MV Agusta Brutale 800 (2014)

Vlastník FiZzeR
Vloženo 7.7.2018
Aktualizováno 22.6.2022

Vloženo: 10.07.2020, Uskutečněno: 10.05.2020, Stav tachometru: 28100 km, Zhlédnuto: 21x

Zatímco jsem se po víkendech rejpal v motoru, ve volných chvilkách mezi totálním nasazením v práci jsem se rejpal v internetech, jestli by z nich někde nevypadla použitelná makovice nebo aspoň o něco zachovalejší překlad vaček. Rejpání moc úspěchu nepřinášelo, vzhledem k zvláštní zálibě těchto motorů v padání ventilů je hlava vcelku nedostatkovým zbožím. Pár motorů v ceně ve výši HDP celého afrického kontinentu, v různém stadiu vykradení ("prodám celý motor, funkční, chybí jenom převodovka čidla dekly vodní pumpa klika písty alternátor generátor" a fotky odřeného zaprášeného kusu čehosi pohozeného bez deklů na dvorku v nějakém slumu), asi nic po čem bych skočil.
Posléze jsem narazil na dva inzeráty, kde byl na obrázku překlad vaček - jeden to inzeroval jako ventildekl+drobnosti, ale když jsem mu napsal zda je to včetně toho překladu, byl překlad už prodaný. Druhý inzeroval sadu vaček, které měl vyfocené položené v tom překladu, tož jsem mu napsal, že vačky nechci, ale ten překlad jestli by byl k mání. On že ne, jedině s hlavou, a že prý mi udělá cenu, jestli projevím zájem.
Projevil jsem zájem.
Udělal mi cenu.
Cena to byla vcelku zajímavá, tak jsem mu nabídl něco málo navíc za ty vačky (koneckonců, je lepší mít to všechno z jednoho motoru, ne?) a uskutečnili jsme transakci.

... až druhý den mi došlo, že jsem objednal mimo celní prostor EU

S vtíravým pocitem Hrabišovy ruky v kapse už se ta cena tak dobrá nezdála. Ale co už.

Následoval měsíc čekání, zatímco nebožtík byl pohozen v kůlně pod bílým prostěradlem. "A to jako ještě někdy dáš dohromady?", kolikrát jsem to slyšel. Dvakrát přesně. Podruhé jsem totiž neodpověděl, jen jsem se podíval. Už se mě znovu nezeptala

Pak jsem se konečně dočkal, proběhlo takové to klasické kolečko s českou poštou, vzpomínku jak mi za nákup použitého zboží zpoza nějaké pomyslné čáry na mapě ruka státu projela zadní kapsou až mezi půlky nejmíň po loket bych rád vytěsnil, no a balík byl doma.

Po rozbalení samozřejmě studená sprcha, protože vidlák si zjevně nepřečetl manuál a tedy nevěděl o dvou skrytých šroubech (zasloužily by si extra záznam v deníku, je to taky docela prdel co je schopný někdo zkonstruovat ) a hlavu sundaval kladivem a pajcrem. Další studená sprcha přišla o pár dní pozdějc, když jsem zjistil, že obě vačky jsou skočený (kolečka jsou jen nalisovaný, jako u mnoha motorek. A nepoučej se.).

Hlavu jsem tedy rozebral, všechno pěkně očísloval a uložil do krabiček, očistil, překontroloval příložníkem na průsvit, a pro klid duše ji odvezl na otlakování a kontrolu rovinnosti (na kterou se vysrali že není možnost jak to změřit a rovnou ji stáhli, to mě trochu mrzí protože si myslím že byla rovná).

Destroyer (237) napsal 11.07.2020 v 07:35

odpadávam z tých meme. Páči sa mi že to berieš tak pozitívne, aj keď sezóna už začala.
...mohlo to byť aj horšie, pozri sa, ja som si zmrzačil nohu a keď ty už budeš jazdiť, ja ešte budem sedieť s vyloženými kolenom a pozerať sa na moto v dielni.

1 reakce

FiZzeR
FiZzeR 17.07.2020 v 15:20

Beru to pozitivně, páč už to mám hotový Jako do smíchu mi moc nebylo, ale co člověku zbejvá, nějak se s tím poprat musí

• Nechval dne...

... před večeří. Nebo tak nějak to bylo. Vzpomínáte, jak jsem se rozpýval, jak to krásně funguje? A že co má člověk dvakrát se neposere? Že to může znamenat, že se o to víc posere to co člověk dvakrát nemá, to mě ne

Typ: Reportáž
    Vloženo: 17.04.2024
    Uskutečněno: 01.08.2022
  • Na jižní frontě klid

P. t. čtenářům a skalním fans asi dlužím nějaký průběžný report o mých trampotách s italkou. Kilometry naskakujou, gumy mizí, naučil jsem se je vlastnoručně přezouvat, semtam nějakej gas position error , občas olej

Typ: Reportáž
    Vloženo: 18.07.2022
    Uskutečněno: 18.07.2022
  • Až se jaro zeptá

Obvykle si vzpomenu až tak koncem dubna, že mám vlastně motorku. Letos se to ale sešlo tak, že jsem měl zbytečně moc volného času, tak jsem si ji pochystal už v lednu :-D Nic světobornýho, seřídit ventily (a hned dva

Typ: Údržba
    Vloženo: 25.02.2022