Suzuki GSX 1100 G (1991)

Vlastník HlavaXBR
Vloženo 9.7.2018
Aktualizováno 29.4.2019

Velký těžký motocykl přesně takový jaký jsem chtěl zkusit. Chtěl jsem druhou motorku na polykání kilometrů pro závbu mám Hondu XBR.

Motorka koupena od FIRMA:LB moto (Ústí nad Labem) - Krom toho že měla na tachometru 2600 km byla ve stavu jako by skuteně měla jen 2600 km :-D

Kawasaki ZG 1200 VOYAGER: Obtížně se hledá na prodej třeba časem koupím taky.

První dojmy - Po letech ježdění na jednoválcové klasice jsem si chvíli zvykal na váhu i výkon. Moc jsem toho ještě nenajezdil tak na velký závěry je čas. Co mě nadchlo je posaz motorka je opravdu velká a tím pádem pohodlaná. Mírně podkopnutá přední vidlice s poměrně vysokými řidítky dávají pocit jízdy ne nepodobný cruiserům.

Motorku bych doporučil pro - Pro velký chalpy a milovníky klasických motockylů.

Doplňky na motorce - Chci s tim cestovat tak ze objednano plexi Givi AF 49 jak namonuju a odzkousim napisu. Tak nákup plexi jsem zatím odložil chtěl jsem ho hned tak jsem hledal obchod kde by bylo skladem našel jsem tři motoobchod.cz ; motofanda.cz a BikersPlanet všechny tři uvádí že mají zboží skladem ale po objednávce vám napíší že termín dodání je cca 3 týdny (bez záruky). Tak nákup nechám až po sezoně abych nebyl naštvaný že čekám a už neodzkouším. A objednám tam kde nelžou a na rovinu uvádí termín dodání.

Tak nakonec první doplněk který řeším jsou kufry bez toho se jezdit nedá, zkoušel jsem koupit nový nosič od firmy Hepco-Becker ale nemají ho skladem a vyrábět sem jim jeden kus nechce. Tak jsem se poohlídl v Německu a když to dopadne bude rovnou i s kufarma. Zatím jen fotky od němce když to dopadne přidám další i s motocyklem.

Tak kufry zatím čekají az bude nosič po komaxitu. A protože nesnáším vozit batoh na zádech přemýšlel jsem jak vozit peněženku mobil a cigára. Okouknul jsem to od jiného motocyklisty na pumpě měl takovy minitakbag. Prohledal jsrm inetnet a jeden si taky koupil a je to bezvadná věcička. Vždycky když něco takového objevim říkám si proč už to nemám dávno.

Nosič potřeboval nový lak. Včera jsem to konečně namontoval a může se cestovat .

Zatím poslední úprava je turistické plexi od Givi.

Průměrná spotřeba - 6.21952 l/100km

Při výběru jsem měl tyhle kritéria, musí to být velký dálkový motocykl ideálně s kardanem a nějakým osvědčeným ne vodou chlazeným motorem musí být karburátorový. Chtěl jsem raději větší objem a čtyřválec.

Co se vlastností týče jestě si netroufnu hodnotit zatím se mi na ní jezdí hezky uvidíme až spolkunu nějakou delší trasu proto jsem ji kupoval.

Provedl jsem základní údržbu (olej v kardanu,olej a filtr motoru,kapalina v brzdicich i spojce, pretesneni prednich brzdicu + novy desky,no a nakonec olej a gufera predni vidlice) bohužel leva vidlice teče i po opravě tak že znovu a lepe.
Prvni delší cesta v kuse 351 km jezde to paradne ale ty vysoky riditka budou chtit plexi.

Normik
Normik napsal 11.12.18 v 13:10 10b.

Moc pěkná

vopák
vopák napsal 25.07.18 v 15:32 10b.

Parádní suza.. Tenhle model měl brácha před dlouhými léty.Od tý doby jí vidim až ted,asi jich moc nebude.At slouží..

StB
StB napsal 10.07.18 v 21:13 10b.

Krásná a odlišná - to se mi líbí Ať slouží.

p.epanica
p.epanica napsal 09.07.18 v 21:09 10b.

Užij si tu bestii ...