Aprilia SL 750 Shiver (2008)

Vlastník FiLLo32
Vloženo 12.7.2018
Aktualizováno 14.7.2018

Shiverka je taká mrštná kobylka, rýchle presuny medzi mestami, svižný motor čo ťahá odspodu, nadčasový design.

Yamaha FZ6 S2: dlho som o nej snival, nakoniec som sa rozhodol pre taliana namiesto japonca :D ..za tu cenu mala shiverka vsetko lepsie, tlmice, brzdy, mapy, design..
Kawasaki Z 750: žiadny posed pre spolujazdca ani úchyty, jokel ako zadná kyvka - hanba, je to skôr na šport ako na turistiku a každodenné jazdenie napríklad do práce

První dojmy - Bola a je to moja prvá velká moto (cestná), takže som rád prijal možnosť zvoliť si palivovú mapu a tým zmierniť silu motora. Podvozok je naladený príjemne, treba sa pohrať trochu so zadným tlmičom. Nie je to športová naháňačka, v brzdách sa topia vpredu tlmiče, ale na to sú okruhy. Posed je výborný, nič nebolí, netlačí. Cítim sa na nej akoby bola vyrobená pre mňa :)

Doplňky na motorce - Eloxované kolesá, cnc páčky, držiak ŠPZ EvoTech, Arrow výfukové koncovky, karbónové predĺženie predného blatníku, zadný blatníček PUIG, Smerovky oboje LED Barracuda, Plexi orig. Shiver, offsetové stupačky, padáky,.. a ešte niečo pribudne :)

Tento stroj určite odporúčam aj človeku, ktorý ešte nevie čo chce, tu totiž dostane na výber.
Nedá sa sa povedať, že motorka je vyslovene postavená na šport alebo turistiku, na to sú iné modely. Skôr je to taká kombinácia príjemného s užitočným, do koča aj do voza.
Pri výbere moto určite zavážilo aj uchytenie a posed pre spolujazdca, rozumne vedené výfuky či dobrý posed pre šoféra.
Motorka má celkovo trošku vyšší posed, takže si na nej nepripadáte ani v meste voči okoloidúcim akoby ste šli na detskej trojkolke.
Všetko čo je dobré vlastne mašina ponúka už v základe a to bol veľký faktor, ktorý rozhodol v prospech pri výbere.
Hlavné boli, palivové mapy, palubný počítač so spotrebou a ukazateľom zaradenej rýchlosti, prehľadné budíky, sedlo i pre spolujazdca, radiálne brzdy a určite i design, kde nebolo treba nič meniť dokupovať.
Motor je svižný už od nízkych otáčok čo je výhoda V2, takže kto chce točiť cez 9-10tisic nech si kúpi radovú 4-valcovú mačku :)
Servis je písaný po 10tisíc kilometroch, no ako každý zodpovedný motorkár ide každý rok nový olej s filtrom a ostatné sa servisuje vtedy keď to treba :) zatiaľ si vypýtala len dve tesnenia výfuku.
Precestované na jeden raz nemám viac ako 200km, ale taliansko či alpy určite rád absolvujem :)

vopák
vopák napsal 13.07.18 v 14:41 10b.

Parádní aprilka..at' šlape