to, co jsem chtěl a co jsem objednával. No, to co je zde na stole, je těsnění do vnitřního prostoru úložného prostoru, konkrétně na kryt baterie. Nikoliv těsnění do víka úložného prostoru...Vážně jsou pozice, kde chci (feministky mi můžou políbit prdel) prostě toho chlapa, co smrdí, má montérky, cígo, blbě se kouká, drbe se na koulích ale do prdele, ví vo co gou... Takže slečna, asi jen prodavačka, zavolala druhou ...to nebyla už slečna, minimálně rozměrově to byli 3 slečny v jedních hadrech. A ta mi s úsměvem dává rozkres dílů předního úložného prostoru a ukazuje mi, že jsem to ALE CHTĚL... Jenže jaksi ony 3 slečny v jednom provedení zapomněli, že na onom krásném plánku, jak na vztek není vyobrazeno ono víko...smůla co. Slečna x3 se mě snaží přesvedčit, že jiné těsnení tam není, jen toto (oni jsou tam sice 3, ale přeci se nebudu hádat s profíkem v oboru, že? ) Nakonec s úsměvem pravím, nehádejte se, moto mám venku, pojďte se podívat, o čem se tady celou dobu bavíme. No...uzavřem to, poslala slečnu, ať si to teda vyfotí... Slečna si to vyfotila, já suše oznámil, že chci pouze a jen předem vědět, kolik ta skurvená šprcka bude stát a vydal jsem se zpět po prásných silnicích napříč Prahou ke svému tichému domovu...

PS: nemám slov

Druhá část

Když si člověk připadá jako jako blbec, aneb obchodník na správném místě II.

Nějak nevím kde začít druhou story. Takže snad to bude trochu srozumitelný.
Protože MCH Honda se evidentně na to rozhodla vysrat, zvolit jsem záložní plán….napsat stejný dotaz na cenu a dostupnost náhradního dílu (ona těsnící šprcka do víka úložného prostoru NC 750 X DCT rv. 2014) přímo Hondě CZ.
Email odeslán dne 23.8.2018. Robot poděkoval a přišla odpověď, abych doplnil k dotazu WIN. Což jsem udělal.
Další odpověď z 28.8.2018 byla, že můj dotaz byl postoupen příslušnému oddělení. Jakmile budou vědět, obratem se ozvou….Super né? Slibem snad nikoho urazit nejde.
Ač to nemám rád, tak jsem klesl tak hluboko, že jsem si dovolil svůj dotaz připomenout….a to dne 12.8.2018 se slovy, že momentálně neřeším kde objednám, ale zda vůbec objednám….neb mi tu cenu zatím jaksi nikdo nebyl schopen sdělit…
A už jsem „špatný hoch“ který si zaslouží ignorování…..u HONDA.CZ trochu překvapení, ale ok, ok..
Takže dnes máme 26.9.2018 a vzhledem k ignorování předešlého emailu, jsem si dovolil…připomenutí, druhé.
(Já bych fakt jako chtěl origo těsnění, ale vážně se dost blbě objednává cokoliv, když neznáte cenu…může to být 500, ale taky 2500,- jasně, na problému to nic nemění, těsnění je v tahu. Ale za 2500 budu dumat, jak to vyřešit např. těsněním do oken, nebo druhovýrobou, pokud je….což jsem možná už měl zkusit)
No, každopádně dnes, jsem byl trochu hubatý , viz :
Dobrý den. Měsíc se snažím dostat k ceně náhradního dílu na výše uvedenou motorku. Prvotní dotaz jsem před 2 měsíci zadal u MCH Honda Praha Strašnice...přes X připomínek nulový výsledek. Cenu dílu, než ho objednám, prostě potřebuji znát. Vážně mě nebaví takovou banální věc řešit na 2 místech a přes upomínání v průběhu 2 měsíců! Může mi někdo od Vás aspoň napsat kódové číslo zmíněného těsnění, abych si ho případně mohl potupně objednat z Číny. Když domácí prodejce není schopen zjistit ani cenu. Děkuji Hlinák
Neočekávám že by to s nimi nějak pohlo, nicméně, takové sraní na zákazníka…..jak od prodejce, tak od dovozce to se hned tak nevidí.

V mezidobý řeším stejný problém s MCH Honda….
31.8.2018 jsem jim psal email (po 14 dnech od osobní návštěvy, kdy si to jedna z prodavaček fotila, aby opět nedošlo k nedorozumění….což jak jsem dnes zjistil, bylo stejně k hovnu) Email spočíval v pokorné připomínce, že jsem tam před 14ti dny byl osobně a že se musím, ač nerad připomenout s dotazem, jak to vypadá s onou cenou dílu, případně dostupnout.
Překvapivě mě MCH Honda ignoruje…..(budu se asi opakovat, ale vážně šli do hajzlu po odchodu p. Žigmunda a p. Prucka)
Dnes 26.9.2018 jsem jim kolem 11.00 volal. Zvedla to evidentně vedoucí, neb po krátkém vysvětlení oč mi jde, na co se hodlám ptát, mě odvětila, že jedno těsnění mi objednala, ale že jsem ho nechtěl….no ty vo… Tak jsem se dotyčné paní, (držel jsem se i stolu, abych jí rovnou neposlal do prdele) snyžil vysvětlit, že bych si těsnění vzal…a rád. Ale pokud si vytiskne technický obrázek špatné sestavy, na které to samotné víko ani není….a objedná první těsnění které na onom špatném plánku objeví, tak je mi líto, ale chyba není na mé straně.
Tak mi po dalších alibistických sračkách odpověděla, že neví v jakém stavu se nachází můj dotaz, že to dělá kolegyně, ať zavolám po obědě.
(fajn…mimo jioné, jsou tam pouze oni dvě, nechápu, kterej debilní šéf, si do krámu s tímto zaměřením najme dvě baby, který o tom vědí hovno) Takže pokus číslo 2 o telefoní hovor jsem udělal o pár hodin později, přesně 13.50h
Překvapivě to zvedla ta druhá baba, která to měla na starost.
A teď už jsem se neudržel…. Protože její odpověď byla, že to má na starost ta druhá která je momentálně mimo, a že si mám zavolat později.
To už prostě bylo moc a můj krásný hlas měnil tón.
Slečnu jsem slušně poslal do prdele, fakt slušně, vysvětlil jsem jí, že 2 měsíce se snažím zjistit pouze cenu tý zasraný šprcky do víka.
Neobjednávám, ale jen tu podělanou cenu. Zakončil jsem to tím, že už nehodlám u nich nikoho nahánět. Emaily ignorují, telefony jsou k prdu, protože pravá ruka neví co dělá levá…takže já už ze sebe debila dělat nebudu, ať se mi frajerka ozve….konec.

Takže úpadek a sraní na zákazníka prorůstá i do těchto sfér….

(omlouvat se za vulgarismy v textu nebudu, tohle je už prostě moc)

Honda, aneb pokračování sraní na zákazníka

Pamatujete story ohledně těsnění pod víko úložného prostoru?
Fajn…máme další level a opět support Hondy.
Měl jsem moto u Hamoune na přetěsnění vidle (prevence) a výměnu oleje (ve vidli).
Pominu skutečnost že vyndali baterii a tím došlo k resetu hodin a evidentně i k vypnutí kontrolky H.I.S.S. (že to neumí zapnout a nastavit hodiny, je blbý, ale ok. Ale mohli to říct.
Takže jsem převzal moto s tím, že nefungují (přestali fungovat hodiny) Bral jsem to jako fakt…prostě mohl odejít krystal, co řídí onu frekvenci v hodinách a frekvenci blikání kontrolky H.I.S.S.
Vozím analogy, takže bez hodin na budíku žít umím, ale…
NC 750X DCT mě nadchla natolik, že zvažuji, že bych si za pár let udělal radost s funglovkou. A stávající rozumně prodal… Ale k tomu je docela vhodné, aby fungovalo vše, tak jak má…. A dostáváme se opět k zástupcům zn. HONDA.

Po špatných zkušenostech s jednáním MCH Honda (už jim sebrali zastoupení pro Hondu) a po nezájmu HONDA ČR, jsem se s dotazem obrátil na jiného autorizovaného prodejce této značky. A doufal, že si u mě Honda zlepší pověst.

Dovolat se do prodejny v Letech, je výkon hodný uznání (asi jen já mám ten problém) Když už se dovoláte, slečna Vám sdělí (v 10.10h ve všední den, že mají plno a nemají teď čas a že se mi ozvou, ať na sebe nechám telefon) Já myslel, že v tuto dobu je většina lidí v práci, ale ne, oni naplní prodejnu hned o otvíračce, ok.
Nechal jsem na sebe číslo i s informací, o co mi cca jde…..3 týdny čekám na telefon.

Ok. Tak jsem minulí týden ve čtvrtek napsal email na jejich servis a přihodil foto budíku + VIN. Viz zde :

Dobrý den,

Cca před necelým měsícem, jsem k Vám volal a slečna na druhé straně si vzala mé číslo, s tím, že máte moc práce a ozvete se mi.
No, překvapivě se po 3 týdnech nenašel nikdo, kdo by tak učinil.
Zkusím tedy tuto formu dotazu.

Mám NC 750 X DCT 2014 a objevil se problém s „budíky“ viz foto.
Přestal ukazovat čas. Respektive zamrzl na na stejné hodnotě. Stejně tak přestala blikat kontrolka imobilizéru H.I.S.S.
Laicky řečeno, s největší pravděpodobností odešel krystal řídící hodiny a frekvenci zmíněné kontrolky.
Lze toto řešit opravou, nebo se mění celí „budík“? Případně, na kolik zmíněný budík vyjde.

VIN : JH2RC72CXEK000413

Předem děkuji za Vaši odpověď.

S pozdravem Martin Hlinák

V pondělí jsem se dovolil připomenout :

Dobrý den,
Omlouvám se, že se připomínám, ale opravdu bych potřeboval tak říkajíc vědět, na čem jsem.
Děkuji

S pozdravem Martin Hlinák

Dnes je sobota a překvapivě se na to komplet vysrali.

Přiznám se, že už tomuhle přestávám jednoduše rozumět. Takovýhle sraní na majitele jejich výrobku, jsem u žádné jiné značky prostě nezažil…!!! Takže si tak říkám, proč vlastně chtít utrácet peníze za zboží, které nemá funkční technickou odporu.

PS: Vyřešil jsem nečekaně. Viz ono těsnění…dostal jsem loni kontakt od kamaráda od nožů na jeho kamaráda v Mladé Boleslavy co má shop a zastoupení Hondy.
Napsal jsem mu email s dotazem, viz:

Obracím se na Vás opět s drobností kolem své Hondy NC 750X DCT
Na budíku mi přestali jít hodiny, setrvalí stav je 1:00 k tomu přestala v intervalech blikat kontrolka H.I.S.S
Vše přisuzuji tomu, že odešel „krystal“ v hodinách, který řídí vteřinový kmitočet.
Opravuje se to, nebo má smysl koupit nový budík jako celek?

Omlouvám se, že píšu Vám, ale zastoupení (dealer Hondy) to má opět na salámu.

Odpověď byla:

Dobry den
Poslete mi na Vas telefon nebo mi zavolejte az budete u motorky muzete i ted.
Odesláno z iPhonu

Petr Kvitek
Vedouci prodeje motocyklu Honda

Obratem jsem zavolal a světe div se, problém vyřešili po telefonu během 5 minut.
Chápu že né každý prodejce/servisek vám bude hned volat, vážně mají dost své práce….
Ale stačilo mi na email napsat, že hodiny nejdou proto, že nejsou nastavené. Dokud se nenastaví, nejdou. Stejně tak, že blikající kontrolka se dá vypnout, nebo opětovně zapnout podržením levého tlačítka a otočením klíčku.

Do prdele, to vážně chci tak moc???

Kachna80
Kachna80 napsal 19.02.19 v 20:08 10b.

Ahoj, dobra anabaze, ze bych se na to nevykaslal. Nikdy jsem dil na NC nepotreboval, ale nejspis bych zkusil misto proseni u autorizaku tohle: https://www.partsde...2014/NC700XD/501871/ pisou dil do 3 dnu cena nekde kolem 650,- za tesneni..

mildafleck
mildafleck napsal 21.08.18 v 22:15 10b.

Super volba motorka která nezklame...

Geodet
Geodet napsal 21.08.18 v 21:44

Jestli chceš něco dělat s tlumičema, tak tady máš inspiraci: